Benzin ve motorine büyük zam

ükselen petrol fiyatları ve dolar akaryakıt fiyatlarını vurdu. Bu geceden itibaren benzine 14 kuruş, motorine 17 kuruş, LPG ' ye de 5 kuruş zam yapılacak.

Benzin ve motorine geçtiğimiz hafta da sırasıyla 11 kuruş ve 8 kuruş zam yapılmıştı.

Zamlarla birlikte 97 oktan benzinin litre fiyatı 5.16 TL ' ye, motorinin fiyatı da 4.60 kuruşa yükselecek.

Ynt: Benzin ve motorine büyük zam

arpa düşmüş 550 ye mazot 5 liraya gidiyor. resmen çiftçiye geber öl deniliyor bu kadar da olmaz bu iş böyle yürümez. milletin rıskı ile oynuyorlar. bunun vebali hem siyasilerin hemde bu siyasilere 10 yıldır destek verenlerindir. çiftçi böylesine karanlık bir dönemde hiç olmamıştı

yetmez ama evet,durmak yok yola devam diyenlere selam olsun. çözüm basit herkes bir tane yat alacak.yata motorini 1-1.5 liraya alacaksın traktörlerde kullanacaksın.bir bakanın dediği gibi arabaya binmek lüks,yata binmek lüks değil ihtiyaçmış...ne günlere kaldık. kız-*sw

bunlara diyecek söz bulamıyorum böyle giderse bikaç yıl sonra millet lanet olsun böyle tarıma deyip bırakıcak sonrada açık var yurtdışından ithal edelim deyip kendi ceplerine. bi arkadaşın tanıdığı aldı 20.000 tlye senelik 7 ton mazot istikakı çıkmış adam benim bununla 1 yılda bu mazotu yakmamın mümkünü yok diyomuş....

bu kadarda olmaz ya bu ne böyle zam zam geçen sene ayçiçegi 1500 tl iken mazot 3800 idi şimdi ayçicek 1050 tl iken mazot 4500 lira bu dengesizlik ne bu durumda traktörlerin marşına basmıya korkar olduk

ama niye öyle diyonuz arkadaşlar.mazota benzine zam olsa nolur olmasa nolur.
çiftçi müştak bunlara .bunca zamandır en cok oyu hangi kesimden alıyo bu adamlarda allahınızı severseniz .
o yüzden ,çorbada tuzu olanlarda suçlu.
eminin anlaşılmıştır ne demek istediğim.
vijdanen rahatım ben ,yaradan rabbime binlerce şükürler olsunki.

tümosan 8095 link=topic=67698.msg769260#msg769260 date=1377800624' Alıntı:
ama niye öyle diyonuz arkadaşlar.mazota benzine zam olsa nolur olmasa nolur.
çiftçi müştak bunlara .bunca zamandır en cok oyu hangi kesimden alıyo bu adamlarda allahınızı severseniz .
o yüzden ,çorbada tuzu olanlarda suçlu.
eminin anlaşılmıştır ne demek istediğim.
vijdanen rahatım ben ,yaradan rabbime binlerce şükürler olsunki.
bizdende oy çıkmadı şükür

emrah ağan link=topic=67698.msg769298#msg769298 date=1377803058' Alıntı:
denizliden yat almaya ortak aranıyor.litre başına en az 3 lira kazanacaz.3 kişi oldu mu bu iş olur. iç-*-*
aga denizlide olsam kesir ortakdım ama içanadoluda seve seve devam etcez artık daha biz kuru tarım yapıyoz porsukdan su çekmiyoz buğday aldı başını gitti çekirdek aldı başını gitti bizde bu sefer oylarını boşa atmıyam tayip gitsin artık

Böyle giderse ki gidecek gibi gözüküyor çalışırken iflas edicez. Ama haktır bize, biz koyun olduktan sonra güden çok olur bizi.