ZETOR-BAŞ USTA HASAN USTA!

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Ülkemizde yaşayan en eski ve kıdemli Zetor ustası HASAN EREN (78 yaşında). TEL: 0541 7354589

Tekirdağ/Keşan tarafında olup tüm ülkeye senelerdir hizmet vermektedir.

Başta Zetor olmak üzere tüm motorları sormak bilgi almak mümkün.

Zetorların tüm parçalarını bulmak, Zetor hakkında tüm ayrıntıları öğrenmek mümkün.

Ynt: ZETOR-BAŞ USTA HASAN USTA!

Evet Keşan.. lakin ustamız tamire ta Yunanistana kadar gidiyor, parçaya Çek cumhuriyetine kadar eli uzanıyor.. neredeyse ülkemizdeki her tamir olan zetorda ya parçası ya emeği-bilgisi var.. her parçayı en uygun fiyata direk çeklerden getiriyor..

Bugün zetor power autoshift mi düz zetor mu diye danıştım. Klasikten şaşma dedi.. yunanistanda 1950-55 klasik zetorlar aynen halen kullanımdaymış..

Sadece zetor değil çözümsüz tüm sorunlar için aranabilecek gerçek bi usta.

evet hacımın yaşı okadar var. ama hacı en eski tamircilerden ve en eski Tümosancıdır. 86 yıllarında Tümosan ın bayiliğini ve tamirini yaptı. bendeki Tümosan ı da o yıllarda onlardan aldık. bakımınıda halen kendisi yapmakta.

Eski Tümolar çok iyiydi, başaktan önce Steyr çok iyiydi diyor zaten.. ama şimdi Zetordan şaşma diyor :)

Yunanistanda 60 yaşlarında zetorla halen faal ve yagın dedi, ben de şaşırdım..

evet yunanistan a gittiği doğru ama sadece yunanistan a değil Konya da var bunların içinde .
doğduğumdan beri tanırım. tamirlerimi onlar yapar .elemanlarını dağıttı. birtek ali kaldı oda Allah lık.çevresi geniş hemen her ilede ulaşabilir.

Zetorcular Hasan usta diyor başka bişey demiyor, şimdi tüm parçaları da uygun fiyata getirtiyor.. gidemediği yere de tamirleri telefonla tarif ediyormuş.. tek başına distürübütör :)

Bu kadar olduğunu bilsem baharda Keşandaydım özellikle arar bulurdum, böyle ustalar pek kalmadı..

Bizim köyde de 3 adet Zetor vardı, şimdi 1 tane kaldı ama sahibi de çiftçiliği bıraktı. Bizim buralardan Keşandan falan Yunanistan çok yakın olduğu için Zetorun parça problemlerini o şekilde hallediyorlardı. Şimdiki zamanını bilmem ama o zaman için başka türlüsü de pek mümkün değildi. Yunanistantanda parça ucuz oluyordu. Yunanistandan parça getirenler ve o işlere bakanlar, o günlerde çok güzel paralar kazanmış olmalılar. :)

Bu kadar olduğunu bilsem baharda Keşandaydım özellikle arar bulurdum, böyle ustalar pek kalmadı..

Madem telefonuna ulaşmıssın o zaman Konya tarafına gittiğinde haberleş te tanışma fırsatını bul. Telefonla tarif ettiği doğru bizzat şahidim. Sanayide 22 . blokta dükkanı yardımcı olmaya çalışırız elimizden geldiğince . parça bulunamadığında veya sana para harcatmak istemediğinde de kendi birşeyler ayarlayıp işini görebiliyor. hatta sanayi de parça yaptırdığımız başka abilerimizde Hasan usta işi bırakınca ne yapacaksın bakalım diye de sitem ettikleri oluyor. çünkü işin ucuz ve sağlam yönüyle yaptırmaya çalışıyor. Ustamın namı oraya kadar ulaşması beni çok mutlu etti. Bunu da belirtmeden geçmeyim.

Çorum Alaca ' da zetorcu bi Tuncay abimiz var.. Hasan ustadan başka zetorcu usta tanımam diyor.. diğer servislerde, zetor ustaları da neredeyse hep Hasan ustadan destek alıyor.. Güneydoğuya, Karsa kadar bi şekilde eli uzanmış sağolsun..

Sağol abi.. Maşallah çok genç dinç duruyo.. ikide bi telefonda ustam sana bişe olsa bu Zetorcular ne yapcak diye takılıyom :) Yalansız ülkemizdeki 1000-2000 kadar Zetorun hepsinde emeği-parçası vardır belkide..

Geçen bizim hidrolik pompayı ne etti buldu Yunanistandan sağolsun..

Sanayiye gitsemde çoktan beri kendisine denk gelemiyordum. bu gün görme şansım oldu .durumu izah edip resmini musade isteyerek çektim.taze tazede sana postaladım. merakını giderebilmişimdir işallah.

Sayin Hasan ustam kolay gelsin ben yunanistandan yaziyorum benim ZETOR 7711 marka ve model traktorum var fakat yakit pompasi yani bizim buralarin deyimiyle gaz pompasi malesef bozuldu tamir etmek mumkun mu? ve fiyat ne olur bir bilgi verirseniz sevinirim.