Yansıtıcı Kurulumu Yardım...

18.01.2009
10,734
25
Bursa
Hayırlı geceler abilerim kardeşlerim. Bulunduğuumuz yani ikametgah ettiğimiz köy içerisinde telefonlar çekmemekte. Köy çukurda kaldığı için Sinyal göremiyor. Biz ise köyün dışında oturtuğumuz için Ve konum olarak tepede ve önü açık olduğu için telefon sinyalini hane olarak bizim evde çekmektedir. Hatta koca köyde bitek bizde çeker :) Mesele şu ki Turkcell yansıtıcı koymak istiyor.Ve bu cihaz bizim Su tanklarının olduğu binanın üstüne kurulucak.Yakacağı elektriği bir saat takılacak ve ne kadar yakarsa o ücreti bize temi edecekler. Yani + dan bi ücret vermiyorlar. Kışın elektrikler gittiğinde canlı hayvan yetiştirdiğimiz için sürekli olarak jeneratör çalışmakta. Bazen bi kaç gün gelmediği oluyor. Zaman zaman kesildiği oluyor bu zamanlarda hep jeneratör çalışıyor. Buda benim zararıma. :S Sağlığa zararlımı değil mi :S Kimisi değil diyor baz istasyonu değil bu diyor kimisi zararlı diyor. Böyle birşey başına gelen yada bilgisi olan varmı :S Sizce İzin vermelimiyiz :S

Ynt: Yansıtıcı Kurulumu Yardım...

valla aynı şeymi bilmiyrm ama bizim burdada biri çatısına taktırdı yansıtıcı diye eski tv antenleri gibi bişey sözde cep telefonları çekecekti ama bizim evle bu yansıtıcının takıldığı ev arasında 400 500 mt var telefon hala çekmiyor

birader benim kafam calışdığı kadar sana bişeyler yazayım.
sen yer temin etsende başka bişeyine karışma bence ,elektrik şebekesini vede saat üzerinden ödemeye dahi.
kendileri naparsa yapsınlar.senin hiç bir karın olmuycaksa bu işten ne diye elektrik şebekeni kullandırcaksın ,bide anlatığın biçimde kesinti oldum senin zararına.

by-edo link=topic=67601.msg768172#msg768172 date=1377287529' Alıntı:
valla aynı şeymi bilmiyrm ama bizim burdada biri çatısına taktırdı yansıtıcı diye eski tv antenleri gibi bişey sözde cep telefonları çekecekti ama bizim evle bu yansıtıcının takıldığı ev arasında 400 500 mt var telefon hala çekmiyor
Köyün diğer ucuda 500 mt uzaklıkta bize. Ama çekmesi lazım tahminim o yatırımı boşa yapmazlar çünkü. 2 tane koyulacak birisi köye doğru biriside tam tersi istikamete bakacak.
tümosan 8095 link=topic=67601.msg768187#msg768187 date=1377289197' Alıntı:
birader benim kafam calışdığı kadar sana bişeyler yazayım.
sen yer temin etsende başka bişeyine karışma bence ,elektrik şebekesini vede saat üzerinden ödemeye dahi.
kendileri naparsa yapsınlar.senin hiç bir karın olmuycaksa bu işten ne diye elektrik şebekeni kullandırcaksın ,bide anlatığın biçimde kesinti oldum senin zararına.
Birkaç kişiye sorduk tanıdık. Zararlımı değil mi nedir diye bizede onlar dedi.Ufakta olsa bide cüzi bi kira bedeli gibi bi miktar ödüyorlarmış. Yıllık 2ila 5 bin arasına rakamlarda oynuyormuş ama doğrumu değilmi bilmiyorum. :S