Genesi Buğday Çeşidi

[size=12pt]Tasaco tarım ' ın genesi buğday çeşidinin ekimini yapan arkadaş varmı ?
[/size]

Kaynak:
[size=12pt]http://www.tasaco.com/Tohum.aspx?cesit=31[/size]

Ynt: Genesi Buğday Çeşidi

FEHİM link=topic=67582.msg771044#msg771044 date=1378362963' Alıntı:
768

bu tohumdan sizin oralarda satan var mı ? varsa Tasaco bayisinin telefonu lazım denemek için biraz edinmek isterim. şirkete e mail attım ama cevap gelmiyorda.

http://www.tasaco.com/Temsilciler.aspx

Tahıllar ve yem bitkileri başlığında ege bölgesi ' nin numarasını deneyin isterseniz.Size en yakın ege bölgesi bakıyordur muhtemelen.

FEHİM link=topic=67582.msg771044#msg771044 date=1378362963' Alıntı:
768

bu tohumdan sizin oralarda satan var mı ? varsa Tasaco bayisinin telefonu lazım denemek için biraz edinmek isterim. şirkete e mail attım ama cevap gelmiyorda.

Bu tohumdan satan var, özelden yazarsanız satış yapan kişinin telefonunu verebilirim.

Ne kadar ekmeyi düşünüyorsun Fehim. Tohum hakkında bilgi alabildin mi firma yetkililerinden ? Dekara kaç kg atılıyor. Kg fiyatı ne kadar ?

Ben her yıl 100-150 kg tohum edinmek için yeni tohum alıyorum.1 dekara 19-21 kg arası tohum atılmasını tavsiye ediyorlar. ekim mibzerle ve 1 dekar 1000 m kare.fiyatına gelince 1.55 krş civarıymış.bu fiyat eksperya ve genesi içinde aynıymış. bayinin tohum talepleri bugünlerde tasaco ya bildiriyorlarmış. ben denemek için iki tohumdan da satın almak istiyorum kısmet artık.ha birde tohumları sözleşmeli ekim değilde kendileri ekiyorlarmış.

FEHİM link=topic=67582.msg771358#msg771358 date=1378406775' Alıntı:
Ben her yıl 100-150 kg tohum edinmek için yeni tohum alıyorum.1 dekara 19-21 kg arası tohum atılmasını tavsiye ediyorlar. ekim mibzerle ve 1 dekar 1000 m kare.fiyatına gelince 1.55 krş civarıymış.bu fiyat eksperya ve genesi içinde aynıymış. bayinin tohum talepleri bugünlerde tasaco ya bildiriyorlarmış. ben denemek için iki tohumdan da satın almak istiyorum kısmet artık.ha birde tohumları sözleşmeli ekim değilde kendileri ekiyorlarmış.

Teşekkürler Fehim. Paylaştığın bilgiler için.

halil ibrahim bey resimde gösterilen degerlerde en aşagı kısımda un degeri diye yazmış esperyanın geninde protein degeri yüksek dir un fabrikaları cok sever kolay işlenir cok un cıkar konya ticeret borsasında en yüksek fiyatı gören espiryadır 810 krş gördüm sizin dediginiz tohumda un degeri 62 yazıyor yani şöyle anlatayım esperya 14 protein gelsin 750 krş başka bi bugday tohumu 15 protein gelsin 730 krş esperya devamlı istenen bi bugdaydır yanlız bu bakımla ilgilidir başak suyunda yani son suyunda mutlaka azot verilmesi gerekir bitkinin alabilecegi azot ama şelatlı olanlardan falan üre veya 33 lük atılıyor bitki alamıyor gereksin masraf

[size=14pt]Arkadaşlar, geçen yıl Genesi buğday çeşidinin bahsi geçmişti. Ne yaptınız denemek için eken arkadaşlar var mı ? Resim ve yorumlarınızı bekliyoruz. Biz bu yıl denemek için ekecektik ama biraz geç davrandık herhalde, Konya ' daki bayii önceden haber etmeniz gerekirdi dedi.

Genesi ve Esperya buğday çeşitlerinin mukayeseleri:[/size]

Kaynak: http://www.tasaco.com/dosyalar/Bugday_Cesit_Ozellikleri_Tablosu.pdf

arkadaş kendim için yazayım. pancar şirketindeki gence yazdırmıştım ama oda izine ayrılınca ben tohumluğu edinemedim. ama orta Trakya da ki arkadaşlardan eken olduğu bir konuda geçmişti.hasat zamanı yaklaşınca işler müsait olursa hasatına katılmak isterim.

ben ektim genesi çeşidini. dekara 21 kg tohum geldi. başta bana seyrek gibi geldi ancak çok güzel kardeşlenme yaptı. eğer tüm kardeşleri beslerse verim olarak diğer ektiklerimi rahatlıkla geçebileceğini söyleyebilirim. aynı tarlada enola da var göre biraz geriden geliyor. boyu kısa. bu yüzden hiç yatma/yaslanma yapmadı. tatlı bir yeşil rengi var. biçim zamanı ayrı tartılacak ve değerlerine baktıracağım. duruma göre seneye ekip ekmemeye karar veriririz. haftaya ilaca gidince resim çeker atarım buraya

GÜRKAN link=topic=67582.msg872001#msg872001 date=1395837245' Alıntı:
ben ektim genesi çeşidini. dekara 21 kg tohum geldi. başta bana seyrek gibi geldi ancak çok güzel kardeşlenme yaptı. eğer tüm kardeşleri beslerse verim olarak diğer ektiklerimi rahatlıkla geçebileceğini söyleyebilirim. aynı tarlada enola da var göre biraz geriden geliyor. boyu kısa. bu yüzden hiç yatma/yaslanma yapmadı. tatlı bir yeşil rengi var. biçim zamanı ayrı tartılacak ve değerlerine baktıracağım. duruma göre seneye ekip ekmemeye karar veriririz. haftaya ilaca gidince resim çeker atarım buraya

Resimlerini ve verim, protein değerlerini bekliyoruz Gürkan.. İnşallah iyi sonuçlar alırsın.

slm arkadaşlar.ben genesi ektim.21 kg attım 1000metre kareye.buğdaylarımın çoğu selimiye yanyana ekili yerdde selimiyeden çok farklı koyu yeşil daha kısa kuraktan etkilenmemiş gibi duruyo ama bakalım şimdilik çok güzel.uzunköprüye gidnce fotoçekip yüklerim