ZETOR TARİHİ-80 sayfa kitap.

Ynt: ZETOR TARİHİ-80 sayfa kitap.

Kitabın tanıtımı... çeviri biraz kötü ama idare eder..

Zetor traktörler tarihinin uzun zamandır beklenen kitabı

Zetor, resimli bir tarih kitabı. Çek mühendislik ve en iyi bilinen Çekoslovak sanayigruplarından biri, Zbrojovka Brno, etkileyici bir gelişme ile Brno da bir silah üreticisi olarak kuruldu., Moravya 'Manchester', İkinci Dünya Savaşı ' ndan sonra bir traktör üreticisi ne döndü nasıl büyüleyici öyküsünü anlatıyor . Özetle, kitap, 1945 yılından itibaren Zetor traktör aralığı gelişimi sunar. Yılından bu yana, Asya, Orta Doğu ve Afrika lisans üretim 1.2 milyon traktörler de dahil olmak üzere, tüm dünyada satıldı.
'Bu kitap için fikir Panningen, Hollanda tanınmış uluslararası oldtimer traktör festivali Ağustos 2007 yılında doğdu. Olduğunu göstermektedir, spot Zetor markave 200 ' den fazla eski Zetor zamanlayıcılar birlikte getirmişlerdi. Bir soru bayi,koleksiyoncular ve fanlar ortaya çıktı: 'Zetor traktörler hakkında hiçbir kitap var?' Ve bu yüzden her şeyin başladığı '.
Bu kitap, uluslararası pazarlama iletişimi (çiftlik ekipmanları sektöründe) emekli oldu ve büyük bir Zetor hayranı Hollanda, Arthur Nutbey tarafından yazılmıştır.

Sevgili forumdaşım,
Gerçekten Zetor ' a çok ilgili ve canı gönülden seviyorsun belli. Yaptığın paylaşımlardan bunu hissettiriyorsun , foruma hakeket geldi bir süredir.
Şahsen kendi adıma hiç şikayetim yok , adı üzerinde burası bir paylaşma platformu.
Zetor ' a gönül koymuş biri olarak ileride sana bir bayililik , yetkili servislik sana yakışır diye düşünüyorum. Ne dersin? Düşünmez misin?

Jetpa-Sanko ve Göçmenler, Zetorla irtibat halinde diye biliyorum.. 1 Ocak 2014 ' ten sonra olay netleşir. Bakalım zaman ne gösterir...

Bayilik olsun olmasın zetor konusunda elimden geldiğince yardıma hazırım.. bu makinanın çok değerli ve çok sahipsiz olduğunu kesin.

Zetorun üretildiği fabrikanın tarihi 1864 ' lere kadar gider, metal işleri yapan bi fabrika..

İlk Zetor 25 kodlu üretim 1945 ' te gerçekleşti.

Ticari marka olması: 1946

Gelelim Zetor isminin çıkışına-manasına...

ZET+OR

ZET (Zetorun üretildiği şirketin/şehrin ilk harfi Z ' nin ingilizcede/latincede okunuşu)

OR (Tractor kelimesinin son iki harfi OR)

http://www.juhasuomela.com/zetor/history.html

alıpda binemedikden sonra kurucusunu tanısak ne olacak sanki abi....
tarımda paramı kazana biliyokki zetor alak..ya mahsul olmuyo yada akp koymuyo sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa