derin su kuyusu sondaj maliyetleri ...

merhaba arkadaşlar benimde bi sorum olacaktı.benim konyanın ereğli ilçesine bağlı zengen kasabasında 15000 m2 bir arsam var bu arsanın 5000 metrelik kısmına bikaç kardeş olarak ev yaptırıyoruz ayrıca ufak birde ağılım var geriye kalan 10000m2 lik alanada yonca ekmek istiyorum vede bu sebeple bi kuyu bu 10000 m2 yoncayı sulamaya uygun bi kuyu açtırmaya karar verdim.şimdi bi jeoloji mühendisi arkadaşımız etüt çalışması yaptı buna 400 tl verdim vede 130 metrede su olacağını söyledi vede bi rapor verdi. şimdi bu 10000 m2 alanı yağmurlamayla sulayabilecek sisteme uygun bi su kuyusu ne özelikklerde olmalı yani ne çapta bi kuyu olmalı kaçlık borular kullanılşmalı kaçlık dalgıç kullanılmalı bunlarla ilgili yardımınızı istiyorum.gerekli malzemelerin listesi vede bu işe gidecek işçilik maliyetleri hakkında bilgi istiyorum. ayrıca benim bölgemde yani zengende bu işi yapabilecek arkdaşlarlada tanışmak isterim .

Ynt: derin su kuyusu sondaj maliyetleri ...

130 Metreden Su Cekilecekse O Mesafeye Kadar Boru, 90lık Dalgıç Ve 9 Tane de Kademe Gerekir... Borular 5 inç Alırsanız Yagmurlama Ana Boruları 5 Dal Boruları 3 Inç Olursa, Kuyuda Su Varsa O Dalgıç Rahatlıkla 60 Fıskiyeye Basar...

Bunun Kabaca Toplam Maliyeti 10 Bin ' i Bulur...

Ynt: derin su kuyusu sondaj maliyetleri ...

150 mt kuyu açtırdık daha yeni 13000 liraya maloldu. 12.5 luk matkap. kuyuyu açtırınca içine 225 mm kılıf borusu attırdık. sadece kuyu ve kılıf maliyeti bu. tabi zeminden zemine fark var. bizim bura sert taş zemin. metresini 35-70 arası vuruyolar. çakmalı vuranlar ucuz .