banka borcu

traktor aldım 3 yıl ödemeli ilk yılı yatırdım geçen yılın borucunu yatırmadım kuraklık nedeniyle ertelendi bu yul ve geçen yılın borcunu istiyor banka 40 bin tl gibi bi borc istiyor bumu dur erteleme

Ynt: banka borcu

Eskiden erteleme olunca iki senenin taksidini istemiyolardı.O sene işleyen faizi ve ertelenen taksidi alıyorlardı değişmiş demek ki.Ama kesinlikle erteleme yapılırken söylenmediyse bile kağıtlarda yazıyordur,bu tarz konularda dikkatli olmak lazım.

Çağrı link=topic=67230.msg763745#msg763745 date=1375486147' Alıntı:
Eskiden erteleme olunca iki senenin taksidini istemiyolardı.O sene işleyen faizi ve ertelenen taksidi alıyorlardı değişmiş demek ki.Ama kesinlikle erteleme yapılırken söylenmediyse bile kağıtlarda yazıyordur,bu tarz konularda dikkatli olmak lazım.

devlet bır sene ertelıyınce dıer sene ıkı sını bırden ıstıyor ok-*-s

iyide ertelenen sene kayıp sene.gecen yıl 10 000 i yatıramayan bu yıl 20 000 i nasıl bir performansla yatıracak.

bu sefer başka krediler çekip zamana yayacak. çiftçiye lütuf olan erteleme taksiti faiziyle iki katına çıkacak.

Benim gibi traktörüm ikinci el olsun kafam rahat olsun diyenler çoğalacak galiba.

ben 2011 de aldım.2012 de ilk taksit ödeyecektim ama ertelendi.bankayla konuşutğumda ise krediniz tamamen ertelendi dedi.yani 2012 de başlayıp 2017 da bitmesi gerekirken 2013 de başlayıp 2018 de biteceğini söylediler.yani kredi ertelenmedi ama kaydırıldı diyelim.

arkadaslar sadece laf olsun bunların yaptıgı gecen yıl dogal afet oldu arazımın yarıya yakını sel bastı devlet bana yaptıgı acıklama gelırıyın yarısını kaybetmemıssın ek gelırınde var dedıler

Aman kardeşım erteleme işlerini iyi konuşun iyi sorun bu işin bize maliyeti ne olur deyin .
Kimse kimseye durup dururken fayda sağlamıyor her şeyin karşılığnı istiyor.
Benimde traktör taksidimin 3. taksidinde erteleme hakkı doğdu iyi gibi göründü ama .
Taksidin faizini istediler hemen verdim.
Borcum 5 taksit idi ertelenen 3. taksidi yukarda arkadaşın dediği gibi 5. taksitten sonraya 6. taksit gibi ertelediler yani kaydırdılar.Yeni kredi gibi kefilli işlem yaptık.
Sonra benim ertelenen taksidin sırası geldi ( yani 6. taksidin) birde sordum anaam Allahım yarabbim..Taksidin kendi faizi + erteleme faizi bizim taksit iki katına çıkıvermiş. Pişman oldum ama 13 . 14 bin tl . gibi bir para gitti.
Erteleme kolaylık demeyelim soralım bu işin maliyeti bize ne olur.

TT 55 link=topic=67230.msg763781#msg763781 date=1375507116' Alıntı:
iyide ertelenen sene kayıp sene.gecen yıl 10 000 i yatıramayan bu yıl 20 000 i nasıl bir performansla yatıracak.

bu sefer başka krediler çekip zamana yayacak. çiftçiye lütuf olan erteleme taksiti faiziyle iki katına çıkacak.

Benim gibi traktörüm ikinci el olsun kafam rahat olsun diyenler çoğalacak galiba.
aynen katılıyorum tozun toprağın içine sıfır tertemiz makina sokmaya kıyamam ben