ÖZEL YAPIM ZETOR

Ynt: ÖZEL YAPIM ZETOR

UÖZKAN.77 link=topic=67491.msg766786#msg766786 date=1376687617' Alıntı:
Koltuk dönebiliyor.. orman için özel üretim.. traktör deyip geçmemek lazım her bi işe yarıyor :)

zrywka drewna zetor i przyczepa palms

Bu araziye bu çalışmaya bu makina şart!

Czech Best Skidder

videolara bakıcak olursak zetor orman için biçilmiş kaftan akşehirde bayisi var ama pek göremedim çevrede komşu köyde 1 tane gördüm pek yaygın bayi ağı yok heralde yada satılmıyor

Akşehirde 100-200 kadar zetor var. Hatta ülkemizde en fazla olduğu yerlerden biri Akşehir..

Zetor satılmıyor değil yok, bulunmuyor!

Bi türlü sağlam oturaklı bi firma getirmedi... şimdi Sanko-Jetpa, Zetorun peşinde..

Bizde 90 ' lığı var 15-20 ton yükü güle oynaya çekiyor :)

Çok değişik, çekişli, kalite bi makina.. yakınınızda varsa bi inceleyin derim.

Mesela kuyruk mili hem sağa hem sola dönebiliyor! Ayrıca kuyruk mili santrifuj vs. durarak çalışınca vites sayısında devirli yani 6 farklı devri var..

Son videodaki Zetor 95 ' lik motor değil dozer mübarek :)

UÖZKAN.77 link=topic=67491.msg766793#msg766793 date=1376688882' Alıntı:
Akşehirde 100-200 kadar zetor var. Hatta ülkemizde en fazla olduğu yerlerden biri Akşehir..

Zetor satılmıyor değil yok, bulunmuyor!

Bi türlü sağlam oturaklı bi firma getirmedi... şimdi Sanko-Jetpa, Zetorun peşinde..

Bizde 90 ' lığı var 15-20 ton yükü güle oynaya çekiyor :)

Çok değişik, çekişli, kalite bi makina.. yakınınızda varsa bi inceleyin derim.

Mesela kuyruk mili hem sağa hem sola dönebiliyor! Ayrıca kuyruk mili santrifuj vs. durarak çalışınca vites sayısında devirli yani 6 farklı devri var..

Son videodaki Zetor 95 ' lik motor değil dozer mübarek :)
doğrudur abi ama ben akşehir merkezde değilim o yüzden görmemişimdir akşehirde zetor mf valtra Nh tümosan hepsinin bayisi var ılgınada yeni case bayi açıldı

sinan1 link=topic=67491.msg766794#msg766794 date=1376689358' Alıntı:
doğrudur abi ama ben akşehir merkezde değilim o yüzden görmemişimdir akşehirde zetor mf valtra Nh tümosan hepsinin bayisi var ılgınada yeni case bayi açıldı
bende köklücedeyim bilirsin belki erdogduda da 3 veya 4 tane zetor var zaten görmen lazım

kormac link=topic=67491.msg766805#msg766805 date=1376693334' Alıntı:
benim evvelde td 65 le 16 tonla yola düştüğümü bilirim taşları söküyordu..zetor 90lığada 16- 20 ton yük değil bence
önemli olan nekadar yuk göturdugu degıl o yukle nasıl performan sagladıgı.uözkan arkadasımızn vıdeosunda görduk bayırda nasıl gıttıgını ama td65 onu yapamaz.ona kalırsa bende pancar cekerken 75 sameyle 30 ton cekıyorum ama son vıtesı gormuyor bayırda kesınlıkle yakvıye ıstıyor.çok yuk goturmek marıfet degıl.performansı bulabılmek onemlı

Römork 17-18 tondan sonrasına çok dayanamıyor, damperi kalkmıyor.. Zaten yapan usta 15 tonu geçme demişti.

Biz bi kaç kere 19-20 tonu yükledik..

Zetora değil römorka güvenemiyoruz! 19-20 tonla düzde 6 ile rahat 30 km bassan 35-40 ' ı görüyor.. taşımaların hiç birinde takviyeyi kullanmadık! 25 km gidiş 25 km dönüş.. yani kısa mesafe değil.

Biraz dikkatle 20-25 tonu gözümüz kesiyor. Kısa mesafede, takviyeyle ne bağlarsan bağla :)

Test sonuçları forumda bi yerlerde de var..

Zetor-90: Maksimum çeki 32 ton

Aynı-Yakın sınıftaki Deutz ve MF: 22-25 ton civarı..

arapörenli link=topic=67491.msg766825#msg766825 date=1376728544' Alıntı:
önemli olan nekadar yuk göturdugu degıl o yukle nasıl performan sagladıgı.uözkan arkadasımızn vıdeosunda görduk bayırda nasıl gıttıgını ama td65 onu yapamaz.ona kalırsa bende pancar cekerken 75 sameyle 30 ton cekıyorum ama son vıtesı gormuyor bayırda kesınlıkle yakvıye ıstıyor.çok yuk goturmek marıfet degıl.performansı bulabılmek onemlı
bende çok yük çektiği için değil performanslı olduğu için söylüyorum normalde bu yükü 100 lüklere koşuyorlar,15 km gidiş geliş dağ da vardı bayırda çok da rahat gitti geldi 65 ama video çekemedim