Güncel Ayçiçek Fiyatları

Merhaba,

bugün de ayçiçeklerin sonunu Uzunköprü Borsada hayırlısı ile verdik.

44,8 yağ oranı Ayçiçek 1,78 TL den gitti.

Köyden birinin 47 yağ oranı 1,86' dan gitmiş.

Çok şükür fiyatlar oldukça iyi.

Sattığımız malların kantar toplamına baktığımızda kurak geçen yaza rağmen ort. 240 kg ürün almışız. Çok şükür, bereket versin.

Cinsi neydi çiçeklerin?

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Ayçiçeğini depoya atıp yükselen borsadan ekstra para kazanmak zor.Hatta çoğu zaman zararlı bile çıkabilirsiniz. Bu sene bildiğim kadarıyla ithalat vergileri bir süreliğine yükseltildi ki bu da iç piyasa fiyatlarında bir yükselme yaratmadı.Yani dışarıdan mal geliyor o yüzden malımız para etmiyor tezinin boş olduğu ortaya çıktı.İyi bir fiyat dengesi bulunduğunda işler rayında gidiyor demektir bu. Malı depoya atmak en az %10 tonajda zahiyat verdirir. Ha ben %5 le işi ayarlıyorum diyen de olabilir. Fakat hiç zahiyat vermeseniz bile her ay %15 fiyatların üstüne katlayarak koyması gerekir ki depolama işinin size bir faydası olsun. Siz hiç ayçiçek fiyatlarının 3 ayda %45-50 artacağını düşünüyor musunuz? Paraya ihtiyacım yok dursun depoda diyenlere de; satın malı, alın parayı, bankada dursun diyorum..

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10 ve gkhAn
bu ayçiçek fiyatları ne olur acaba? Geçen yıl 40yağ oranlıyı 1700den vermiştik bu sene o fiyatları bulamıyoruz. dışardan alım fiyatı yükseldi geçen seneye göre dolar baya bi yükseliş gösterdi ama türkiye pazarında ayçiçeği sabit kaldı sizce değerlenir mi?

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10