ARAÇ BOŞ VİTESDE AZ YAKAR MI ?

Ynt: ARAÇ BOŞ VİTESDE AZ YAKAR MI ?

Bence videodaki araba bozuk, bizim 88 torosla ( kasabadan 20 km yol ) 4 çubuk gazla boşa atarak gelirsem 3 çubuk, normal gidersem 2 çubuk kalıyor 4-5 kere denedim aynı oldu, bide düşük devirde kullanınca baya bi az yakıyor. gözünü seveyim toros :D

ÇeLişki_37 link=topic=67893.msg771844#msg771844 date=1378498626' Alıntı:
Bence videodaki araba bozuk, bizim 88 torosla ( kasabadan 20 km yol ) 4 çubuk gazla boşa atarak gelirsem 3 çubuk, normal gidersem 2 çubuk kalıyor 4-5 kere denedim aynı oldu, bide düşük devirde kullanınca baya bi az yakıyor. gözünü seveyim toros :D
Bencede haklısın sonuçta araba rolantide çalışıyor yani ilerlemek yada yol katetmek için güç harcamıyor...=D

ÇeLişki_37 link=topic=67893.msg771844#msg771844 date=1378498626' Alıntı:
bayır asagı ınerken motor yakıtı keser bu her zaman boledır sen bosa atınca rolantıde calısması ıcın bellı bır mıktar yakıt tuketır mesela sana soyle bır ornek vereyım traktorunle cok bayır bir yerden ınıyorsun asfalt yol son gazda ayagını gazdan cektın motor son devırde ara gaz vermeyı dene veya el gazını sonuna kadar cek bakayım motorun sesınde bır değişme oluyor mu olmaz cunku motor yakıtı keser

Şimdi iyi motor yakıtı keserde o zaman bu pistonlar felan nasıl çalışıyor yağlama nasıl oluyor bayır var 100 metre bayır var 5-6 km ? Bilgilendirirsen sevinirim.

ÇeLişki_37 link=topic=67893.msg771854#msg771854 date=1378499300' Alıntı:
Şimdi iyi motor yakıtı keserde o zaman bu pistonlar felan nasıl çalışıyor yağlama nasıl oluyor bayır var 100 metre bayır var 5-6 km ? Bilgilendirirsen sevinirim.
bayır asagı gıdıyorsun pıstonlar kendı ınıp kalkıyor onları hareket ettırmek ıcın ekstra bır guce gerek yok kı tekerın donmesıyle kam mılı sonrasındada pıstonlar hareket edıyor anlş-*s

ÇeLişki_37 link=topic=67893.msg771854#msg771854 date=1378499300' Alıntı:

bayır yukarı pistonlar güç harcar tekeri döndürmek için bayır aşağı ise tekerler dönderir pistonları bu yüzden aşağı inerken yakıt min. iner hattaa motorun harareti 50 derecelere kadar düşer soğuk aylarda kaloriferden sıcak gelecek yere sdoğuk gelir çünki yakıt yok sıcak su a yok

zekhes link=topic=67893.msg771873#msg771873 date=1378501237' Alıntı:
valla ister boşa at ister rampa çık kış oldumu ben gibi toroscuysan anam yandın :))) kalorifer hep soğuuuukk anasınısatayım:)))...

kışın radyatörün önüne karton koy sorun çözülür...yada termostadı yokmu yaz kış diye eski model kartallarda vardıda

zekhes link=topic=67893.msg771873#msg771873 date=1378501237' Alıntı:
valla ister boşa at ister rampa çık kış oldumu ben gibi toroscuysan anam yandın :))) kalorifer hep soğuuuukk anasınısatayım:)))...

kalorifer hep soğuk ama 2. viteste devrini aldığı zaman keçi gibi tırmanıyor mübarek, şimdi yasa çıkaracaklar elimizden alacaklar sonra yeni araba alcaz her yani plastik ince saç altımızda dağılıp gitcek, tabiri caizse torosu gerçi bizimki toros değil 88 Model TX 1397 motor eşekten beter kullanıyoz içine hayvan bindirip veterine götürüyoz buğday koyuyoz odun koyuyoz pazardan çuval çuval yem atıp geliyoz ava gidiyoz 4x4 kaldığı yerden geçer yani eksik kalmaz ama konfor yok eyvallah, lakin dağılmaz, tıpkı eski motorlar gibi, şimdi çok görüyom sıfır motor arka cam yok noldu emmi diyom cukura girdim patladı diyo torosdo öle kapıları felan kilitleri bozulur camlar çalışmaz sileceğin çif devri çalışmaz hep hızlıda çalışır ama asla yolda bırakmaz. He bide toros direksiyonunu hiç bi arabada bulunmaz, yeni arabalar bıraktığın zaman sağa sola atıyor çok hassas olduğundan torosun direksiyonu traktör sertliğindedir ama sağa sola kaçmaz bırakıp kemerini tak sigaranı yak sağa sola bakarak git, 2012 albea kango hyundai accent direksiyonu sürekli sabit tutcan tofaşda öle arkada yük yoksa kartal felan ele avuca gelmiyo :D

Ahanda benim torosum bu :)

ÇeLişki_37 link=topic=67893.msg771883#msg771883 date=1378502173' Alıntı:
kalorifer hep soğuk ama 2. viteste devrini aldığı zaman keçi gibi tırmanıyor mübarek, şimdi yasa çıkaracaklar elimizden alacaklar sonra yeni araba alcaz her yani plastik ince saç altımızda dağılıp gitcek, tabiri caizse torosu gerçi bizimki toros değil 88 Model TX 1397 motor eşekten beter kullanıyoz içine hayvan bindirip veterine götürüyoz buğday koyuyoz odun koyuyoz pazardan çuval çuval yem atıp geliyoz ava gidiyoz 4x4 kaldığı yerden geçer yani eksik kalmaz ama konfor yok eyvallah, lakin dağılmaz, tıpkı eski motorlar gibi, şimdi çok görüyom sıfır motor arka cam yok noldu emmi diyom cukura girdim patladı diyo torosdo öle kapıları felan kilitleri bozulur camlar çalışmaz sileceğin çif devri çalışmaz hep hızlıda çalışır ama asla yolda bırakmaz. He bide toros direksiyonunu hiç bi arabada bulunmaz, yeni arabalar bıraktığın zaman sağa sola atıyor çok hassas olduğundan torosun direksiyonu traktör sertliğindedir ama sağa sola kaçmaz bırakıp kemerini tak sigaranı yak sağa sola bakarak git, 2012 albea kango hyundai accent direksiyonu sürekli sabit tutcan tofaşda öle arkada yük yoksa kartal felan ele avuca gelmiyo :D

Ahanda benim torosum bu :)

biçerci arabası eşşek,katır niyetine kullanıyorlar ;D ;D

şerefli1 link=topic=67893.msg771889#msg771889 date=1378502891' Alıntı:
biçerci arabası eşşek,katır niyetine kullanıyorlar ;D ;D

Bizimde biçerçiden aşa kalır yanımız yok ;D Bu sene biçercinin torosunu kullandım plastik tampon 92-93 model bişeydi 5 vites aynı dadı alamadım :D