ZETOR FORTERRA 135 16V.....

Zetor+Forterre-135li.jpg

zetor+forterra+135f.jpg

Zetor+Forterre+135li.jpg

zetor+forterra+135+16v+tractor.jpg

Ynt: ZETOR FORTERRA 135 16V.....

:D Abi olmaz olur mu hiç. Kubotanın farkı şurdan geliyor. Diğer markalar 120-130 bg den sonra 16 valfli motor kullanıyorlar. Kubota ise 75 bg den sonra 16 valfli motor kullnıyor.

Benim bildiğim o yönde abi. Birde şunu diyeyim bu dediim Türkiyede satılanlar için geçerli. Belki bilmediklerimde vardır. :) Ama şunu gördüm. A dan Z ye tüm her şeyi bir fabrikadan çıkan araçlar daha değerli ve daha iyi oluyor.

doganbey1 link=topic=67617.msg856461#msg856461 date=1393777624' Alıntı:
Benim bildiğim o yönde abi. Birde şunu diyeyim bu dediim Türkiyede satılanlar için geçerli. Belki bilmediklerimde vardır. :) Ama şunu gördüm. A dan Z ye tüm her şeyi bir fabrikadan çıkan araçlar daha değerli ve daha iyi oluyor.
o zaman buna kubotayı dahil edebiliriz demi doğancan ..

Konu münasebetiyle bikaç ayrıntı;

*Zetor Forterralarda sadece 135 ' ler 16 valf

*Forterra HSX (ülkemize daha girmedi) 100-140 bg hepsinde standart 16 valf var

*Zetorun motor mazisi traktörden de eski.. ilk traktör 1946.. ama motor 1924 ' lere kadar geri gider..

*BÜTÜN; çoğu zaman parçaların toplamından daha başka bişeydir... tek sınıf/tek kalem/tek kalite/tek fabrika daha farklı/üstün olur derim.. ve öylede oldu..

*Kubotayı bizim burya sebep olup sokan biziz ama.. şunuda demeden gecemem; Kubo aslen dizel motor üreticisi, aslen traktörcü değil derim.. ayrıca küçük/minik traktörlerde daha başarılı olduğunu düşünüyorum.. eşit şartlarda Zetor/Kubo dengesinde ibre Zetordan yana.. ülkemiz şartlarında Kuboan veya başka bi markadan yana olması normal..

*Yalnız zetor tüm maçlara 1 eksik veya 1-0 geride başlayan bi motor ülkemizde.. ne sahibi, ne arkası var, nede zetorun Türkiyeye ilgisi var! Zaten böyle olmasa ciddi ses getirir..

*mesela BU fotodaki Forterra 135.. yakarda/çekerde gerçekten şampiyon adına layık bi motor ama ülkemizde talihi yok.. aylardır 80-90 tl ' ye zar zor satılıyo.. avrupada 50 bin avro oysaki..

Zetor kendi üretimi motorunun avantajları..