erkunt hararet sorunu

Ynt: erkunt hararet sorunu

mehmetdiren link=topic=67313.msg764927#msg764927 date=1375880330' Alıntı:
erkunt 90 lux kullanıyoruz ufak tefek birçok sorunla karşılaştık. en son sorunumuz ise hararet sorunu.
bizdede var erkunt ama hareret falan hiç bi sorun olmadı ayrıa senin traktöründe bi arıza olabilir bunu erkunt sorunu diye hepsinde varmış gibi genelleme yapman yanlış sen kullanamıyon hararet yaptırıyon bence

7 senedir erkunt kullanıyorum 800 dönüm arazi işliyoz 3 tane erkuntum oldu hiç birisinde hararet sorunu görmedim köyümüzdede 9 tane erkunt var hiç birindende duymadım hararet yaptığını

mehmetdiren link=topic=67313.msg764940#msg764940 date=1375882751' Alıntı:
bizim buradaki birçok erkuntta var hararet sorunu. geçenlerde fabrikadan birileri gelmiş galiba ben görüşmedim. demişlerki sorun antifirizde. al sana açıklama gelde gülme.
o kadar erkuntta vardı almasaydın hepiniz aynı anda mı aldınız kullanmayı öğren antifrizden bile ucuza gelir cidd*-*-*

mehmetdiren link=topic=67313.msg764927#msg764927 date=1375880330' Alıntı:
erkunt 90 lux kullanıyoruz ufak tefek birçok sorunla karşılaştık. en son sorunumuz ise hararet sorunu.
bende kudret 100 lüks sahibiyim hararet sorunum hiç olmadı ama çok sorun yaşadım 3 defa hidrolik pompası değişti vs.vs şuan hala bir çok problemim var bazı modelde değilde bazı seri traktörler sorunlu çıkıyor sanırım oda bize denk gelmiş

akrokral link=topic=67313.msg764943#msg764943 date=1375884918' Alıntı:
o kadar erkuntta vardı almasaydın hepiniz aynı anda mı aldınız kullanmayı öğren antifrizden bile ucuza gelir cidd*-*-*
erkuntu inceleyerek araştırarak aldım. traktör kullanmayı da biliriz evelallah. çekişe diyeceğim yok. ufak tefek birsürü sorun yaşadım. bunları şimdilik sıralamayacam burda.

perkıns motor hararete yatkındır bu bır gercek eskı mf serısı hele hemen ıbre cıkar ama tumosan nh dedın mı hararet bı yere kadar gelır daha da ılerlemez ama yenı perkınslerde hararetın olacagını pek sanmıyorum termostatta sorun olabılır bırde radyatorun peteklerını basıncla suyla yıkayın bır keresın td 65 b bızım yakın ark sı pederın bıze geldı dıo capa yaparkn hareret yaptı napıcaz bılmıorum dedı peder de ac radyatore basınclı su tutalım bı tutttuk ınanırmısınız radyatorun peteklerden bıldıgınız camur akıyo bı 5 ,10 dk temızledeık sonra calıstırdık hıc bır sey olmadı canavar gıbıydi hararetın h sı kalmadı ;D anlş-*s

768 link=topic=67313.msg765117#msg765117 date=1375911504' Alıntı:
Kudret 100 ile balya bağlayan tanıdığım var, hararet diye birşey duymadım.
Abi motor daha yenidir ondan olabilir.Birde 100 bg motor zaten makineden haberi olmaması lazım.
Benim dediğim toz arkadan esip petekleri biraz kapatınca sorun baş gösteriyor erkunt ta.Ama aynı tarlada çalışan nh pekde umursamıyor açıkçası.