Arkadaşlar ofise verdiğim hububat için baya bir kesinti olmuş, normalmi.

Arkadaşlar, 27.07.2013 tarihinde 20700 kg, 29.07.2013 14300 kg 640 tl fiyatdan düşük vasıflı makarnalık buğday teslim ettim bugün itibari ile birincisi için 12600 tl ikincisi içinde 8595 tl toplam 21200 tlbankaydan aldım normalde 22400 tletmesi lazım ama kesinti yapacakları aşikar ama 1200 tl kesinti çok değilmi, üstelik (ikinci teslimat kantar fişlerini bizde kalacak diye vermediler) bilgisi olan arkadaşlar bi el atın.

Ynt: Arkadaşlar ofise verdiğim hububat için baya bir kesinti olmuş, normalmi.

abi ,kesinti tüccarda eğer sgk emekliisen 2.2,emekli değlsen 3.2.
bankada 3.3 olarak biliyorum ben.
daha önceleri ofise satış yaptığında ,bi müddet sonra eline geçecek parayla ilgili dokent veriyordu ofis .şimdi kalktımı o kağıt.ben son 5 senedir ofise vermiyorum budayı o yüzden daha önceden bildiğim yazdım.
ama sizden kesinti oranı baya fazla olmuş %5.5 gibi.

damperli römorkla dahi indirseniz indirme parası ve indirmenin KDV sini bile çiftçiden alıyorlar.
içinde para konusunda şüphe varsa TMO nun sitesine girip tc ve ofis kağıdının numarasını girip tahsil ettiğin parayı kontrol edebilirsin.
hatırladığım kadarıyla bağkur hariç kiloda 18 krş civarı kesinti oluyordu.

dediğm gibi çinde para konusunda şüphe varsa TMO nun sitesine girip tc ve ofis kağıdının numarasını girip tahsil ettiğin parayı kontrol edebilirsin.+paranı atm den değilde vezneden çekersen bile vezne parası kesiyorlar.