Hava soğutmalı motorlarda ne tür sorunlar yaşanabilir?

Ynt: Hava soğutmalı motorlarda ne tür sorunlar yaşanabilir?

deuzt motorları hava sogutmalı ama bence hava sogutmalıya gerek yok cunku turkıye sıcak ıklım de soguklar rusya sıbırya gıbı değil dıye dusunuyorum... anlş-*s

benim daha önce kullandığım 187 hp devesa büyüklükde v 8 motorlu araçlarım vardı yıllarcada kullandım hepside hava soğutmalıydı çok eskide olmalarına rağmen hiç sorun yaşamadım hararet te Kıbrıs gibi sıcak bölgelerde temmuz ağustos aylarında bile sorun çıkarmadı ama eski man ve yeni land rowerler kademeden conta yakmış olarak tamirde çıkamazdı. :)
deutz bu yönde avantajlıydı

çünki 187 hp v8 deutz motor vardı üzerlerinde

valla taa ufaklıgımdan beri same mınıtauro 60 kullanızısıyız bu gune kadar bir defa olsun hararet mevzusu olmadı...artı herhangı bır motor arızasıda vermedi..

alakazem_43 link=topic=67895.msg771748#msg771748 date=1378484693' Alıntı:
valla taa ufaklıgımdan beri same mınıtauro 60 kullanızısıyız bu gune kadar bir defa olsun hararet mevzusu olmadı...artı herhangı bır motor arızasıda vermedi..
ben deutz arıza verır demedım kı turkıye sartlarında bence gerek yok dedım sadece deuzt zaten motor kalıtesı olarak bır numara bence bızım akrabanın deuztz mınıbusu var yenılerden abı dıkkat edıyorum yolculuk yaparken mesela dıger marka mınıbusler aynı bayırı 2 ile zor cıkıyor bu deuztz olan akraba o bayırda 3 luyor nerdeyse 4 lücek bırde sesıne hastayım o mınıbusun ama traktorlerını fazla sevmıyorum cunku genelde cekısı zayıf oluyor :S anlş-*s ama argonlar ıyı