Traktörde üretim ve ihracat azaldı

Türkiye ' nin traktör üretimi temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5, ihracatı ise yüzde 15,2 azaldı.

Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) verilerinden derlenen bilgiye göre, temmuz ayında üretilen traktör adedi, 2012 yılının aynı ayına oranla yüzde 5 azalarak 4 bin 881 olarak gerçekleşti.

Yılın ilk 7 ayında üretilen traktör adedi ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,8 ' lik düşüşle 31 bin 531 oldu.

Temmuz ayında ihraç edilen traktör sayısı da geçen yılın temmuz ayına oranla yüzde 15,2 azalarak bin 215 adet olarak gerçekleşti.

Ocak-temmuz döneminde ihraç edilen traktör adedi 8 bin 687, bayilere satılan traktör adedi de 3 bin 636 olarak kayıtlara geçti.

Ynt: Traktörde üretim ve ihracat azaldı

her traktör bayisinde satışlar da düşme var.yerel radyoda bile reklamı var .son bilmem kaç case diye ve buğday verimi ,fiyatları ortada ,borsa çiçek fiyatları oluşmaya başladı çiftçide derman mı kaldı bence piyasa dahada kötüleşecek.

Traktör üretiminde 37 yıllık köklü bir geçmişe sahip Tümosan Motor ve Traktör Sanayi, 2013 yılının ilk yarısını 30 milyon TL net kârla tamamladı. Kârını, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 110,93 artıran Tümosan’ın cirosu ise yüzde 40 artışla 207 milyon 156 bin seviyesinde gerçekleşti. Şirketin faaliyet kârı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 75,53’lük artışla 32 milyon 147 bin TL oldu.

Diyor Tümosan Genel Müdürü Kurtuluş Öğün

anlş-*s

tumosannn link=topic=67448.msg766548#msg766548 date=1376587923' Alıntı:
Traktör üretiminde 37 yıllık köklü bir geçmişe sahip Tümosan Motor ve Traktör Sanayi, 2013 yılının ilk yarısını 30 milyon TL net kârla tamamladı. Kârını, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 110,93 artıran Tümosan’ın cirosu ise yüzde 40 artışla 207 milyon 156 bin seviyesinde gerçekleşti. Şirketin faaliyet kârı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 75,53’lük artışla 32 milyon 147 bin TL oldu.

Diyor Tümosan Genel Müdürü Kurtuluş Öğün

anlş-*s

Bu genel müdür ' Bir alana bir bedava verdik ' demeyi unutmuş olmasın sakın. )))