TÜMOSAN 90.80 VE DOKUZLU ÇİZEL

BURDA MISIR YERINDE DOKUZLU CEKIYOR YER COK SIKMIS FAZLA BATIRINCA MOTOR GIDIYO AMA ALETE YAZIK HEM BNM DOKUZLULAR FABRIKA YAPIMI OLANLARDAN BUYUK FABRIKA YAPIMI OLANLAR 4 NUMARA BNM KI 5 NUMARA :)

ARKADASLAR BU TARLAYA ŞASEDE CEKICEKTIK AMA OLMUYOR TARLAYI YENI ICAR ALDIK ADAM LAR YERI IC ISLEMIYOLAR COK SERT BAYIR ASSADA YOL YAPMISLAR BAYIR AŞŞA ŞASEYE BI VURUYOM KOSKOCA MOTOR OTURUP KALIYOR SIZ DUSUNUN YANI

Ynt: TÜMOSAN 90.80 VE DOKUZLU ÇİZEL

hıc surulmemıs tarla surmek cok pıs ama sana bır tafsıyem sen bırtane yaylı pulluk bulcan aktar tarla anızpatladan olmaz bu tarla toprak deıgısın daha ii olur hava alır patladan olmaz verımı az alırsın bak benden demesı

Burak Akpolat link=topic=7641.msg83850#msg83850 date=1223729831' Alıntı:
hıc surulmemıs tarla surmek cok pıs ama sana bır tafsıyem sen bırtane yaylı pulluk bulcan aktar tarla anızpatladan olmaz bu tarla toprak deıgısın daha ii olur hava alır patladan olmaz verımı az alırsın bak benden demesı
fikir için saool abı ama pulluk deneycektık hıcolmaycak zaten batmaz yerı bır gocren betonsankı biz bu tarlayı 9 lu ile bıkere daha karıstırdık ama aykırı olarak buraya gundendı ekicez ondan pulluk yapmıyoz zaten dokuzlu bayada batıyo hazır soylemıskın ayciceği eken arkadaşlara bi tavsıyem var anızları 9 lı cızel veya 11 li veya 7 li oyle aletlerle karıstırsın ve yazdan sursun kıs gelıncede sasede bikere daha karıstırsın ozaman yer cok su tutuyo aycıceği verım yapıo

slm yeğen 9.lu çizel tam denk gelır 9080 e hatta az bıle ben 8280 ıle çekıyom 9.luyu çizel motorun arkasında ii durmuyor orta kolu bıraz daha uzat çok hafif geriye dogru yatsın çizel .göreceksın motorun gıdışi bile degişecek daha çok batacak ole mısır yerlerı tam tumosan ın işi bye.

ya bırak sımdı bende 82 820 kullandım babamda var olmaz olsun tumosan sıkısmadıkca almıyorummf yeter bana pancar sokerken camura kaldıkda 8280 ı kattım makınaya 4 gun 4 gunde 400 lt mazot yaktı
8090 bılmıyorum bak benım dedıgım 8280 hem pullugu okadarda ıyı cekmıyor 11 lı 5 kullanıyor babam ama benım hosuma gıtmıyo