MASEY FERGUSON ŞANZIMAN OROBLEMİ

ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ . arkadaşımın elinde ( 1971 ) model massey ferguson 110 beygirlik 1080 şhuttellı ( poverli ) traktör var. bu traktörler tarım ve orman müdürlüğü tarafından getirilmiş . daha sonra satılmış bu arkadaşlar ikinci el olarak almışlar sekiz yıl önce . fakat şanzıman problemi oluşunca bu modelle ilgili çıkma veya yeni parça arıyoruz .fakat bulamıyoruz . bu konuda arkadaşımda benden yardım istedi bende foruma yazarak bu traktörü bilen veya parçalarını alabileceğimiz yer var ise yardım edebilirseniz çok memnun oluruz .( PROBLEM ŞANZIMAN PROBLEMİ ) komple veya parça tedariki için bu makinayı bilen ve bize yardım edebilecek arkadaşlar var ise çok memnun oluruz . şu anda arkadaşımın traktörü parça probleminden dolayı yatmakta . ALTERNATİF OLARAK MASSEY FERGUSON ( 285 = 398 ) PARÇALARININ UYABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞLER FAKAT ARKADAŞIMIN SÖYLEDİĞİNE GÖRE ÖNDEDE ŞANZIMAN OLDUĞUNU ONUDA KULLANMAM GEREKİYOR DEDİ ACABA BU PARÇALAR RANDIMAN VERİRMİ DEDİ BENDE SİZLERDEN YADIMM İSTEMEYİ UYGUN BULDUM . arkadaşıma yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum . mümkünse orjinal parçalar arıyoruz . NOT arkadaşımın bilgisayarı yok sadece telefonla sizi arayacak. İSMİ NUSRET ÇELEBİ . CEP TELEFON NOSU ( 0543 253 17 08 ) BİLDİĞİM KADARIYLA TRAKTÖR MOTORU PERKİNS 1971 MODEL 1080 ( 110 HP ) 4x4 yardımlarınızı bekliyoruz . ulaşım için bende aracı olabilirim . bana telefonnuzu mail adresime atabilirseniz arkadaşım sizleri arayacak veya bende arayabiliri . ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İNŞALLAH BAŞINIZI AĞARTMADIM . AMACIM ARKADAŞIMIN TRAKTÖR PARÇALARINI bulabilmesine yardımcı olmak . tüm forum arkadaşlarımızdan olumlu veya olumsuz bilgiler bekliyoruz . HOŞÇAKALIN .

Ynt: MASEY FERGUSON ŞANZIMAN OROBLEMİ

Çok zor bi durum bence komple bi 285=398 şanzumanı taksın başka türlü toplama olmaz eksik parça elinde olsa döküm fabrikaları falan yapar ama mesela Kızılcahamamda bi yer var yabancı arabaların grank milini falan üretebiliyo (mesela geçen ay bi 2011 model suzuki vitara jeepin grank mili Türkiyede bulunamadı japonyadan spariş ettiler 6500 tl denildi adam 2000 tlye üretti...) ama yinede zor çıkma 285 şanzumanına baksın...

verdiğiniz bilgi için teşekkürler . inşallah faydası olur . kızılca hamamdaki fabrikanın ismini veya telefonunu verebilirseniz çok memnun oluruz . birde daha fazla yardımı olacak fergusoncu arkadaşlardan foruma yazmalarını bekliyorum . kızılca hamamdaki fabrikanın telefonlarını ve mail adresini biliyorsanız bana mail atabiliseniz ( forumdaki mail adresime ) çok memnun olurum .( (e_akgun3@hotmail.com )

abi öncelikle geçmiş olsun www.ebay.com uluslar arası bi internet alışveriş merkezi ana dili gibi ingilizce bilen okuyup yazan birini bul internetin başına geç bu siteye gir güvenli alışveriş yapan firma ve sahıslar var siteye üye olanlar o sitede ne ararsan var iğneden ipliğe sıfırından ikinci ele araba esya ne istersen konus anlaş sıkıntılı bi yerde değil korkma güvenceli bi site hangi ilde yaşıyorsan oranın gümrük il müdürlğüne kargoyla parcaların gelir

Abi parça getirmeyi düşünüyorsanız mutlaka numunesini gönderipte isteyin. Size özelden bir ustanın telefonunu göndereceğim. Kendisi yetkili bir servisti. Emekliliğe yakın bir abimiz ama bahsettiğin traktöre hangi parçanın uyabileceğini, temin edilip edilemeyeceği konusunda size yardımcı olur. Adamın ömrü masseyle geçti en son çarpılı masseye 255EP motoru takmıştı, çiftte 54C ' ler arkasından gelemiyordu:)
İyi bir usta ve orjinal bir o kadar da bilgili bir abimizdir.