Erkunt traktörler Letonya ' da

23.08.2013

Erkunt Trakör Letonya ' ya ihracata başladı. Bundan önce 26 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiren firma Letonya ile birlikte bu sayıyı 27 ' ye çıkardı.

Letonya’nın başkenti Riga’da bulunan HM Agro firmasıyla distribütörlük anlaşmasına vardıklarını açıklayan Erkunt Traktör Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, “Letonyalılar topraklarının yüzde 29’unu tarıma ayırmış durumdalar. Küçük ancak bereketli topraklarında 80-120 beygir gücündeki traktörler kullanıyorlar. Letonya traktör pazarındaki oyuncusu sayısı bizim kadar olmasa da oldukça fazla. Ülkede, hayvan çiftlikleri de dahil, kullanılan traktörü temin eden 30’ a yakın firma var. Biz bu kalabalık oyuncuya sahip pazar içinde 90-100-110 beygir gücündeki traktörlerimizle yer almayı planladık. HM Agro firması bu pazarda çok deneyimli. Satış ve satış sonrası hizmetler kategorilerinde uzun süren değerlendirmeler sonucunda, distribütör ağımızın en yeni üyesi olan firmanın Letonya’daki adaylar arasında en doğru seçim olduğuna inanıyorum” dedi.

Dünyanın ilk ve tek kadın traktör üreticisi unvanını da taşıyan Zeynep Erkunt Armağan, Letonya’da diğer ülkelere kıyasla çok büyük bir kadın nüfusunun tarımla ilgilendiğini vurgulayarak, Letonyalı çiftçiler arasında da Erkunt Traktör’ün ayrı bir önem ve popülerliğe sahip olacağına inandıklarını belirtti. Erkunt Traktör, Letonya’ya 90, 100 ve 110 beygir gücündeki modellerini gönderecek.