Zetor Taş Topluyor

Ynt: Zetor Taş Topluyor

Abi benim 1. traktör hedefim FENDT 411 Vario TMS ama ulaşmam çok zor ona, o yüzden 2. iyi traktör olarak ZETOR görüyorum, zaten epey bir zaman var traktör için, merak ettiğim şu, bu gezer patoz da sap saman yapılmasa, biçerdöver sapı gibi kalsa, tohum kapasitesi 2 ton olsa, böyle birşey mümkün mü ? Ve ya böyle bir model var mı ? Sen bu makineyi alana kadar başka modeller görmüş olmalısın beni bilgilendirirsen sevinirim.

ÇeLişki_37 link=topic=67752.msg769890#msg769890 date=1378028611' Alıntı:
Abi benim 1. traktör hedefim FENDT 411 Vario TMS ama ulaşmam çok zor ona, o yüzden 2. iyi traktör olarak ZETOR görüyorum, zaten epey bir zaman var traktör için, merak ettiğim şu, bu gezer patoz da sap saman yapılmasa, biçerdöver sapı gibi kalsa, tohum kapasitesi 2 ton olsa, böyle birşey mümkün mü ? Ve ya böyle bir model var mı ? Sen bu makineyi alana kadar başka modeller görmüş olmalısın beni bilgilendirirsen sevinirim.

fendt e ulaşmak çoğumuza zor....o benimde hayalim ama nerdeeeee şöyle bir 828 ah ulen ah...

bu makinanın biçer döver gibi olanı hiç bi yerde yok yani buğday sapını illaki toz halinde çıkaracaksın...dane kapasitesini 2 ton yapıpda boş yere traktöre mazot yaktırmaya hiç gerek yok zaten saman ve dane dolu olunca arkadaki yük 8 tona çıkıyor birde dane kapasitesi arttıkça lastikler değişek makinanın boyutu değişecek yani zor görünüyor öyle bir şey alanda çok çıkmaz zaten...çünki arkada birde remork olayı var. ha saman istemem desen bile yine tek makine olsa zor bu kezde tutulmaz fazla...bu benim fikrim.yinede öyle bir makinanın olduğunu sanmıyorum bu marka(özapalılar) ve Erkoçlar da öyle bir makine yoktur...
şu varki saman ihtiyacı olmayana sadece dane için olursa saman kıyıcı biçer döverler gibi samanı tarlaya toz halinde atıyor bu çok büyük bir kolaylık...ben bazı yerleri bu yıl öyle biçtim samanı tarlaya üfürttüm sap filan ortada kalmıyor saman kayıp oluyor birde çok hızlı biçim yapıyorsun bir dekar 5 dk sürmüyor

Bilgi için teşekkürler abi toz samanı hayvana uygun olmadığı, daha doğrusu samanın hayvana yaramadığı, samanı balya yapıp satmayı, parası ile ot almayı daha uygun görüyorum biraz zahmetli bir yol ama yonca ile samanın fiyat farkı olduğu gibi hayvan için verim yönünden de farkı var. Bunun için sormuştum. Birde arazimiz eğimli tarlalarımız çok küçük, 2 dönüm tarlamız var yani yerine göre :D Dönmesi felan çok sıkıntı olur 2 römork+ makine ile. Neyse bakalım aynı paraya biçer alıp çalışmakta bi seçenek zaman neyi gösterecek.

ÇeLişki_37 link=topic=67752.msg769900#msg769900 date=1378029937' Alıntı:
Bilgi için teşekkürler abi toz samanı hayvana uygun olmadığı, daha doğrusu samanın hayvana yaramadığı, samanı balya yapıp satmayı, parası ile ot almayı daha uygun görüyorum biraz zahmetli bir yol ama yonca ile samanın fiyat farkı olduğu gibi hayvan için verim yönünden de farkı var. Bunun için sormuştum. Birde arazimiz eğimli tarlalarımız çok küçük, 2 dönüm tarlamız var yani yerine göre :D Dönmesi felan çok sıkıntı olur 2 römork+ makine ile. Neyse bakalım aynı paraya biçer alıp çalışmakta bi seçenek zaman neyi gösterecek.

hayırlısı olsun artık ne yapalım....
biz toz samanı koyunlara veriyoz balye samanını koyun yemez de zaten....
20 bin tl ye alınan biçer döver kaynakçı ve yedek parçacıda ömür yedirir eve gidemezsin... ;D ;D ;D ;D

UÖZKAN.77 link=topic=67752.msg769940#msg769940 date=1378046840' Alıntı:
Muzaffer kardeşim şimdilik Proxima işimizi fazlasıyla görüyor, Forterra ' lık işim olsa hiç düşünmem tek geçerim.. tek kelimeyle şampiyon.

abi her yıl bir geçen yıldan daha kötüye gidiyor iyiye gidecek derken hep daha kötüleri oluyor ama ilerde tarımda yi bir şeyler yaparsam ben forterraya çökerim inşallah...

şerefli1 link=topic=67752.msg769912#msg769912 date=1378037701' Alıntı:
hayırlısı olsun artık ne yapalım....
biz toz samanı koyunlara veriyoz balye samanını koyun yemez de zaten....
20 bin tl ye alınan biçer döver kaynakçı ve yedek parçacıda ömür yedirir eve gidemezsin... ;D ;D ;D ;D

Aynen öyle olur, ama biçer alırsam 20 bine almam tabi, 45-50 verdikten sonra kendi işimi görürüm heralde bilmiyorum ki, bu yaz birisiyle tanıştım eski model bir VOLVO biçeri var, amca yıllarca biçercilik yapmış sonra volvo yu almış kendi işini görmek için, ama sağlık sorunları nedeni ile 2 sezondur çalıştıramıyormuş biçeri, torunları vs. de tarıma meraklı olmadıklarından onlarda çalıştırmıyormuş biçeri, satayım sana dedi, 17 felan istiyor ama 15 bine bırakacaktı, baya bir lafladık köyde sürekli dursam hiç kaçırmazdım ama malesef, yoksa 15 bini ben hayvan gübresi döksem gene kazanırım, gene öderim.

ÇeLişki_37 link=topic=67752.msg770056#msg770056 date=1378066729' Alıntı:
Aynen öyle olur, ama biçer alırsam 20 bine almam tabi, 45-50 verdikten sonra kendi işimi görürüm heralde bilmiyorum ki, bu yaz birisiyle tanıştım eski model bir VOLVO biçeri var, amca yıllarca biçercilik yapmış sonra volvo yu almış kendi işini görmek için, ama sağlık sorunları nedeni ile 2 sezondur çalıştıramıyormuş biçeri, torunları vs. de tarıma meraklı olmadıklarından onlarda çalıştırmıyormuş biçeri, satayım sana dedi, 17 felan istiyor ama 15 bine bırakacaktı, baya bir lafladık köyde sürekli dursam hiç kaçırmazdım ama malesef, yoksa 15 bini ben hayvan gübresi döksem gene kazanırım, gene öderim.

gübreden para kazanıyorsan biçer işine hiç bulaşma o işe devam et derim....biçer döver ve arızacılık tavsiye etmem noo-*-s noo-*-s noo-*-s noo-*-s tarlada sabahlarsın kendi işin içinde biçer katiyen tavsiyem değildir ver paranı biçtir en iyisi...gübre işinde arıza yok hiç olmasın

UÖZKAN.77 link=topic=67752.msg770201#msg770201 date=1378138747' Alıntı:
Deneme amaçlı kullanan arkadaş zetorun römorku taş doldurup çekmiş 'çekişine laf yok aynen dozer' diyor :)

evet abi dediğin gibi çekişine laf yok bizim komşumuzda da Proxima 7441 var dün tarlada çalıştık hayran kaldım gerçekten güzel traktör. onun yanında Tümosan 74-80 i de götürdük Zetor tam puan aldı Tümosan sınıfta kaldı ;)

Hava filtresi temiz bakımlı bi zetor abartısız kendinden 20 bg büyük motorun yaptığını yapar, yapıyor da..

Arkadaşa anlatıp duruyordum, en sonunda 480 ' nin saman römorkunu zorlanarak çıktığı rampayı, zetorla taş yüklü römorkla çıkınca vites istediğini görünce bugün geldi.. parça-servis, 2.el vs şüphelerim var ama bu motor 'dozer' dedi :) kendisinde de 480 dışında turbolu Tümo 74 var..