54 C'LERİN ACI FERYADI :))))))))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
18.02.2011
6,058
1,598
sivas

iki 54 c yarı dolu saman remorkunu tarlanın düz yerine çıkaramadılar...
sonra ben yardım ettim... gezer biçerin buğday deposu da dolu olduğu halde remorkuda 54 c yide aldım çıkardım....
çok acı feryat ettiler ama yok 4 tekerlekli çok inat bi remork tarlada yumuşak olduğu için kimseye mana yok çıkarmak biraz güç oldu...
amacım marka veya traktör karalamak değil ama bazı üyelerde bilsinki erkunt o kadar kötü bi motorda değil...kendini bilmez bazıları diyorda önce sen kendi motoruna bak filan evet bakıyorum zaten şu güne kadar beni hiç bir yerde yolda koymadı tekerine taş değmesin...arkasında biçer ikide saman remorkuyla çok dik rampalarda bile pati çekmeden çıktı gitti....

http://youtu.be/yxmOcfvy6DE

http://youtu.be/J35BPcPKfpU

Ynt: 54 C'LERİN ACI FERYADI :))))))))

Serefli1 ın

02 Eylül 2013, 20:42:36 gunundekı yazısı

'erkuntun varda ne sanki 100tl yol parası 110 tl de cam mesala camı kırdım böyle oldu.... yerlimi yakamı silkeliyom anlamışındır duva*-*0 git git nerden bulaştıtdım şu yerli traktöre abooo abooooo cebimizde harçlık erkunta gidiyo... yemiyoz içmiyoz erkunta harcıyoz sadece far ve cam için 700 tl gitti klimada eklense 1200 tl gidecekti artık o da seneye kaldı zaten şanzumana 1100 tl verdim daha geçwn ay... bende diyoruum bu paralar nere gidiyo meğer erkunt yermişte haberim yokmuş gaha kapıya kormuyum ben yerliyi kuyruğuna tenekeyi bağlamak zamanı gelmi'

Abi sende bır gun öle dıyorsun bır gun bole senı anlamak gercekten güç :S ;D zuha-*-s ;D

tumosannn link=topic=67853.msg771032#msg771032 date=1378332880' Alıntı:
Serefli1 ın

02 Eylül 2013, 20:42:36 gunundekı yazısı

'erkuntun varda ne sanki 100tl yol parası 110 tl de cam mesala camı kırdım böyle oldu.... yerlimi yakamı silkeliyom anlamışındır duva*-*0 git git nerden bulaştıtdım şu yerli traktöre abooo abooooo cebimizde harçlık erkunta gidiyo... yemiyoz içmiyoz erkunta harcıyoz sadece far ve cam için 700 tl gitti klimada eklense 1200 tl gidecekti artık o da seneye kaldı zaten şanzumana 1100 tl verdim daha geçwn ay... bende diyoruum bu paralar nere gidiyo meğer erkunt yermişte haberim yokmuş gaha kapıya kormuyum ben yerliyi kuyruğuna tenekeyi bağlamak zamanı gelmi'

Abi sende bır gun öle dıyorsun bır gun bole senı anlamak gercekten güç :S ;D zuha-*-s ;D
aynen diyorum çünki erkuntun her yerde servisi yoktur her gelişindi birde 100 tl de yol parası vermek sana mutluluk vermez banada mutluluk vermez demi..ayriten bu konu ile ne alakası varki şimdi... noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*-7
şimdi erkunt çok arıza veriyor demişim yani böyle dedim diye acı çeken 54 c lere yardım etmeyeydimmi onu diyon şimdi iyi iki 54 c geri geri gidemiyor remork gitmiyor onlarda bilmiyor ön ön de çekemiyorlar orada kalalardı o zaman....
çok arıza veriyor demek ayrı çekişli olduğunu övmek ayrı ben demiyormki çekişi yok ....

Cll_ford link=topic=67853.msg771042#msg771042 date=1378361900' Alıntı:
zuha-*-s ;D abi zaten gıç kadar traktör yapacağı iş belli 1.5 tonluk yonca samanını çıkartamadı 54c bizim 3000

fordla çıkarttık

anlş-*s
54c ler ağlamış bee:) ford yük çıkarma da fıatdan ıyidır 54c ile değilde 480ekin sapı yüklü çıkamadığı yerden çıkıyordu 3000

bizde 480 var ekin biçmekden fırsat bulupda video çekemedim saman dolu remorku öyle yerlerden çıkartıyorki bizde şaşıryoz... ben önceden değişip 54c almayı düşünürdüm dedem izin vermezdi bu videolarıda görünce 480 aslan parçasıymış kıymetini bilmek lazım....

şu motorları bize öyle anlatıyorlarki sanki biz enayiyiz gidip 80 beygir taktöre boş yere para veriyoz bol bol mazot yaktırıyoz

tahir link=topic=67853.msg771054#msg771054 date=1378365582' Alıntı:
güzel paylaşım abi eline sağlık maşallahı var erkunt un

eksik olma kardeşim çok sağol....
erkunt çekiş olarak bizi çok memnun ediyor ama fabrikanın politikası beni bıktırdı....
bir kontak taktırmya 100 tl yol parası veriyoz bu yüzden yerli malımı bidaha noo-*-s

şerefli1 link=topic=67853.msg771037#msg771037 date=1378351234' Alıntı:
aynen diyorum çünki erkuntun her yerde servisi yoktur her gelişindi birde 100 tl de yol parası vermek sana mutluluk vermez banada mutluluk vermez demi..ayriten bu konu ile ne alakası varki şimdi... noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*-7
şimdi erkunt çok arıza veriyor demişim yani böyle dedim diye acı çeken 54 c lere yardım etmeyeydimmi onu diyon şimdi iyi iki 54 c geri geri gidemiyor remork gitmiyor onlarda bilmiyor ön ön de çekemiyorlar orada kalalardı o zaman....
çok arıza veriyor demek ayrı çekişli olduğunu övmek ayrı ben demiyormki çekişi yok ....
hoops-*s cuuk-*-s
1 Ordakı soforler sofor değil
2 54c lerde de lAstık yok
3 Sofor o kadar yobaz ki Difrensıyel kılıdıne basmayı bıle akıl edemıyor ve pehlıvan yapmayı...
4 bayırı dık cıkmaya calısıyor
5 sen bıle o bayırı dık cıkamassın romorklarla ki yan kaydırıp cıkartmıssın

6 Orda ben olacaktım o motorları patınaj ettırmeden cıkartırdım

7 480 i de 54 c den ıyı yaptınız ya pes vallahi
8 Erkunt boyle cok yakıo cebımdekı param ona buna gıdıyor dıyordun sımdı ıse erkuntu ovmeye basladın :S sendekı bu kararsızlık bir gun oldurecek beni afrn-*s

GENÇ EYMIRLİ link=topic=67853.msg771046#msg771046 date=1378363662' Alıntı:
54c ler ağlamış bee:) ford yük çıkarma da fıatdan ıyidır 54c ile değilde 480ekin sapı yüklü çıkamadığı yerden çıkıyordu 3000

Forduna fazla guvenme sen de

NEW HOLLAND TT55 ile FORD 3610s çekişmesi.mp4

54 c ford kapismasi

nevşehir yazıhüyük kas. traktör çekişmesi

sinan1 link=topic=67853.msg771073#msg771073 date=1378372079' Alıntı:
kolay gelsin arkadaki makinayı ilk defa gördüm güzel bişeye benziyo hem biçip hem saman yapmak zamandan tasaruf ettiriyodur dekara yani 1000m2 kaç litre mazot yakıyo
gezer biçer patoz...
ekinin durumuna göre değişir yakıtı ama saman remorkunu ortalama 4 veya 5 litre ile dolduruyo...

tumosannn link=topic=67853.msg771066#msg771066 date=1378371401' Alıntı:
hoops-*s cuuk-*-s
3 Sofor o kadar yobaz ki Difrensıyel kılıdıne basmayı bıle akıl edemıyor ve pehlıvan yapmayı...

8 Erkunt boyle cok yakıo cebımdekı param ona buna gıdıyor dıyordun sımdı ıse erkuntu ovmeye basladın :S sendekı bu kararsızlık bir gun oldurecek beni afrn-*s

Forduna fazla guvenme sen de

NEW HOLLAND TT55 ile FORD 3610s çekişmesi.mp4

54 c ford kapismasi

nevşehir yazıhüyük kas. traktör çekişmesi
54c nın üstündeki şoför değilde 1. Videodaki ford şoförünun ne diyeceksın motor tek teker asılıyor sende bunu görmüyosan ve bu video buraya yüklüyorsan sana bisey demiyorum& çekiştirmek le yük çıkarma farklı çift sürmek farklı&isterse 10ford çeksin peşpese&

sinan1 link=topic=67853.msg771073#msg771073 date=1378372079' Alıntı:
kolay gelsin arkadaki makinayı ilk defa gördüm güzel bişeye benziyo hem biçip hem saman yapmak zamandan tasaruf ettiriyodur dekara yani 1000m2 kaç litre mazot yakıyo

yanlış oldu

tumosannn link=topic=67853.msg771066#msg771066 date=1378371401' Alıntı:
hoops-*s cuuk-*-s

8 Erkunt boyle cok yakıo cebımdekı param ona buna gıdıyor dıyordun sımdı ıse erkuntu ovmeye basladın :S sendekı bu kararsızlık bir gun oldurecek beni afrn-*szıhüyük kas. traktör çekişmesi[/url]

erkuntu öven bir sözüm yok burada 54 c lerin rezilliğini göstermek istedim....
ben yan kaydırmışım düz gitmişim oda şöförlüğün ustalığını gösterir... at gözlüğü takıpda bakma bi düzgün bak yazılarıda düzgün oku zaten arkada sadece makina 4 ton 3 tlnda diğerleri olsa 7 ton hem yakmakla çekişi anlatmakk veya erkuntun çok para yemesinin ne alakası var nası bi bağlantı kurdun... dam üstünde saksağan vur kafasına kazmayı misali yorumlardan vaz geç...
rezil oluyon.. slk-*-s slk-*-s slk-*-s slk-*-s slk-*-s slk-*-s slk-*-s slk-*-s uyy-*s uyy-*s uyy-*s noo*-*-

4-5 lt ile saman remorku dolduruyorsan çok iyi.Bizim ilçeye bağlı bi köyde çeşitli markaardan 12 tane vardı şimdi hemen hemen hepsi sattı.Biçer döver alıyolar sebebi ise kullandıkları biçer patozda traktör remorda 10-12 lt mazot yakıyorlarmış.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=67853.msg771081#msg771081 date=1378373165' Alıntı:
54c nın üstündeki şoför değilde 1. Videodaki ford şoförünun ne diyeceksın motor tek teker asılıyor sende bunu görmüyosan ve bu video buraya yüklüyorsan sana bisey demiyorum& çekiştirmek le yük çıkarma farklı çift sürmek farklı&isterse 10ford çeksin peşpese&
hadi birinci videodakı sofor deıl ya dıgerlerıde mı sofor değil Guldurmeyın ınsanı ;D arka arkaya cekemıyor kı daha hafıf bayırda nasıl 54 c nın cekemedıgını cekıcek Daha cok patınaj yapar yere daha az tutunur sacmalamayın lutfen yaa...
şerefli1 link=topic=67853.msg771084#msg771084 date=1378373566' Alıntı:
erkuntu öven bir sözüm yok burada 54 c lerin rezilliğini göstermek istedim....
ben yan kaydırmışım düz gitmişim oda şöförlüğün ustalığını gösterir... at gözlüğü takıpda bakma bi düzgün bak yazılarıda düzgün oku zaten arkada sadece makina 4 ton 3 tlnda diğerleri olsa 7 ton hem yakmakla çekişi anlatmakk veya erkuntun çok para yemesinin ne alakası var nası bi bağlantı kurdun... dam üstünde saksağan vur kafasına kazmayı misali yorumlardan vaz geç...
rezil oluyon..
1 Asıl sen rezıl oluyorsun ıkı 3 gun once dedıklerının bugun tersını soylemekle ;D
2 . si senın arkanda saman romork u olması senın avantajına cunku saman romork u senın motorun arkalara basıyor kaydırmasını onletıyor yanı senın dez avantajın değil avantajın 2 sene once bır kıraz agacı vardı bagladım motora sokemedım sonra romorkla bagladım dolu romorkla kırazın butun koklerıyle beraber sokup aldım ok-*-s

Sanki biraz acemilik var gibi 54cnin şöförlerinde.Bir ihtimal kendi halinde de çıkarmış gibi geldi bana ya yine de arkasında dört tekerli römork olduğunu unutmamak lazım tek dingile benzemez.Bizde 285 varken 4 tekerli romokla 35-40 tane balyayla içinden zor şer çıktığımız tarlalar vardı :)

Ayrıca karşılıklı tartışma ortamına dönüştürmeyelim arkadaşlar herkesin aklı fikri kendine kalsın.

tumosannn link=topic=67853.msg771087#msg771087 date=1378374032' Alıntı:
hadi birinci videodakı sofor deıl ya dıgerlerıde mı sofor değil Guldurmeyın ınsanı ;D arka arkaya cekemıyor kı daha hafıf bayırda nasıl 54 c nın cekemedıgını cekıcek Daha cok patınaj yapar yere daha az tutunur sacmalamayın lutfen yaa... 1 Asıl sen rezıl oluyorsun ıkı 3 gun once dedıklerının bugun tersını soylemekle ;D
2 . si senın arkanda saman romork u olması senın avantajına cunku saman romork u senın motorun arkalara basıyor kaydırmasını onletıyor yanı senın dez avantajın değil avantajın 2 sene once bır kıraz agacı vardı bagladım motora sokemedım sonra romorkla bagladım dolu romorkla kırazın butun koklerıyle beraber sokup aldım ok-*-s

aynen doğru söylüyon oranın elinlerini fendt eqw yle biçtik erku t orda sonradan geldi demi... ;D oranın ekinini saman remorkuyla beraber takılı dik aşağı ve yukarı biçtim.... ayriten ben dediklerimin arkasındayım deüişen bişe yok yerli malından uzak duravan politikasını değişek ya her yere servis verecek yada servisin yol parasını kendi verecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...