Yeni Bilsel Tarım ayçiçek sap kıyma makinemiz (ciguli)

akşam teslim edildi. bu makineyi merak eden arkadaşlar için birkaç kare.

bilsel tarım makineleri hayrabolu

ismail usta tel: 0538 798 9256

g306.jpg

yatak bağlantısı
712l.jpg

ciguli denilince MSB rulman. diğer ünlü markaları unutun.
zgb4.jpg

her türlü tarla koşulunda çalışabilmesi için oynarlı bağlantılar
fxzl.jpg

bağlantılar ve 3 nokta askı
ruyi.jpg

bıçaklar ve bağlantıları
sqwd.jpg

bıçaklar
slxv.jpg

ters gelen ayçiçek sopalarının düzeltip randımanlı kesmesi için boru
icl1.jpg

hızlı çalışırken kesilen sapları yukarı fırlatmaması muhafaza
itv4.jpg

ezom.jpg

öne arkaya devrilmemesi için destek kolları
lvkf.jpg

bilsel tarım ciguli
zhls.jpg

ve son bilsel tarım makineleri ayçiçek sap kıyma, hayrabolu- tekirdağ
5m3r.jpg

Ynt: Yeni Bilsel Tarım ayçiçek sap kıyma makinemiz (ciguli)

hayırlı olsun gürkan abi eski getir yeniyi götür yaptın galiba bal kazançlar :) bu arada maliyeti nedir ? ciguliye ağırlık için koyacağın taş vs gibi parçaları işin bitince çıkarmanı öneririm yoksa kısa ömürlü oluyor

Hayırlı olsun Gürkan Hocam, yeni makina uzun ömürlü olur İnşallah.
Alpler ' e sipariş ettiğim Diskaro hala gelmedi ay sonu teslim edecez dediler, bir sipariş daha verelim dedik 2,5 ay sonra anca teslim ederiz diyorlar:)

1006308custom.jpg

uvxn.jpg

arkadaşlar yorumlar için tek tek teşekkür ederim. sorularınızı şöyle yanıtlayım. eski cigulimiz su depoluydu. ağırlık vs. doldurmaya uğraşmıyorduk. sessiz güzelce çalışıyrodu. ancak yapısı gereği ortadan geriye doğru gergi profilleri yoktu. (bu açık kasalıda fotograflarda kasanın içine bakacak olursanız 2 tane geriye gergi var). bu yüzden tüm yükü taşıyan hidrolik bağlantıları direk depo saçına kaynaklıydı. yani gayet zayıf bir bağlantı. sık sık kaynaklar açılıyor ve su sızdırmaya başlıyordu. içindeki su ayrıca sıcak havada daha da genleşiyor, tapadan hava alamadığı saç aksam iyice geriliyordu. bu yüzden üste çok az vererek daha sorunsuz bir alet aldık, karlı bir alışveriş oldu. 8 bıçaklı olması lazım. fiyat 2500 lira. 4 sıra ve 2 taraftaki sıra aralarını yarımşar götürüyor. mehmet ismail ustada aysan falan görmedim ben. benimkiler 2 ayda geldi :) ama buğdaya yetiştirir.

Gürkan ben bu konuyu yeni farkettim.Yeni Cigulin hayırlı olsun güle güle kıy. :D Kol bağlantı yerlerinden benimki de sık kopma yapıyor.Acaba seninki gibi 2 oynar başlık ekleme yapsam nasıl olur farkeder mi?Benimki Altayoğlu marka taş koymalı yeni olan gibi.