Massey Ferguson 6460 Dyna6 Hakkında

http://img141.imageshack.us/img141/2742/ncp0065.jpg
bu resimde bu buton ne işe yarıyor diye sormak istiyorum :S bu gün köyümüzden abimizin birisi almış 2007 model 6460 traktör gerçekten çok temiz sadece öne lastik istiyor 398 vardı 96 model galiba 45 bin TL ye saymışlar 65 te üste verecek toplamda 110 bin tl ye gelmiş :) traktörü bize getirde ögrenmek için bende yardımcı olmaya çalıştım dynashiftler i biliyorum fakat bu dedemin traktör gibi olmadıgı için bazı yerleri anlayamadım o nedenle kullananlara bilenlere danışmak istiyorum. :S
http://img33.imageshack.us/img33/2960/ncp0064.jpg birde burada çiftçeker ile difransiyel kilidinin üzerinde bir dügme var kırmızı bir resim bulunan en üstte bu ne işe yarıyor? :S cevaplar için şimdiden herkese teşekkürler. ;)

Not: Resimler forumdan massey ferguson 6460 nickli üyenin konusundan alıntıdır.

Ynt: Massey Ferguson 6460 Dyna6 Hakkında

sakın kurcalama traktör ters döner şaka şaka normal arabada bu tür bir düğme var devir saati ile ilgili birşey 1.vitesde giderken gaz vermeden bi dene ses felan değişiyormu ama doğrumudur bilmem kesin değil

dönmez kesin o agırlıkta bir motor zuha-*-s biraz kurcaladım man yazıyor ortada oraya getirdigimde t kolu diyeyim ileri geri yaptıgım zaman 1-2-3-4 diye vites degişiyor benim anlamadıgım yan taraflarda 16 dan 22 ye kadar sayılar yazıyor bularada geldigi zaman ne oluyor?

16 dan 22 ye olan rakamlar motor devrini temsil ediyor, topuzu otomatik konumda hangi devire getirirsen motor o devire gelince vitezi otomatik yükseltiyo motoru ekonomik yada daha performanslı kullanma seçeneği sağlıyo

GÜRKAN link=topic=67627.msg768490#msg768490 date=1377449573' Alıntı:
autodrive düğmesi. yol ve tarla konumu için
sol taraf yol sağ kısım tarla oluyor o zaman dimi?
6455 link=topic=67627.msg768562#msg768562 date=1377465031' Alıntı:
16 dan 22 ye olan rakamlar motor devrini temsil ediyor, topuzu otomatik konumda hangi devire getirirsen motor o devire gelince vitezi otomatik yükseltiyo motoru ekonomik yada daha performanslı kullanma seçeneği sağlıyo
anladım peki manule konumu hariç vitesi degiştiremiyoruz galiba manuel olarak dimi illa ortadaki MAN seçenegine alarak yükseltme yapıyoruz herhalde.

Ayrıca bu Dyna6 da takviye nasıl oluyor?Dynashift lerde düğme ile de bunda nasıl takviye yapıyoruz? :S

ister manuel ister otomatik konumda olsun viteslere mudahale edebilirsin ama makina beğenmiyo ise otomatikte senin komutunu gerçekleştirmez motor koruma ve şanzıman koruma aşırı yüklenmelere müsade etmez.
dyna6 da takviye diye bişey yoktur 4 kademe 6 ara vitez var bunların kontrolunu sağdaki topuzdan yapabilirsin, düğmeye basarak kolu hareket ettirdiğinde ana vitez artar yada azalır basmadan hareketinde ise ara vitezler değişir

• Beğen
Tepkiler: ASLIYÜCE

6455 link=topic=67627.msg768640#msg768640 date=1377528552' Alıntı:
ister manuel ister otomatik konumda olsun viteslere mudahale edebilirsin ama makina beğenmiyo ise otomatikte senin komutunu gerçekleştirmez motor koruma ve şanzıman koruma aşırı yüklenmelere müsade etmez.
dyna6 da takviye diye bişey yoktur 4 kademe 6 ara vitez var bunların kontrolunu sağdaki topuzdan yapabilirsin, düğmeye basarak kolu hareket ettirdiğinde ana vitez artar yada azalır basmadan hareketinde ise ara vitezler değişir
verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim peki size zahmet olmaz ise 2. resimdeki düğme ne işe yarıyor birde bunu açıklarsanız sevinirim.

ONCEL link=topic=67627.msg768776#msg768776 date=1377583132' Alıntı:
verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim peki size zahmet olmaz ise 2. resimdeki düğme ne işe yarıyor birde bunu açıklarsanız sevinirim.
kabin süspansiyon konum seçme düğmesi yol ve tarla pozisyonunu o düğme sayesinde değiştirebilirsiniz, tabi çalışıyo ise benimkinin motoru yandı 5 senedir çalişmıyo, seninkini kompresör sesinden anlayabilirsin arada devreye girip arkadaki körükleri şişirir

6455 link=topic=67627.msg769010#msg769010 date=1377710302' Alıntı:
kabin süspansiyon konum seçme düğmesi yol ve tarla pozisyonunu o düğme sayesinde değiştirebilirsiniz, tabi çalışıyo ise benimkinin motoru yandı 5 senedir çalişmıyo, seninkini kompresör sesinden anlayabilirsin arada devreye girip arkadaki körükleri şişirir
çok teşekkürler verdiginiz bilgiler için. :)

Arkadaşım o topuz ne işe yarıyor demişsin şimdi örneğin traktörün arkasında 10 ton buğday yüklü römork var sen o topuzu sol tarafa diyelimki 18 e getirdin yola çıktın bastın gaza motor deviri 18 bini geçince otomatik vites attırır şanzıman gazı çekersende vites düşer hangi devire ayarladıgına bağlı.. pulluk la tarla sürerkende aynı sistem 17 bine getirdin diyelim eğere motor 17binin altına düşerse vites düşürür yani sen gazı sadece 17 bine ayarlıyorsun işi motora bırakıyorsun diyelim ki sert toprak pulluk motoru zorladı şanzıman vites düşürüp motoru 17bine sabitler otomatik vites işte bildiğin..

Bu traktörden alma niyetim var. 2006 model. Saat ekranı kaç ta sıfırlıyor acaba? 4778 saatte yazmışlar fakat resminde 477,8 yazıyor. Arıza yapsa servisleri rahatlıkla yapabilirler mi? Yorumlar çok önemli Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Yorumlara göre karar vereceğim. Teşekkürler.