NH L520 ile Pioneer 64LL05 Ayçiçek Hasadı

Ynt: NH L520 ile Pioneer 64LL05 Ayçiçek Hasadı

bereketli olsun inş fiyat konusunda yeni tepkiler gelecek konya iyi karışı alım yerlerinde alımlar durdurdular çifçi cicek vermiyor konya şekere baglı çumra şeker alım yerinde kavga falan başlatmışlar jandarma polis nöbet bekliyor

Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Bizim tarımımız kuru tarım ama bu yılki yağmurların verime çok faydası oldu. LL05 i bu yıl 30 cm e ve de 30 kg 20-20 taban gübresi kullanarak ektim. Köyümüzün verimleri genelde 200 ün üzerinde ve yağ oranları da düşük değil. Bu tarlanın verimini 295 kg olarak yazmıştım ama aslında tam olarak 297 kg. Dün akşam üzeri 10 dönüm bir LL05 daha biçtirmiştim şimdi onu satmaktan geldim, o da dönüme 280 kg ve 44,6 yağ oranı geldi. Şu ana kadar fiyat konusunun haricinde herşey güzel. Allah da yardım etmese bu işler olmaz.

LL05 Ektim acemilik yaptik 4 gozden biri silgi sildi farketmedik 10 gun sonra bi defa daha ektik bu sirayi ufak kalmalarina ragmen 273 kg (kuruda)bictik yag orani 45.8

İcar ile işlediğim 45 dönüm başka bir tarlaya da Pioneer 64LC53 ekmiştim. Bu çeşit intervix atılabilen ilaçlı bir çeşit idi. Tarlanın bir bölümünde pıtrak denen baş belası bir yabancı ot çıktığı için bu çeşidi tercih etmiştim. 64LC53 ekilen tarlanın yabancı ot çıkarmayan bölümlerine ilaç atma zorunluluğu da yok, çünkü orabanşa dayanıklı. O yüzden ilaç sadece ot için kullanılmakta. Lakin, bütün ilaçlı çeşitlerde olduğu gibi verim ve yağ oranı ilaçsız çeşitlere göre az oldu. 64LC53 dönümüne 242 kg verim verdi, yağ oranı da 41.5 civarı çıktı. Bu çeşit de kötü değil ama ot ile başa çıkılamayacak gibi olan durumlarda ekilebilir, çünkü 64LL05 verim ve yağ konusunda daha üstün.