Hidrolik hassasiyeti mi bozuldu acaba yardım!!!!!

Arkadaşlar traktörümün hassasiyet ayarı ilk zamanlar mükemmel çalışıyordu. Dıştaki kolu full indiriyordum içteki ile ayarımı yapıp mükemmel keyifli çitf sürüyordum ama geçen tarlaya gittim aynısını yaptım ama bu sefer hassas çalışlmadı hep dıştaki kol ile ayar yapmak zorunda kaldım. Acaba arkadaki ekipmanın hafif olmasından olabilir mi yada yolda arka mandalı kitlemediğimiz için beyin mi bozuldu... Birde normalde traktörün arkasında ekipman yokken bile içteki kolu milim kaldırdığımda kol hemen milim kalkıyordu. Şimdi ta 7 ye getiriyorum bu sefer hep kalkıyor. Servisi aradım bu normal dedi bizim traktörlerimizin hepsi 7 de kaldırır dedi Ancak tarla sürerken traktör ilerlerken milim kaldırsan hemen traktörü rahatlatır dedi... Kafam karıştı benim ki TT55 2013 sizde bi deneyin yardım lütfen.. Teşekkürler...

Ynt: Hidrolik hassasiyeti mi bozuldu acaba yardım!!!!!

hidrolik kollarini daha kisa tut yani iki koluda kisalt baya. büyük ıhtimal iyice asagi indirdin birde yankollardaki baglanti deligi ilk geldigi yerlerinden mi bağlı

Kardeş her şeyi aynen geldiği gibi duruyor.. Senin traktör yanındaysa traktörünü çalıştır içteki yani oturağın yanındaki kolu yavaş yavaş kaldırsana hidrolik kaçta kalkacak

arkadaki ekipman agır olursa hassasiyet daha iyi tetikler benim bildigim kadarıyla birde motorun bakımları yapılalı çok olduysa ondanda olabilir ve birde motorların kollarının indirmesi kaldırmasını hızlandıran vanalar var onları biraz daha açmakta fayda var daha hızlı kaldırır indirirse hassasiyete de faydalı olabilecegini düşünüyorum

cazgin0020 link=topic=67581.msg767875#msg767875 date=1377166663' Alıntı:
arkadaki ekipman agır olursa hassasiyet daha iyi tetikler benim bildigim kadarıyla birde motorun bakımları yapılalı çok olduysa ondanda olabilir ve birde motorların kollarının indirmesi kaldırmasını hızlandıran vanalar var onları biraz daha açmakta fayda var daha hızlı kaldırır indirirse hassasiyete de faydalı olabilecegini düşünüyorum
Dediğin gibi kardeş Biraz önce pullukla deneme yaptım ağır olduğu için galiba hassasiyeti çok güzel çalıştı... Birde o vanaları ben bulamadım tam olarak nerede acaba teşekkür ederim..

fahriadak link=topic=67581.msg767907#msg767907 date=1377179094' Alıntı:
Dediğin gibi kardeş Biraz önce pullukla deneme yaptım ağır olduğu için galiba hassasiyeti çok güzel çalıştı... Birde o vanaları ben bulamadım tam olarak nerede acaba teşekkür ederim..
walla erkuntlarda vitesin altında platformun altındaydı da geçenlerde td65d aldım satmak için sanayide usta arkasını karıştırdı hızlı indirip kaldırması için yapmıştı ama tam bilmiyorum ben bi ustaya gostermekte fayda var yani sonuçta indirip kaldırma hızlı oldugunda hassasiyet tetiklediginde hemen kaldırabilir daha hassas olabilir kollar.

fahriadak link=topic=67581.msg767907#msg767907 date=1377179094' Alıntı:
koltuğun altında

İcteki kol hassasiyet kolu kacta kaldırdığın bi onemi yok pullugu patlatmayi salarsin tarlaya traktörün dengeli kasmadan calistigi yere kadar kaldırırsin hassasiyet tamam dıştaki kollada dalma derinliğini sınırlarsın
Arkadaki orta kol deliklerine ekipman.hafifse en uste agirsa en alta takarsin iyi hassasiyet icin ekipmandada en üst delige takarsiniz

İcteki kol hassasiyet kolu kacta kaldırdığın bi onemi yok pullugu patlatmayi salarsin tarlaya traktörün dengeli kasmadan calistigi yere kadar kaldırırsin hassasiyet tamam dıştaki kollada dalma derinliğini sınırlarsın
Arkadaki orta kol deliklerine ekipman.hafifse en uste agirsa en alta takarsin iyi hassasiyet icin ekipmandada en üst delige takarsiniz
Bu konudaki önceki iletini yazali 7 yıl olmuş
Zaman ne çabuk geçiyor

Zorlanmaya geçti hangi kola müdahale edeceğiz?
Çizi içinden çapraz geçerken veya dalgalı yüzeyde sürüm yaparken sırtlı veya çukurumsu alanda askı kollarının oynar delikleri açılması gerekiyor, yan gergi kolları da 20 cm oynar şekilde olması gerekiyor.
L şeklinde pulluk bıçağı kara toprak zeminde iyi batıyor , pulluğu hafif sola yatırmak gerekiyor.
V şeklinde düz ağızlı pulluk bıçağı kara toprak zeminde traktörü çok tutuyor.
Karma kullanımda , dış kol yavaş yavaş kaldırılarak pulluk çatısının tepki aldığı nokta yakalanarak gerekli ayar sağlanmış olur , hidrolik kolların şeklini göremediğimizden orasını tam çözemedik. :(

Zorlanmaya geçti hangi kola müdahale edeceğiz?
Çizi içinden çapraz geçerken veya dalgalı yüzeyde sürüm yaparken sırtlı veya çukurumsu alanda askı kollarının oynar delikleri açılması gerekiyor, yan gergi kolları da 20 cm oynar şekilde olması gerekiyor.
L şeklinde pulluk bıçağı kara toprak zeminde iyi batıyor , pulluğu hafif sola yatırmak gerekiyor.
V şeklinde düz ağızlı pulluk bıçağı kara toprak zeminde traktörü çok tutuyor.
Karma kullanımda , dış kol yavaş yavaş kaldırılarak pulluk çatısının tepki aldığı nokta yakalanarak gerekli ayar sağlanmış olur , hidrolik kolların şeklini göremediğimizden orasını tam çözemedik. :(
Benim arazim düzgün 7 yildir kullanırım tt yi en sevdigim yanlarindan biri oldukca milimetrik hassas calisan hidroliği son konuyu canlandiran arkadasin sorunu yay degistikten sonra yaya bagli hassasiyet tetikleyen kolda bosluk kalmis biraz daha germesi.lazim

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca