Cer dişlisi Yağ akitiyo

Ynt: Cer dişlisi Yağ akitiyo

tolga link=topic=67590.msg767993#msg767993 date=1377200954' Alıntı:
keceyi bozmuş olabilir sudan falan gecmesen iiyi olur
ne suyu abi en fazla toz çamura bile girmedi ömrü hayatinda zaten 300 saatte belki yikarken kaçti diyecemde üniversalda da cer dişlisi var o niye akitmiyor
Emin Ünal link=topic=67590.msg767995#msg767995 date=1377201038' Alıntı:
Benim 75 te akıttı. 2 defa hemde.
Jant filan simsiyah yağ oldu.Keçesi eskiyor ondan ;)
yok bu normal yağ siyah yağ değil hemde keçe neden eskisinki daha yeni traktör geçen üniversala baktim senin dediğin gibi siyah zift gibi bir yağ akmiş birkaç damla basinçli su ile yikadim zorla çikti Peki keçe eskiyor diyorsun bu 40 senelik 480 ler filanda cer dişlisi kullaniyor onlar niye yağ akitmiyor

Adi kece kullaniyolar..dayima 2011 de sifir cifceker 65-56 aldk..motor 25 saatteyken cer den yag akitmaya basladi...servis gelip keceyi degistirdi..
Ustaya gitmeden yada servisi cagirmadan once cer in ustunde seviye tapasi vardr..o tapayi yavas yavas gevset..hava da sıkışmıs olabilir..

sizin bu nh nında derdi bitmedi keçesi bozulmuş ondan yağ akıtıyor bizdeki casede de oldu 300 saattymiş çağır servisi değişsinler garantiden olmadı içindeki yağı boşalt biraz daha kalın yağ koy düzeliyor

aynı sorun bizim td 85 dede var şuan 800 saatte 400 saat çivarı başladı arka sag teker den servise sorduk keçe degişeçek dedi başkasındada oldunu hiç gerek yok tekerlek sök tak diyerek geçiştirdi sonra kesilir dedi 5 ay geçti devem ediyor .

Biz kaç kere keçeyi değiştirdiysek yağı kesemedik, 480 cerleri kaçırıyor bizim, kaçıncı keçe taktırdık randımanlı olmadı sonuç aynı. İnşallah seninde öyle olmaz sen bi keçeyi değiştir servise yolun düşerse.

ÇeLişki_37 link=topic=67590.msg769643#msg769643 date=1377941565' Alıntı:
Biz kaç kere keçeyi değiştirdiysek yağı kesemedik, 480 cerleri kaçırıyor bizim, kaçıncı keçe taktırdık randımanlı olmadı sonuç aynı. İnşallah seninde öyle olmaz sen bi keçeyi değiştir servise yolun düşerse.
servise yol düşme değil arasak yarim saatte kapida ama bu keçeli değilmiş heralde yeniler artik silikon kullaniyormuş bide babama sordum şu yaği halletsek diye babam da tekerlek filan sökülecek dedi şimdilik duruyor

td 100d link=topic=67590.msg769651#msg769651 date=1377943308' Alıntı:
servise yol düşme değil arasak yarim saatte kapida ama bu keçeli değilmiş heralde yeniler artik silikon kullaniyormuş bide babama sordum şu yaği halletsek diye babam da tekerlek filan sökülecek dedi şimdilik duruyor

Evet yenilerde servisin geldiğini unuttum ama muhakkak hallederler, yenilerde slikon olduğunu bilmiyordum.

Arkadaşlar garantısi devam eden traktörlerde niçin servis çağırmıyorsunuz . sebebi , garantisi devam eden makinalara müdahalr ettin başka problem oluştu sonra servisler bahane üretiyorlor ( bize niye haber vermediniz gibilerinde. çağır servisi gelip problemi çözsünler . çözmezlerse o zaman makinanın bölge temsilcisine kadar ulaşıp şikayetini bildirince sorunu hemen çözerler ) . traktörü yeni aldığımızda tarlada buğday ekiminde mibzer pim kesmiş . arka iki teker patlamış . kurban bayramı peder hemen lastikçiyi çağırmış problemi yeni takarak çözmüş . fakat kasko 100 dereden su getirerek gelip bakmadı bile ben kendim fotoları çekerek ( marmara ) bölge sorumlusuna kadar ulaştırdım olmasza fabrikaya kadar ulaşabileceğimi kendisine anlattım . tam 3 ay sonunda arka lastiklerin komple parasını aldım ( bana şöyle bir ifade kullandılar, çok inatçı kişiliğin varmış yoksa bu parayı alamazdın dediler . bende onlara dava edeceğimi ,çünkü traktör 5 yıllık kaskolu olduğunu izah ettim , parayı alınca davadan vaz geçtik ) . onun için herkes sattığı malın arkasında duracak ve bizlerde hakkımızı aramasını bilirsek hakkımızı alırız . NOT ( bende bir uçak teknik personeliyim ) direk servisle muhatab olun ve yapılan işin belgelemek adına fatura almayı ihmal etmeyin . sonra davalık olunduğuda bu belgeler gerekiyor . kolay gelsin .

EROL AKGÜN link=topic=67590.msg769656#msg769656 date=1377945984' Alıntı:
Arkadaşlar garantısi devam eden traktörlerde niçin servis çağırmıyorsunuz . sebebi , garantisi devam eden makinalara müdahalr ettin başka problem oluştu sonra servisler bahane üretiyorlor ( bize niye haber vermediniz gibilerinde. çağır servisi gelip problemi çözsünler . çözmezlerse o zaman makinanın bölge temsilcisine kadar ulaşıp şikayetini bildirince sorunu hemen çözerler ) . traktörü yeni aldığımızda tarlada buğday ekiminde mibzer pim kesmiş . arka iki teker patlamış . kurban bayramı peder hemen lastikçiyi çağırmış problemi yeni takarak çözmüş . fakat kasko 100 dereden su getirerek gelip bakmadı bile ben kendim fotoları çekerek ( marmara ) bölge sorumlusuna kadar ulaştırdım olmasza fabrikaya kadar ulaşabileceğimi kendisine anlattım . tam 3 ay sonunda arka lastiklerin komple parasını aldım ( bana şöyle bir ifade kullandılar, çok inatçı kişiliğin varmış yoksa bu parayı alamazdın dediler . bende onlara dava edeceğimi ,çünkü traktör 5 yıllık kaskolu olduğunu izah ettim , parayı alınca davadan vaz geçtik ) . onun için herkes sattığı malın arkasında duracak ve bizlerde hakkımızı aramasını bilirsek hakkımızı alırız . NOT ( bende bir uçak teknik personeliyim ) direk servisle muhatab olun ve yapılan işin belgelemek adına fatura almayı ihmal etmeyin . sonra davalık olunduğuda bu belgeler gerekiyor . kolay gelsin .

Bilgi için teşekkürler.

ÇeLişki_37 link=topic=67590.msg769652#msg769652 date=1377943679' Alıntı:
Evet yenilerde servisin geldiğini unuttum ama muhakkak hallederler, yenilerde slikon olduğunu bilmiyordum.
bende bilmiyordum slikonu ama varmiş
EROL AKGÜN link=topic=67590.msg769656#msg769656 date=1377945984' Alıntı:
sağolasin ama yaparlar bizim servis tamircisi yapar Çünkü tamirciyi 10 yaşindan beri taniyor babam