erkunt mu kubota mı?

Ynt: erkunt mu kubota mı?

ömer illa iki motor arasında mı tercih yapacaksın iki motor arasında tercih yapacaksan kubota daha güzel fakat bakımları falan çok pahalı yedek parça servis konusunda illaki sıkıntı çekersin onun için iki motor arasından birini seçeceksen ben erkuntu seçerim nedenine gelince erkunt yerli yedek parça servis sıkıntısı yaşamazsın bakımları kubotaya gore ucuz konfor konusunda kubotadan konforludur bence kabin geniş kollar falan hep pistonlu kuyruk mili 3 veya 4 devir olması lazım erkuntun birde 70 80 de levye olmadıgı için bazıları sevmiyodu ama 90 100 110 luk erkuntlarda levyede var artık ileri gerisi. yani erkunt derim ama başka markalarada bakmanı tavsiye ederim mesela yakıt dusunursen 85 90 hp de bi motor düşünürsen kesinlikle bi deutz u düşün araştır derim. ve tutum iyi olsun istedigimde satayım dersen td90d ye bak derim.

ben erkunt alırdım 2si arasında kalmıssam kubotaların m7040 ' ı çok hosuma gidiyor ama servisi ve fiyat farkı dağlar kadar

bizim buralarda hiç kubota yok.Ondan yorum yapamıycam ama yakın bi köyde kudretle balya yapan tanıdıklar var çok rahatız hem güç hem yakıt hemde konfor güzel diyolar.Ama fazla borçlanmadan temiz bi 70 66 dt bulman daha hayırlı.Forumda alipaşalı erkan isimli bi arkadaş daha yeni haşmet 110 a karşılık 70 66 verdi.O traktörde temizdi.

illaki ikisi arasında tercih edeceksen erkunt derim yedek parça servis önemli erkuntlarda çok güzel konforluda dedigin gibi temiz 70 66 bulabilersen onlarda güzel motor yeni new hollandlarda güzel düşünürsen temiz ikinci ellerede bi bak

Kubota daha güzel bir makina , daha toplu ve daha atak duruyor.
Lakin yüksek bakım fiyatları , yedek parça , 2. el piyasasındaki riskler , yedek parçada ve bakımda döviz riski gibi sebepler ile kubota yerine Erkunt benim tercihim olurdu. Belki bundan 10 sene sonra olsaydı daha farklı düşünebilirdim Kubota piyasaya daha oturmuş , servis ve bayi ağı daha yaygınlaşmış , 2. elde daha tercih edilir duruma gelmiş olurdu.
Polemik oluşturmamak adına Erkunt mu iyi Kubota mı iyidir demiyor , sadece tercihim Erkunt yönünde olur diyorum.