PEKİ YA BUNA NE DEMELİ?????????

Ynt: PEKİ YA BUNA NE DEMELİ?????????

780 (pehlivan) zamanının ilerisinde bir traktördü...Ama Türkiye ' ye diğer modeller gibi giremedi...Çift çekerini hiç görmemiştim...Teşekkürler..

ATILLA ABEY SAYGISIZLIK GIBI OLMASINDA her 780 nı begenmıyosun fıat 750 75 hp 780 78 hp + (bzmkınde turbo var 85hp olctu tumosan bayı)

acaba kullanıptamı begenmıyosun yada hosunamı gıtmıyoooo

750 dıyosun koyde var sahıbı avrupalı sıfır almıs sımdı garjda cıkarıp gezıyo sonra koyuo yerıne ve arkasına taktılar 4 12 pullugu hatta bızm pulluk bızm kı gıbı serı gıtmıoooo

yanı ben bu sıtede sahsınıza aıt gordugum kadr hep 750 dıyosunuz obur konularda da okudum mesjlarınız

acaba sız fıat 780 ayıp yapmadınızmı

ve sunuda bılınkı bızım fıatın arkasına ıster 4*4 ıster 8 tekerleklı motor olsa bıle takarım arkasına

cunku motorda destek var agırlık var +cıger var motor kesılmıyooo arkadas habıre hopluyo zorlasa bıle gıdecem dıyooo

ve en onlısı o bıze bır hatıraaa onun yerını hıcbır motor alamaz BABA DEĞİL DEDE YADİGARI
ABEY benden yas olarak buyuk sun saygım sonsuz ama ne olur tum trakkluplılar hıcbır 780 daha dogrusu hıvbır fıata laf atmayın

o traktor kı 30 40 yıl cıftcının yanında o traktor kı cunku fıat

fıat kullananlar lafımı daha ıyı bılırler fıat hangı rampaya cıkmadı hangı rampadan ınmedı ve soyleyın ne zamn hararetı kalktı ne zamn benı ustya cek dedı hangı zman tarlada arıza yaptı

bn masseyını de gordum ubt sınıde vb am tek bır bıldıgım daha su turkıyede kı buyuk cıftcılerın hepsınde de olmustur bır 780

ve bu bır serıdırkı fıat 780 tümosana ılham kaynagı olmustur ve eskı tup butun tumoların a z ye projelerı fıat 80 serısının urunudur

yanı tumosan bu gune geldı ıse fıat 780 nın mekanık projelerıne borcludu herkese saygılar

SON SOZUM EVDE EVLAT TARLADA 780 FIAT

fıat kullananlar lafımı daha ıyı bılırler fıat hangı rampaya cıkmadı hangı rampadan ınmedı ve soyleyın ne zamn hararetı kalktı ne zamn benı ustya cek dedı hangı zman tarlada arıza yaptı

bizim köyde fiat var dayımdada 70-56 var 3,5 ton bugday ile bu yaz rampada çıkmadı kaldı mf ile çıkarttı 277 4x4

ford 6,5 ton yük ile yagmurlu havada çıktıgı rampadan fiat 70-56 çıkmadı ha ford zorlandımı zorlandı en sona dogru geldiğmizde vites degişince kaldık dedim istop edecek gibi oldu ama kalktı diger rampalarda tekne freni ile indi biz normal indik ikimizdede aynı marka romork vardı daha sayayım mı

atilla link=topic=7662.msg80812#msg80812 date=1222981824' Alıntı:
750 çift çekerini merak ettim...fiat ın kıralı bence...
çok güzel çekişi var ama biraz fazla yakıyor çogu traktörü arkasında gezdirecek bir traktör

pekı sole bakem sen o rampaya bırde 780 at bıde ondan sonra konus gardas bak nasıl yoluyo o yolu bır gor bak dostum fıatı hor gormeeee mutlaka sızden de gecmısıtır ıyısıyle kotusuyle bı fıat
ben her duzenı bılırm ok kıbbb (fentıne ııyı bak bı arıza cıkarmasın ) bıde 30 yıl kullan bıde o zman bak nasıl turbo gucu felan dusmus mu dıeyeeeee senın 80 olur 60 gardas ama sız pey tel degıstırır gıbı trak degıstrıdıgınızden bılmesınızzzzzzzzzz

FIAT_780 link=topic=7662.msg81375#msg81375 date=1223148736' Alıntı:
pekı sole bakem sen o rampaya bırde 780 at bıde ondan sonra konus gardas bak nasıl yoluyo o yolu bır gor bak dostum fıatı hor gormeeee mutlaka sızden de gecmısıtır ıyısıyle kotusuyle bı fıat
ben her duzenı bılırm ok kıbbb (fentıne ııyı bak bı arıza cıkarmasın ) bıde 30 yıl kullan bıde o zman bak nasıl turbo gucu felan dusmus mu dıeyeeeee senın 80 olur 60 gardas ama sız pey tel degıstırır gıbı trak degıstrıdıgınızden bılmesınızzzzzzzzzz
fendt yok fordu 74 den bu yana bizde fiatın hepsini neredeyse biliyorum köyümde var dayımda var 750çift çeker olan kişilerde 780 olanda biliyorum arkasında kaç tonluk romorkla geziyor onuda biliyorum 780 5 tonluk romork takıyor bizde 8 tonluk romork var çift ilave ile 8 tonluk biz genelde tek ilave kullanıyoruz hiç bir tek çeker fiat 6 8 tonluk romork taktıgını görmedim

bu fordla yaptıgımızı fiatla yapsak fiat ölürdü heralde

eee bıızmde 7.5 tonluk gedıklı takıyoooz 15 tonla resmen dag gıbı bentlere cıkıyooooz
arkasına hıc yoktan 4 12 takıyoozzz sen forduda gorduk 4 10 canı cıkıyoo duman ustune duman yahu konustugum motora bak ford 5000 (68 69) fıat 780 (78Hp)

sen en ıyısı sole koyunden bır fıat 780 bul adamı kafaya al bıde saglam bır halat takın arka arkaya bak senın fordu saha kalkıp nasıl goturuoyyyyooo hatta bıde usta cagır motrunun arkası kopabılırrrr ya sen ne ıle dans edıyoo karsında fıat 780 var hodrı meydan bask mrka olup ta tek ceker cıksın karsımaaaa ford utb massey hodrı meydan

nereden biliyorsun 4 10 oldugunu 4 12 takıyoruz komşumuz 4lü disk takıyor 5000liğe 6610 4lü disk takıyor çokda yumuşak degil tarlalar
aynı köyümüzde fiata adam 3lü 12 takıyor

fordun arkası senin fiattan 2 tane eder nereye koparıyor 2 tane 780 tak forduda bir yere bagla belki koparırsınız
fordun arkada tam var ön agırlıkta tam olsun bende hodri meydan takarım tek çekerlere ama çiftçekere birşey diyemem

fiat traktörleri hakkında kötü bir yorumum olmamıştır.. eleştirdiğim konular her traktör için geçerli ..fiat 780 ilk hidrolik freni , ve diferansiyalda güneş sistemini uygulayan , fiatın yenilikçi traktörlerinden di ..biraz büyük ve gelişmişi 110 - 90 fiattır.. 750 li fiatı beyenmem .. ağır devirli dizele ve uzun ,sallı yapıya sahip olmasıdır .. özellikle romork çekim işlerinde ve uzun ömürlü olmasından dolayı takdir etmişimdir....780 kötü traktör diye bir beyanatım olmamıştır...ford 5000 ni beyeniyorsam kendine has özellikleri var diyedir...