Ölümden Dönmek

Bir kaza da bende. 19 Temmuz akşamı malzeme alımı için çıktığım yolda hayatımın en ağır kazasını geçirdim. 110 km/s ' lik hızla giderken, yüklü ve çok yavaş rampa inen bir kamyona arkadan vurdum. Emniyet kemerim maalesef takılı değildi.

Sonuç 8 kırık. Araç pert..

Hayatımı kurtaran şey ise hava yastığı ve 4x4 L200 ' lerin yerden yüksek olması. Bu nedenle L200 kamonun altıına girmek yerine kasasına çarparak durdu ve mutlak bir ölümden kurtulmuş oldum.

Ne diyelim, verilmiş sadakamız varmış.

Aracın son halineden bazı kareler:

Ynt: Ölümden Dönmek

büyük gecmiş olsun abi ama sende hızlı gıdıyormussun 110 km h kamyonet ıcın hıcde kucumsenecek bır hız değil ben honda taksıyle 100 olunca tırmasaya baslıyorum yanı kı sen harbıden sanslıymıssın cunku cogu arac emnıyet kemerı takılı deılken hava yastıgı calısmaz ve senınkısı calısmıs eger emnıyet kemerın takılı olsaydı kazayı daha hafıf atlatırdın bırde şansın sen sanırım aracı sıfır almıssın cunku 2. el araclarda cogunun yuzde 90 ın helekı buyuk sehırden alınan hava yastıklı dıye tabır edılen aksesuarlarını sokup satıyorlar alan kısıye hava yastıklı dıye satıolar bu hırsızlıgı iş edınen kişiler var otomotiv docent doktor hocamnın arac park halındeyken bıle aracı acıp hava yastıgını caldılar sız dusunun olayın boyutunu ıkıncı el arac alan kısılerede buradan uyarım olsun anlş-*s

HEMA 60 link=topic=67887.msg771624#msg771624 date=1378464925' Alıntı:
büyük gecmiş olsun kardes verilmiş sadakan varmıs

Emin Ünal link=topic=67887.msg771625#msg771625 date=1378464936' Alıntı:
Büyük geçmiş olsun

vcc link=topic=67887.msg771627#msg771627 date=1378464977' Alıntı:
Bir verdiğiniz karşı gelmiş...Bununla geçmiş olsun,kazadır bu olur!Allah beterinden saklasın.Acil şifalar.

ergonomic link=topic=67887.msg771628#msg771628 date=1378465053' Alıntı:

ÇeLişki_37 link=topic=67887.msg771629#msg771629 date=1378465142' Alıntı:
Abi geçmiş olsun çok büyük kaza geçirmişsin Allah korumuş.

FEHİM link=topic=67887.msg771630#msg771630 date=1378465202' Alıntı:

Sağolun arkadaşlar. Kazadan önce ambulans sireni duyduğumda pek umursamazdım. Şimdi ise ne zaman duysam içim cız ediyor, birilerinin canı yandı yine diyorum kendi kendime. Allah kimsenin başına vermesin.

tumosannn link=topic=67887.msg771638#msg771638 date=1378465769' Alıntı:
büyük gecmiş olsun abi ama sende hızlı gıdıyormussun 110 km h kamyonet ıcın hıcde kucumsenecek bır hız değil ben honda taksıyle 100 olunca tırmasaya baslıyorum yanı kı sen harbıden sanslıymıssın cunku cogu arac emnıyet kemerı takılı deılken hava yastıgı calısmaz ve senınkısı calısmıs eger emnıyet kemerın takılı olsaydı kazayı daha hafıf atlatırdın bırde şansın sen sanırım aracı sıfır almıssın cunku 2. el araclarda cogunun yuzde 90 ın helekı buyuk sehırden alınan hava yastıklı dıye tabır edılen aksesuarlarını sokup satıyorlar alan kısıye hava yastıklı dıye satıolar bu hırsızlıgı iş edınen kişiler var otomotiv docent doktor hocamnın arac park halındeyken bıle aracı acıp hava yastıgını caldılar sız dusunun olayın boyutunu ıkıncı el arac alan kısılerede buradan uyarım olsun anlş-*s

Çarpışma testlerinin 64 km/s hızla yapıldığını düşününce 110 km/saat hız kaza yapmak için gerçekten yüksek bir hız. Hava yastığı konusunda pek bilgim yok ama aracı emin bir yerden aldığım için aracın güvenilir olduğundan emindim.

Ayrıca aracı alırken güvenlik testlerini incelemiştirm. Sınıfında Euro-Ncap ' tan en 4 yıldız ile en yüksek puanı alan araç L200 ' lerdi. Bu özelliği bu aracı almamda etken olmuştur. Kazadan sonra aracı inceleyen ustalar 'araç, senin hayatını kurtarabilmek için ne yapılması gerekiyorsa yapmış.' dediler.

Hatırlıyorum bazı arkadaşlarım '4x4 bir arazi aracı alınırken güvenliğine bakılır mı yaa, boş işlerle uğraşıyorsun' diye dalga bile geçmişlerdi. Aynı adamlar şimdi konusunu açamıyorlar :)

sebazios link=topic=67887.msg771688#msg771688 date=1378471567' Alıntı:
Çarpışma testlerinin 64 km/s hızla yapıldığını düşününce 110 km/saat hız kaza yapmak için gerçekten yüksek bir hız. Hava yastığı konusunda pek bilgim yok ama aracı emin bir yerden aldığım için aracın güvenilir olduğundan emindim.

Ayrıca aracı alırken güvenlik testlerini incelemiştirm. Sınıfında Euro-Ncap ' tan en 4 yıldız ile en yüksek puanı alan araç L200 ' lerdi. Bu özelliği bu aracı almamda etken olmuştur. Kazadan sonra aracı inceleyen ustalar 'araç, senin hayatını kurtarabilmek için ne yapılması gerekiyorsa yapmış.' dediler.

Hatırlıyorum bazı arkadaşlarım '4x4 bir arazi aracı alınırken güvenliğine bakılır mı yaa, boş işlerle uğraşıyorsun' diye dalga bile geçmişlerdi. Aynı adamlar şimdi konusunu açamıyorlar :)
her aracta değil bazı araclarda var avrupada hatta dumesı var emnıyet kemerı takılıyken bıle calısmasını onluyorsun sen emnıyet kemerını taksaydın belkı 6 kırık 1 veya 2 olurdu hava yastıgı tekrardan dedıgım gıbı kemer takılı değilken calısması senın avantajına olmus kı bu kazalarda her zaman bu olmaz kemer takılı değilken yastık calısırsa bazen oldurmeyecekse bıle oldurebılıyor bız bunların goruntulerını cok ızledık saatte 50 kmh ile carpsan bıle olduruyor kemer ve hava yastıgı yoksa hocanın bıze ızlettıgı vıdeolara bakayım bulabılrsem buraya atayım ne demek ıstedıgımı daha da iyi anlarsınız anlş-*s