+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
30 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  03 Aralık 2008
  Mesajlar
  13
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: new holland sorunlu traktör  .

  TÜRK FİYATI ve NEW HOLLAND MÜDÜRLÜĞÜNE
  SAYIN : CFO MARCO VOTTA

  Bizler Amasya ili, Suluova ilçesi, Cürlü köyünde ikamet eden ve çiftçilikle iştigal eden New Holland mağdurları Yavuz Keklik ve Mehmet Erzurumlu isimli vatandaşlarız.

  Bizler 2005 yılı ekim ayında Merzifon New Holland bayii Karakaşlar ticaretten ve Merzifon yetkili servisiniz Atıf Baltacı’ nın da tavsiyeleriyle aynı tarihte 2 adet kabinli, klimalı TD 95 D çift çeker, 1 adet kabinsiz TD 65 çift çeker ve 1 adet T509 tipi toplam 4 adet traktör aldık. ( TD 65 ve T 50 aynı köyde ikamet eden yakınlarımızın ).

  Ben Yavuz Keklik halen kullanmakta olduğum 1989 model 80-66 Fiat traktörüm mevcut.İhtiyacım olduğundan güçlü ve çift çeker olması nedeni ile TD 95D KABİNLİ KLİMALI çift çeker traktörü aldım. ( Traktör annem Münevver Keklik adına kayıtlıdır )

  Ben Mehmet Erzurumlu benim de daha önce TD 65 D tek çeker kabinsiz traktörümü zirai aletlerde yetersiz kaldığı için takas yapıp TD 95 D KABİNLİ KLİMALIçift çeker traktörü aldım ve burada köyümüzde ve civarımızda 7-8 kişiye önererek çeşitli tiplerde traktör almalarını sağladık.

  Çevremizde çeşitli markalarda traktör olmasına rağmen bizlerin tercihi New Holland olmuştur. Çünkü 1950’li yıllardan itibaren çeşitli marka ve modelde traktörü atalarımızdan bu yana kullandık.1989 yılından bu yana 80 66 tipi Fiat marka traktörden çok memnun olduğum için değiştirmedim ve halende kullanıyorum ama yeni almış olduğumuz TD 95 D KABİNLİ KLİMALI çift çeker traktörümüzden ne yazık ki memnun olmadığımızı üzülerek ifade edip aldığımız için pişmanlık duyuyoruz.

  Neden derseniz ?

  Malumunuz köylü ve çiftçinin işi genel olarak yaz aylarında, bizlerde traktörümüzle işlerimizi yapmak için çift sürmek üzere tarlaya gidip çift sürmeye başladık. Malum yaz dönemi olması nedeni ile havaların sıcak oluşu sonucunda 1 saat kadar çift sürdükten sonra yeni, güçlü, çift çeker, kabinli ve klimalı TD 95 D traktörlerimizin harareti yükselip göstergedeki işarete dayandı ve biz bu arada birşey olur düşüncesiyle korkup işimize ara verdik. Tabi bu arada 1989 model 80 66 Fiat traktörümüzle hararet yapmadan çift sürmeye devam ettik. TD 95 D model traktörümüzle tarlada her baş tarafa çıkmada 15 dk traktörün soğumasını bekliyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki, her iki traktörde de ( Fiat 80 66 ) 13’lü 4 sokulu pulluk mevcuttur. TD 95 D’nin eski traktöre göre yeni ve çift çekerli olması avantajlarıyla rahat ve seri ama hararet sebebiyle kullanamadığımız için moralimiz bozuk.

  Biz bu şikayetimizi Merzifon yetkili servisi Atıf Baltacı’ya telefon aracılığıyla bildirdik Kendisi radyatör ve hava filtresinin temiz olması gerektiğini söyledi. Onlarıda yaptık ancak durum değişmedi. ( Bizler yıllarca çeşitli model ve markalarda traktçrler kullandık , radyatör ve hava ile temizleme olayını da yılda 1 kez belki yapmışızdır ).

  İnanın böyle olmaz diye birer adet hava kompresörü ve tazyikli suyla yıkamak için santra fiş bile aldık.Yetkili servisi bizzat kendisinin görmesi için köye davet ettik.Daha sonra Ankara yetkilileriyle telefonla görüşüp ( 0312 211 02 05 ) durumu izah ettik ve bize verilen cevap ‘çift sürerken klimayı çalıştırmayın ‘ oldu. Ama klima çalışmadan kabinin içerisinde durmanın imkanı yok.Şunuda belirtmek isterim ki traktörün kabinleri çok mükemmel, klimada öyle ama yazın kabin içinde o şartlarda çalışmak zor bir durum. Biz bu telefon görüşmesinde yetkiliye itiraz ettik. Çünkü biz kabinli ve klimalı traktörleri klimalı ve kabinsizlere göre farklı fiyat karşılığında aldık. Klimayı yolda seyir halindeyken kullanmak için veya süs olsun diye almadığımız telefon görüşmesinde beyan ettik. Daha sonra Ankara’daki yetkililer durumu Merzifon yetkili servisini arayarak krank mili kasnağının değişitirilmesini söylemiş. Bizim traktörlerle beraber yine aynı sorunu olan Merzifon Ortaova köyünde Aşır Çelik’e ait traktörüde servise götürüp, Ekim 2006 yılında değiştirdik. Ama traktörün hararetlerinde bir değişiklik olmadı.

  Yine bizim köyümüzde kullanılmakta olan TLA 100 A tipi olan traktörlerde bu sorunun olmadığını gördük. Bizler borçlanarak 90-100 milyarlık traktörleri aldık ama gönül rahatlığı ile kullanamıyoruz. Çok madur olduki yoksa New Holland traktör aldığımız için hata mı ettik ? Etrafımızda ve civar köylerde bulunan kabinli ve klimalı traktörlerde bu sorunların olmadığı tarafımızdan görüşülmüştür.

  Bizler tüketici koruma haklarına müracat edip görsel ve yazılı medya yoluyla bölgesel TV’lerebu olayı duyurma yoluna gitmek üzereyiz.

  Traktörlerimizin bu sorunları yerli montajlarda olduğu ithal olan TLA 100 A tiplerinde olmadığı , TD 95 D’lerin genelinde bu sorunun olduğu görülmüştür.

  Bizlerin bu sorunlarının göz önünde bulundurulup, mağduriyetimizin giderilmesinin hatta TLA 100 A ile değiştirilmesini talep ediyoruz.Sizlerde New Holland markasının rencide olup , marka ve isminin zedelenmesini sanırım istemezsiniz.
  Saygılarımla 15/02/2006 Yavuz Keklik

  Yavuz Keklik, ev tel: 0358 436 10 51 Traktör Özellikleri:
  Adres: Cürlü Köyü Suluova Plaka: 05 LA 476
  Amasya Model: 2006 Marka: New Holland
  Cinsi:Kabinli Traktör
  Tipi: D5C7AA/TD95D
  Motor No: TTFF80.45.25L.406T118588
  Şasi no: HFD030212
  NOT:Traktörün sorunları sadece klima ve hareretle sınırlı değil. Her şeyi sorun. Servisten gelen arkadaşların her biri farklı bilgi veriyor. Kime dönsek kimse kimseyi beğenmiyor.Kime güveneceğimizi şaşırdık. Ayrıca Mehmet Erzurumlu traktörü 2006 yılı sonu ve 2007 yılının başlarında sattı. Biz maalesef satamadık. Gurur meselesi haline geldi. Ankara’ da görüştüğüm arkadaşların bilgisi bile beni tatmin etmedi. 3 yıldır telefonla görüşmelerim oldu. Kayıtlarınızda mevcuttur. New Holland’ı almakla hata yaptık.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  01 Ağustos 2010
  Mesajlar
  4,848
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Öncelikle gecmis olsun umarım dikkate alınır sorunlarınız zira önemli bir konu bu klima kabin icerisinde rahat çalışmak için alınıyor çalıstıramayacaksanız niye onca para verip klima takılıyor birde ayrıca TL100A modeliyle traktörünüzün degistirilmesi mümkün degildir sanırsam TLA modelinin üretimi durdu yerine T serisi var New Holland kullanıcıları daha net bir acıklama yaparlar.

 3. #3
  CELAL KARABULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  22 Haziran 2012
  Şehir
  Denizli/Çivril-burdu
  Yaş
  20
  Mesajlar
  2,296
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Yerli mi benden uzak olsun adamlarım her işi hile hurda

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  08 Mart 2011
  Şehir
  çorum
  Mesajlar
  83
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: new holland sorunlu traktör  aynı sorun bizlerdede yaşandı yeni tip plastik çok kanatlı pervaneyle değiştirdik hararet sorunumuz kalmadı

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  24 Mayıs 2009
  Şehir
  çorum
  Yaş
  27
  Mesajlar
  2,490
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  geçmiş olsun madur kalmanız çok üzücü bir olay ama inşallah sorununuz çozülür

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  11 Nisan 2012
  Şehir
  bolu/mudurnu
  Yaş
  18
  Mesajlar
  1,704
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  altı üstü hararet tv ye çıkacaz demişsiniz çok saçma bence aha geçen bizim 54c ninde ibresi sona dayanıyordu korktuk noluyo diye servisi felan aradık hiç bişey yokmuş geçen mazot deposunu sökmüştük sökerken kablolar karışmış ibre şase yapmış ondan çıkıyomuş böyle ufak tefek işlere kafanızı takmayın

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  14 Kasım 2007
  Yaş
  26
  Mesajlar
  2,294
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  TD95 ' lerin en büyük problemidir. Bir ara bazı modellerde servis radyatörleri değiştirdi. Sizinkilerde bu değişiklik yapıldı mı ?

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  23 Temmuz 2011
  Şehir
  osmaniye
  Yaş
  35
  Mesajlar
  1,945
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: new holland sorunlu traktör  herzaman çiftçi kardeşlerimizi bu konularda desteklerim
  bende ki traktörlerin de 3ü nh 1i fiat 1i başak
  ama nh kullansamda eger bir açıgı bir eksigi varsa satan bayiyide fabrikayıda yerden yere vururum para kolay kazanılmıyor
  td65d dt traktörümün lastigi defalarca patladı içlastigi çinmalıydı dış lastik petlastı bayiye yapmadıgımı bırakmadım

  fakat güzel kardeşim şuanda 2013deyiz
  sen traktörü 2006da aldım diyorsun böyle mantık dışı birşey varmı 7 sene olmuş 7 senelik traktörün garantisimi olur tüketici dernekleri bile ilgilemez açıkçası
  kaldıki aynı sorun komşu köyden birinin başına geldi 4-5 sene önce klima ve ısınma problemi vardı adamla servis ve bayi ilgilenmedi adamda mahkemeye verdi
  adam hem bayiyi hem nh yi hemde servisi mahkemeye verdi mahkeme süreci epey zor ve masraflı olsada kazandı traktörü degiştirdiler başka bir nh ile
  fakat o traktör yeniyken garantiliyken yaptı bunları
  sen ardan geçen 7 sene sonunda bunları yaparsan benim tahminimce hiçbişey kazanamazsın
  keşke traktör yeniyken yapsaymışsın bu saydıklarını

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  01 Ağustos 2010
  Mesajlar
  4,848
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı tt6054c link=topic=67443.msg766351#msg766351 date=1376499424 Nickli Üyeden Alıntı
  altı üstü hararet tv ye çıkacaz demişsiniz çok saçma bence aha geçen bizim 54c ninde ibresi sona dayanıyordu korktuk noluyo diye servisi felan aradık hiç bişey yokmuş geçen mazot deposunu sökmüştük sökerken kablolar karışmış ibre şase yapmış ondan çıkıyomuş böyle ufak tefek işlere kafanızı takmayın
  Kardeşim kusura bakma ama dışarıdan konuşmak insana çok kolay geliyor şunu unutma ki baba parası farklıdır,insanın alın teriyle yıllarca çalışarak kazandığı para farklıdır ve o markaya güvenip o kadar parayı veriyorsa servis o kadar öve öve o traktörü o adama satıyorsa arkasındada adam gibi durmasını bilecek kabin+klima için 5-6 bin lira ekstra ücret ödeniyor bu adam bu özelliği kullanamayacaksa niye ayrıca bir ücret ödesin parasının karşılığını istiyor ve sonuna kadarda haklı.
  ANCAK
  Garanti dışı kaldığı için traktör ne olur bilemiyorum

 10. #10
  ranger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  21 Ağustos 2008
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  28
  Mesajlar
  5,249
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Fiatların en güzel özellliğide hareretin yükselmemesi ama bu mavilerin bazılarında bu hararet sorunu oluyo, sanırım 2005 modellerde kronik bir sorun. bizdede 2005 td85 vardı onunda hararet problemi vardı servis çare bulamadı 1 yıl olmadan sattık.

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  11 Nisan 2012
  Şehir
  bolu/mudurnu
  Yaş
  18
  Mesajlar
  1,704
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı ByFreST0N link=topic=67443.msg766391#msg766391 date=1376506330 Nickli Üyeden Alıntı
  Kardeşim kusura bakma ama dışarıdan konuşmak insana çok kolay geliyor şunu unutma ki baba parası farklıdır,insanın alın teriyle yıllarca çalışarak kazandığı para farklıdır ve o markaya güvenip o kadar parayı veriyorsa servis o kadar öve öve o traktörü o adama satıyorsa arkasındada adam gibi durmasını bilecek kabin+klima için 5-6 bin lira ekstra ücret ödeniyor bu adam bu özelliği kullanamayacaksa niye ayrıca bir ücret ödesin parasının karşılığını istiyor ve sonuna kadarda haklı.
  ANCAK
  Garanti dışı kaldığı için traktör ne olur bilemiyorum
  adam memleket meselesi haline getirmiş madem traktörü aldığında hararet sorunu varsa servise güzelce anlatsın yapıyorlarsa yapsınlar yapmıyolarsa yeni sorunsuz Bi traktör getirsinler

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  03 Temmuz 2012
  Şehir
  ankara gölbaşı-karagedik
  Yaş
  32
  Mesajlar
  83
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: new holland sorunlu traktör  bende var td110 lanet olsun aldığım güne...verdiğim para koç tan misliyle çıkar inşallah...amin..
  arkadaş almayın şuç fabrikada değil koç ta değil sana zorla satmıyor ki...git bak araştır acele etme...kalitesi belli bu markanın...ben alacağımda 10 kişiden 7 si alma oyuncak gibi dediler arızası çok olur dedıler zorlamaya gelmez dediler ama ben aldım 8 aydır kullanıyorum 18 defa servis geldi bunun 2 si yağ filtre değişimi için gerisi arıza...AVRUPA traktör alın ithal alın,traktörü bir kere alırsın fiyat pahalıdır ama emin olun verdiğin parayı karşılar değer buna...şimdi arkadaşlar traktörden şikayet edenler SUÇ KİMİN?sorun kendinize kendinizi yargılayın,ben kabulleniyorum suç benim hatalıyım biliyorum ithal traktör için 15bin fazla verecektim benım için çok para veremem dedım bunu aldım...son olarak arkadaşlar UZAK DURUN...ALMAYIN...biz yandık siz yanmayın...20 tane marka 1000 tane model var karşılaştırın kıyaslayın deneyin kullanana sorun benim gibi yapmayın...

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  28
  Mesajlar
  110
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı keto19 link=topic=67443.msg766346#msg766346 date=1376498259 Nickli Üyeden Alıntı
  aynı sorun bizlerdede yaşandı yeni tip plastik çok kanatlı pervaneyle değiştirdik hararet sorunumuz kalmadı
  10 kanat pervane takıyorlardı bizde taktırmıştık
  Alıntı aslan07can link=topic=67443.msg766691#msg766691 date=1376648121 Nickli Üyeden Alıntı
  bende var td110 lanet olsun aldığım güne...verdiğim para koç tan misliyle çıkar inşallah...amin..
  arkadaş almayın şuç fabrikada değil koç ta değil sana zorla satmıyor ki...git bak araştır acele etme...kalitesi belli bu markanın...ben alacağımda 10 kişiden 7 si alma oyuncak gibi dediler arızası çok olur dedıler zorlamaya gelmez dediler ama ben aldım 8 aydır kullanıyorum 18 defa servis geldi bunun 2 si yağ filtre değişimi için gerisi arıza...AVRUPA traktör alın ithal alın,traktörü bir kere alırsın fiyat pahalıdır ama emin olun verdiğin parayı karşılar değer buna...şimdi arkadaşlar traktörden şikayet edenler SUÇ KİMİN?sorun kendinize kendinizi yargılayın,ben kabulleniyorum suç benim hatalıyım biliyorum ithal traktör için 15bin fazla verecektim benım için çok para veremem dedım bunu aldım...son olarak arkadaşlar UZAK DURUN...ALMAYIN...biz yandık siz yanmayın...20 tane marka 1000 tane model var karşılaştırın kıyaslayın deneyin kullanana sorun benim gibi yapmayın...
  kardeş bende 5 sene kullandım td95 hiç öyle dediğiniz gibi büyük sorunlarla karşılaşmadım,ufak tefek arızaları oluyordu olmuyor değil sonuçta türk montajı bunu alırken başta kabul edeceksiniz,ayrıca ben şuan 5060 kullanırken bile herkte klima çalıştırmıyorum hem motoru devirden düşürüyor hem fazla yaktırıyor.çok da rahat kullanımı oluyor hiç gerek duymuyorum herkte klımaya..bunlar için markayı kötülemenin anlamı yok,traktör alırken yerli anadol modellerden uzak duracağız hepsi bu

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  02 Aralık 2012
  Şehir
  Bayburt
  Yaş
  39
  Mesajlar
  10,493
  Adı geçen
  10 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: new holland sorunlu traktör  'Klimayı kapat' demek tam bir baştan savmacılık ve acizliktir! hatta dalga geçmektir..

  Bunu diyen yetkilinin yetkisini, diplomasını elinden almak lazım..

  Para dereden toplanmıyor, Nh-Koç çok sevdiğim markalar değildi zaten.. Para derdin olmayacak götürüp fabrikanın önünde yakacaksın.. vesselam!

  Benzer bi olay bizim hidromekte başımıza geldi ama Allah ' tan fabrika sahip çıktı ama ağzımızın tadı kaçtı bi kere.. kalktım ta Ankaraya-fabrikaya gittim..

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  01 Ağustos 2010
  Mesajlar
  4,848
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı aslan07can link=topic=67443.msg766691#msg766691 date=1376648121 Nickli Üyeden Alıntı
  bende var td110 lanet olsun aldığım güne...verdiğim para koç tan misliyle çıkar inşallah...amin..
  arkadaş almayın şuç fabrikada değil koç ta değil sana zorla satmıyor ki...git bak araştır acele etme...kalitesi belli bu markanın...ben alacağımda 10 kişiden 7 si alma oyuncak gibi dediler arızası çok olur dedıler zorlamaya gelmez dediler ama ben aldım 8 aydır kullanıyorum 18 defa servis geldi bunun 2 si yağ filtre değişimi için gerisi arıza...AVRUPA traktör alın ithal alın,traktörü bir kere alırsın fiyat pahalıdır ama emin olun verdiğin parayı karşılar değer buna...şimdi arkadaşlar traktörden şikayet edenler SUÇ KİMİN?sorun kendinize kendinizi yargılayın,ben kabulleniyorum suç benim hatalıyım biliyorum ithal traktör için 15bin fazla verecektim benım için çok para veremem dedım bunu aldım...son olarak arkadaşlar UZAK DURUN...ALMAYIN...biz yandık siz yanmayın...20 tane marka 1000 tane model var karşılaştırın kıyaslayın deneyin kullanana sorun benim gibi yapmayın...
  Neden ithal ? Adamlar işini kalite için,markasını yükseltmek için yapıyor müşterisine satıp daha sonra yüzüne bakmamak için değil eğer Türk sanayiisi böyle devam ederse daha çok dizini döver milletimiz.Markalar önce müşterisinin çıkarlarını düşünmeli kendi çıkarlarını değil.Umudumuz KOÇ gibi büyük firmaların isminin böyle işlerde daha çok anılmamasıdır.

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  08 Haziran 2011
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  34
  Mesajlar
  335
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  gerçekten büyük sorun geçmiş olsun. traktör kıyaslamak gibi olmasın ama tümosan ateşin içine soksan hararet yapmıyor.

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  28
  Mesajlar
  110
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı Nobran link=topic=67443.msg766775#msg766775 date=1376684834 Nickli Üyeden Alıntı
  gerçekten büyük sorun geçmiş olsun. traktör kıyaslamak gibi olmasın ama tümosan ateşin içine soksan hararet yapmıyor.
  tümosan türk malı değil mi onu ahızka türkeleri falan mı üretti ? :8

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  28
  Mesajlar
  110
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı ByFreST0N link=topic=67443.msg766734#msg766734 date=1376676139 Nickli Üyeden Alıntı
  Neden ithal ? Adamlar işini kalite için,markasını yükseltmek için yapıyor müşterisine satıp daha sonra yüzüne bakmamak için değil eğer Türk sanayiisi böyle devam ederse daha çok dizini döver milletimiz.Markalar önce müşterisinin çıkarlarını düşünmeli kendi çıkarlarını değil.Umudumuz KOÇ gibi büyük firmaların isminin böyle işlerde daha çok anılmamasıdır.
  ağzına sağlık, bu türk sanayicisinin ürünlerinin hiçbirini almayacaksın boykot edeceksin belki hatayı nerede yaptıklarını anlarlar benim imkanım olsa toplu iğneyi bile dışarıdan getirtirim

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  01 Ağustos 2010
  Mesajlar
  4,848
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı kormac link=topic=67443.msg766801#msg766801 date=1376691840 Nickli Üyeden Alıntı
  ağzına sağlık, bu türk sanayicisinin ürünlerinin hiçbirini almayacaksın boykot edeceksin belki hatayı nerede yaptıklarını anlarlar benim imkanım olsa toplu iğneyi bile dışarıdan getirtirim
  Herkes ister adamım yerli olsun ithal traktör gibi kalitesi teknolojisi olsun ama yok yapan yok işte.Türk çiftçisinin kaderinde var bu,adamlardan teknoloji bakımından en az 10-15 yıl gerideyiz yapsınlar ithal traktör gibi kalitelisini %100 yerli malı traktörü ithal traktör yerine almazsam namerdim.Devir değişti kimse sırf Türk üretimi diye geri teknoloji kara düzen traktör almaz...

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  28
  Mesajlar
  110
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Ynt: new holland sorunlu traktör  Alıntı ByFreST0N link=topic=67443.msg766989#msg766989 date=1376776883 Nickli Üyeden Alıntı
  Herkes ister adamım yerli olsun ithal traktör gibi kalitesi teknolojisi olsun ama yok yapan yok işte.Türk çiftçisinin kaderinde var bu,adamlardan teknoloji bakımından en az 10-15 yıl gerideyiz yapsınlar ithal traktör gibi kalitelisini %100 yerli malı traktörü ithal traktör yerine almazsam namerdim.Devir değişti kimse sırf Türk üretimi diye geri teknoloji kara düzen traktör almaz...
  YERLİ MALI YURDUN MALI DİYEREK YOLDA KALAN ANADOLLARI BU MİLLETE ARTIK YUTTURAMASIN AYNEN KATILIYORUM,ARTIK Bİ TIKLA DÜNYAYA AÇILIYOR BİLGİYE ULAŞIYOR HERKES..NE ZAMAN ADAM OLURUZ BUNA OTURUP KAFA YORMAMIZ LAZIM,GÜNÜ KURTARMA ZİHNİYETİNDEN ARINIP NİTELİKLİ İNSAN YETİŞTİRMEMİZ LAZIM(BAŞTA BAŞBAKAN ,CUMHURBAŞKANI)

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. hayvanlarda sorunlu kızgınlık
  Konu Sahibi atabey Forum Hayvan Hastalıkları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 14.Aralık.2014, 20:06
 2. Tümosanlar neden bu kadar sorunlu?
  Konu Sahibi emrah ağan Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 01.Aralık.2012, 10:33
 3. ucuz değil mi sizce ya da sorunlu ?
  Konu Sahibi izmirli64 Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 13.Mart.2012, 15:48
 4. New Holland 100-90_ Traktör
  Konu Sahibi mocıtu Forum Traktör - Biçerdöver
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 10.Ocak.2009, 12:04
 5. Sorunlu Üreticilerin Hububat Destekleme Primleri Yarın Ödenecek
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 23.Haziran.2008, 20:11

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status