Neyin adaleti bu acaba?

http://www.ahaber.com.tr/Ekonomi/2013/08/12/guneydogu-ciftcisine-enerji-mujdesi

Sanki bizim sondajlar elektrik yakmıyor, Sizin adaletiniz yerin dibine batsın.

Bizim burada kullandığımız sondajlarda ödediğimiz elektrik faturasına ek olarak sulama birliği de dönüm başına 7.5 TL sorma ver parası istiyor. İyice işin bokunu çıkardılar. Köpeksiz köyde değneksiz gezmek diye buna denir. Muhalefet de yok, kanun yapıcıları anlamak neredeyse imkansız, ayrıca ne ziraat odalarının ne de çiftçi birliklerinin sesi çıkmıyor bu uygulamalara, Çiftçiler gerçektende sahipsiz...

Ynt: Neyin adaleti bu acaba?

ulan bu adamlar zaten kaçak kullanıyo, %20 ödeyin deyince üste parada isterler a... biz yıllık 15 bin civarı para ödüyoruz ama kimin umrun da, geçenlarde 430 tl fatura 10 gün geçikti diye ihbarname bırakmışlar keseriz diye.....

ydincbayram link=topic=67414.msg765834#msg765834 date=1376319730' Alıntı:
http://www.ahaber.com.tr/Ekonomi/2013/08/12/guneydogu-ciftcisine-enerji-mujdesi

Sanki bizim sondajlar elektrik yakmıyor, Sizin adaletiniz yerin dibine batsın.

Bizim burada kullandığımız sondajlarda ödediğimiz elektrik faturasına ek olarak sulama birliği de dönüm başına 7.5 TL sorma ver parası istiyor. İyice işin bokunu çıkardılar. Köpeksiz köyde değneksiz gezmek diye buna denir. Muhalefet de yok, kanun yapıcıları anlamak neredeyse imkansız, ayrıca ne ziraat odalarının ne de çiftçi birliklerinin sesi çıkmıyor bu uygulamalara, Çiftçiler gerçektende sahipsiz...
Kendi ülkesinde,kendi topraklarında azınlık muamelesi gören tek insandır TÜRK ÇİFTÇİSİ

tayyip denen adam (buna başbakan denmez adam kelimesi bile çok) çiftçinin üstünde karabasan gibi bir varlık. millet inş en kısa zamanda gözünü açar bu beladan kurtarırız kendimizi dahada birşey demiyorum.

beyler ya ben konuyu anlamadım ya siz içinizi döktünüz. makalede yüzde 20 sini deyip <dönüm başına 60 lira> deyip istediğin kadar kullan esası var. aynı uygulamayı Konya, Trakya vb. yerlerde de tarımsal elektrik kullanılıyor.bizlere NİYE yok.
ikinci paragrafta farkındaysanız polis zoruyla olmuyor deniyorda bizlere gelince icrayla geri isteniyor. O bölgenin çiftçisi bu vatanın öz evladıda bizler ,evlatlıkmıyız benim de anladığım konudan bu üzgünüm.

yazıyı hiç okumadıazçok tahmin edebiliyorum neler yazdıgını birde okuyup canımı sıkmayım
sadece kısa birkaç şey söyleyeyim

onlara göre
adalet bayan ismi
kalkınma ise sadece kendilerinin ve yandaşlarının hak ettigi bir durum
durumun kısa açıklaması bu

bu ulkede adalet dıye bır sey mı var ya adalet oldugunu ıddaaa edenler yanılıyor solıyım ben sıze hangı işimizi adaletlı yaptık kı bugune kadar ? ulke olarak konusuyorum biri cıksın bana su denız fenerı paraları nereye gıttı acıklasın boynumu vuracam

İsviçre ve Türkiye başbakanları bir toplantıda buluşmuşlar.

Bizimki meslektaşına ' ' Ne ilginç bir ülkesiniz, deniziniz yok ama denizcilik bakanlığınız var ' ' demiş.
İsviçrelinin cevabı ise ' ' Sizde de adalet bakanlığı var ' ' olmuş.

tümosan 8095 link=topic=67414.msg766049#msg766049 date=1376399633' Alıntı:
yapılan şerefsizliğe ,aynı biçimde şeref yoksunları tarafından verilen desteği kimse bana teşvik olarak açıklayamaz.
ne biçim bir memleket olduk,adamların yaptığı şerefsizliği teşvik adı altında destekleyen zihniyetin ,her iki cihandada yüzü gülmesin.
amin anlş-*s

ALIN SIZE AKP LILER TUTTUGUNUZ ADAMI SIZ DAHA TANIMIYORSUNUZ NEYIN PESINDE OLDUGUNU BILMIYORSUNUZ IZLEYIN IYICE GULEN IN ADAMI TAYYIP BUNLAR, DINI KULLARAK ULKEMIZI SOMURUYORLAR , OYUNLARA GELMEYIN DIYORUM, KI DINIDE KENDILERINE GORE YORUMLUYORLAR SİZDE BUNLARA GIDIP OY VERIYORSUNUZ TUTTUGUNUZ ADAMI ILK ONCE BILIN SONRA OY VERIN !!!!

Fethullah Gülen : Kuran Müslümanlığı Sapıklıktir

' Fethullah Gülen : Kuran Müslümanlığı Sapıklıktir ' DIYOR ŞEREFİSZ.

yaşar hoca kendısıne gereken cevabı verıyor ama anlayan sadece belırlı bır kesım var dıyerleri kurbanda kesılecek koyun mubarek ;D

ŞİMDİ SİZE SORUYORUM BU GIBI ADAMLARDAN NASIL OLURDA ADALET BEKLERSINIZ YAAA HIC MI KAFA YOK SIZDE duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

' ' isleri var dinimiz gibi dinleri var isimiz gibi ' '
mehmet akif ersoy ' un avrupa seyahati dönüşü kendisine sorulan: 'nasıldı?' sorusuna verdiği cevaptır.

evet arkadaşlar müslüman bir ülkede yaşıyoruz ama dinimizin emrettiği gibi adil ve adaletli bir ülkede yaşamıyoruz arkadaşın biri yukarda deniz feneri parası demiş bu listeye bosna hersek için toplanan paraları süleyman mercümek şimdiki cumhurbaşkanımız bile olduğu kaybolan paraları da ekleyebiliriz..
arkadaşlar bu ülkede geçmişten bu güne torpilsiz iş yapılmıyor bugun devlet dairelerin de çalışanların çoğu torpille işe giren insanlar belediyeler aynı torpille kadro alıp devlet memuru işçisi olanlar adam hiç okul okumadığı halde torpille kadro aldı okullarda yiyip içip yatıyorlar 4 ayda boşlar ... aynı olayı git almanyada japonyada göremezsin oyüzden de adamlar bizden çok ilerdeler hakedilen işe layık olan kişiler gelmediği için ve islamın emrettiği adaleti kul hakkı yiyerek başta devlet göevlileri ve politikacılar uygulamadığı için bu ülke bu hale geldi gavur dediğimiz adamlar bizden daha adil ve adaletli

umut71 link=topic=67414.msg766059#msg766059 date=1376402516' Alıntı:
' ' isleri var dinimiz gibi dinleri var isimiz gibi ' '
mehmet akif ersoy ' un avrupa seyahati dönüşü kendisine sorulan: 'nasıldı?' sorusuna verdiği cevaptır.

evet arkadaşlar müslüman bir ülkede yaşıyoruz ama dinimizin emrettiği gibi adil ve adaletli bir ülkede yaşamıyoruz arkadaşın biri yukarda deniz feneri parası demiş bu listeye bosna hersek için toplanan paraları süleyman mercümek şimdiki cumhurbaşkanımız bile olduğu kaybolan paraları da ekleyebiliriz..
arkadaşlar bu ülkede geçmişten bu güne torpilsiz iş yapılmıyor bugun devlet dairelerin de çalışanların çoğu torpille işe giren insanlar belediyeler aynı torpille kadro alıp devlet memuru işçisi olanlar adam hiç okul okumadığı halde torpille kadro aldı okullarda yiyip içip yatıyorlar 4 ayda boşlar ... aynı olayı git almanyada japonyada göremezsin oyüzden de adamlar bizden çok ilerdeler hakedilen işe layık olan kişiler gelmediği için ve islamın emrettiği adaleti kul hakkı yiyerek başta devlet göevlileri ve politikacılar uygulamadığı için bu ülke bu hale geldi gavur dediğimiz adamlar bizden daha adil ve adaletli

HAY AGZINI OPEYDIM YAAA AYNEN ÖLE AYNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNN SEN COK BILINCLI BIRISIN ULKENIN SENIN GIBI VATANDASLARA IHTIYACI VAR BIZ NEDEN ILERLIYEMIYORUZ SORUSUNA EN GUZEL CEVABI VERMISSIN TBRKLER anlş-*s

aynen öyle umut71 nickli arkadaşımızın dediği gibi sözde dinimiz islam müslümanız ama ne tür oyunlar dönüyo ülkemizde..Hoca verir talkımı kendi yutar salkımı hesabı...

O Bölge Çiftçilerini Kaçak Elektrik Kullanımından Uzaklaştırma Amaçlı Yapılmış Bi Uygulama Galiba... Ama Tamamen Yanlış...
Senede 200 Bin TL Civarında Tarımsal Sulamaya Para Ödüyorum Ben, Boşuna Ödüyoruz O Zaman!...
Kuyu Açma Kapama, Trafo Bedeli...vs vs İle Alınan 100-200 TL ' ler İle Cabası...

Sanki O Bölgedeki Çiftçiler Öz Evlat Biz Üvey Evlatız... Sanki Biz Elektrik Yakmıyoruz...