Trakya Tarım Fuarları (2013 Ağustos - Eylül)

Merhaba arkadaşlar,
Fuar sezonu Trakyada başlıyor , tarihleri bildiklerim aşağıdaki gibidir.

Fuar Adı..........................................: Düzenlenecek Yer.........: Tarih.....................:
Çorlu Tarımtech 2013 - Çorlu Orion AVM - 14.08.2013 - 18.08.2013

DLG-ÖÇP Tarım ve Teknoloji Günleri - Tekirdağ Karaevli Köyü - 15.08.2013 - 18.08.2013

Trakya Tarımtech - - Lüleburgaz Semt ve Fuar Alanı - 18.09.2013 - 22.09.2013

Ynt: Trakya Tarım Fuarları (2013 Ağustos - Eylül)

ya anlamıyorum çorlu ile dlg-öçp fuarı neden aynı tarihe denk gelip duruyor. geçen senede aynıydı. sanki kasten yapılıyor. çorlu fuarı çok renkli oluyor bence.

Canımız sıkılmaya başladıydı zaten. Fuarlar başlasada biraz stres atsak. Yalnız bende niye aynı tarihlere getiriyorlar anlam veremiyorum. Firmalar bölünüyor. İlgi azalıyor....

GÜRKAN link=topic=67254.msg764244#msg764244 date=1375645610' Alıntı:
ya anlamıyorum çorlu ile dlg-öçp fuarı neden aynı tarihe denk gelip duruyor. geçen senede aynıydı. sanki kasten yapılıyor. çorlu fuarı çok renkli oluyor bence.
alipasalierkan link=topic=67254.msg764250#msg764250 date=1375646333' Alıntı:
Canımız sıkılmaya başladıydı zaten. Fuarlar başlasada biraz stres atsak. Yalnız bende niye aynı tarihlere getiriyorlar anlam veremiyorum. Firmalar bölünüyor. İlgi azalıyor....
Fuara gelenlerin çoğu iki defa gelmiyor , hangisi önce yapılıyorsa fuarın genelde o kalabalık oluyordu düşüncesinden hareketle aynı günlerde olsun , oraya gelen diğer fuarada gelsin , aynı günde ikiside aradan çıksın mantığı ile böyle yapıyorlar sanırım.
Ne kadar doğru olduğu tartışılır tabi , bir günde iki fuar yorar adamı , aralarından epeyce mesafede var.
Firmalar yine bölünecek , iki yere stand açmazlar , masraf , adam lazım vs.

ufukk link=topic=67254.msg764251#msg764251 date=1375646840' Alıntı:
Fuara gelenlerin çoğu iki defa gelmiyor , hangisi önce yapılıyorsa fuarın genelde o kalabalık oluyordu düşüncesinden hareketle aynı günlerde olsun , oraya gelen diğer fuarada gelsin , aynı günde ikiside aradan çıksın mantığı ile böyle yapıyorlar sanırım.
Ne kadar doğru olduğu tartışılır tabi , bir günde iki fuar yorar adamı , aralarından epeyce mesafede var.
Firmalar yine bölünecek , iki yere stand açmazlar , masraf , adam lazım vs.
dlg de deneme alanları oluyor corlu dakinde olmuyor galiba tohum alet ekipman falan adam masrafı diyorsun da zaten firmanın kendi elemanları geliyor fuarlara maaşını veriyor affedersin ırgat gibi kullanıyor onlar açısından bi fark yok anlayacagın :S

Her iki fuarda yazın sıcağında zorluyor biraz , bu fuarlar daimi yapılıyor artık , en azından yarı kapalı biryer olsa iyi olacak. 35-40 derece sırak altında zorluyor. Karaevli fuarıda , Çorlu fuarı gibi marka olma yolunda , bu tarz yarı kapalı bir yapı olsa yerinde olacak.

Bir aksilik olmazsa , Cumartesi günü hem Karaevli hemde Çorlu düşünüyoruz. Bu hafta sonu gündem yoğun biraz , hem düğün var bir yakınımızın hemde pazar günü slaj yapmayı istiyoruz. Hafta içi çalışıyoruz zaten , kaçırırsam fuarları üzüleceğim , senede bir defa eğlencemiz var :)

Beyler Karaevlideki fuarın konsepti zaten açık alan fuarı.Nereye yapsın adamlar.Dinlenmek için çadırlar,tenteler veya firmaların çadırları var.İstemediğin kadar çay,kola,su ikram :)

Yarın kısmetse karaevli ' de fuardayım belki oradan çorluyada kaçarım.Değişmezse cuma günü karaevlide hayvan güzellik yarışmasıda yapılacakmış.Benim ilgi alanım değil ama ilgilenen arkadaşlar olur diye düşündüm.
Karaevlide makine demonstrasyonlarıda olacak bilginize. :)