kıymet 90 fiyatı

Ynt: kıymet 90 fiyatı

onurs link=topic=67519.msg767233#msg767233 date=1376909309' Alıntı:
bana sorarsan biraz fazla istemişler kaç dekar yer işliyorsun bir mahsuru yoksa sorayım, erkunt kudret 100 sahibi bir dost olarak söyliyeyim 265i çekiş yönü ve klimalı kabini hariç 1 yıl yeniyi kullandıktan sonra ararsın tabi bu tek erkunt için değil piyasadaki yerli mallar içinde geçerli.
Kimse benim yoğurdum ekşi demez ben tarafsız olarak söylüyorum bende 96 model 285s ve kudret 100 var anız sürümü hariç kudreti kımıldatamıyorum.
60 bin tl az para değil üste 20-25 bin ver 3,085 al yarın sıkıştığında aldığın paraya satarsın
HELAL OLSUN SANA KARDEŞ DOBRACA SÖYLÜYORSUN HERŞEYİ,TUTTURMUŞLAR BİR ERKUNT DİYE,YAHU BİRADER BİZİM DÜNYA STANDATLARINA UYGUN KALİTEDE TRAKTÖR ÜRETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL,NE NİTELİKLİ İNSAN NE TEKNOLOJİ VAR KİMSE KENDİNİ DEV AYNASINDA GÖRMESİN BU ÜLKENİN GERÇEKLERİ ÇOK AÇIK,DAHA KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAMAYAN BİR SANAYİN VARKEN,GEÇİMİNİ MİLLETİN ÜZERİNE ATTIĞIN AKIL ALMAZ VERGİLERE BORÇLUYKEN KİME KABADAYILIK TASLIYORSUN..BU İŞ EĞİTİM SİSTEMİNİN DÜZENE GİRMESİNE KADAR İNER YANİ..ÜRETEMEZ DEMİYORUM ÜRETİR AMA ÖNCE ÜLKE ŞARTLARINI KÜLTÜREL VE EKONOMİK OLARAK BU DURUMA HAZIR HALE GETİRMEK LAZIM O DA HEMEN OLACAK BİR ŞEY DEĞİL,ÖNCE ÜLKENİN BAŞINDAKİ BU DİN TÜCCARLARINDAN KURTULMAK LAZIM..ÇİFTÇİYİ BİTİREN BU ZİHNİYETİN

Millî ekonominin temeli ziraattir.
'Türk köylüsünü ‘Efendi’ yerine getirmedikçe memleket ve millet yükselemez'

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

onurs link=topic=67519.msg767233#msg767233 date=1376909309' Alıntı:
bana sorarsan biraz fazla istemişler kaç dekar yer işliyorsun bir mahsuru yoksa sorayım, erkunt kudret 100 sahibi bir dost olarak söyliyeyim 265i çekiş yönü ve klimalı kabini hariç 1 yıl yeniyi kullandıktan sonra ararsın tabi bu tek erkunt için değil piyasadaki yerli mallar içinde geçerli.
Kimse benim yoğurdum ekşi demez ben tarafsız olarak söylüyorum bende 96 model 285s ve kudret 100 var anız sürümü hariç kudreti kımıldatamıyorum.
60 bin tl az para değil üste 20-25 bin ver 3,085 al yarın sıkıştığında aldığın paraya satarsın
dayı ne kadar dogru soyluyorsun 10 ay once bi john dere aldık ford 5ooo lik vardı onu verıp bugun para lazım oldu 10 bin aşagıya gidiyo traktör keşke sıfır almayaydım traktör daha sıfır
traktör alacak arkadaşlar sıfır traktör almadan önce 2 defa düşünün 2.eli araştırın sıfır ayarında 10 15 bin aşagıya traktörler var para kolay kazanılmıyor

kırmıtlık link=topic=67519.msg767291#msg767291 date=1376933753' Alıntı:
dayı ne kadar dogru soyluyorsun 10 ay once bi john dere aldık ford 5ooo lik vardı onu verıp bugun para lazım oldu 10 bin aşagıya gidiyo traktör keşke sıfır almayaydım traktör daha sıfır
traktör alacak arkadaşlar sıfır traktör almadan önce 2 defa düşünün 2.eli araştırın sıfır ayarında 10 15 bin aşagıya traktörler var para kolay kazanılmıyor
Aynen katılıyorum ben marka fanatiği değilim sahip olduğum maldan sıkıntım varsa söylerim, çoğu kişiye sıfır traktör kredi çekeceği için cebinden o anda para çıkmadığı için cazip gelir üste 50 miş 60 mış kolay söylenir ama sonrası iyi olmaz en güzeli kenarda duran atıl para ile traktör değiştirmek sonuçta 365 gün üstünde olduğumuz bir makina değil, en kötü tarla bile hiç çalışmasan alım fiyatına göre en az %20 prim yapar sen doğru olanı yapıp tarla almışsın hayırlısı olsun

görüşlerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Ben size bayinin verdiği fiyatı ilettim. Pazarlıkla belki biraz daha düşürülebilir. Ama yorumlar sonrası kafam karıştı. Traktörü kayınpedere alacağız inşallah. Benim 2012 jd 5085m var yarın jd lere bakmaya gideceğiz sözümü tutarsa jd alacağız kısmet bakalım. Yorumlar için herkese teşekkürler.

Bur da bi arkadaşta 100 ' lük erkunt var O da yanında eski emektar MF 168 ' i kullanıyor, yakıt tasarrufu için..

Abiler ekonomide şöyle bi kural var;

'Her zaman en yeni, en pahalı olan her zaman için en iyi, en optimal değildir!'

Yani yerine şartlara göre bazen sıfır en karlıdır, yerine göre 20 yaşındaki motor en mantıklıdır.. yerine göre en teknolojik yerine göre en mekanik, sade en karlıdır..

O yüzden fanatiklik, dediğim dedik cebi zarara sokar..

Son olarak da şimdiki motorların %90-95 ' i eski motorlar kadar ömürlü değil, olamaz! Modaya uyan, zırt-pırt motor değiştiren kendine değil firmalara çalışır... vesselam.

50 liralara giden o Zetor 12441 işte burda.. 10641 kullanan biri var görüştüğüm 'tank mübarek diyor ve 75-80 ' lik motorlar kadar yakıyor' diyor.

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-214/kelepir-124 ' luk-zetor-4x4/