HATTAT TRAKTÖR... !! [SİZLER ICIN AYRINTILI ACIKLAMALI]

23.03.2013
3,725
14

Hattat Bahçe Serisi uygun boyutsal ölçüleri ve performansı ile bağ ve bahçelerdeki yeni yardımcınız. Ergonomik yapısı konforlu sürüş sağlarken üstün manevra kabiliyeti zahmetsiz ve kolay dönüş imkanı sunar.

Yüksek alt açıklık ve düşük toplam yüksekliği ile sebze ve meyve bahçeleri için ideal çalışma koşulları sağlar.Yüksek kaldırma kapasitesine sahip Bahçe Serisi ekipman seçiminde alternatiflerinizi arttırır. İleri teknolojiye sahip Perkins motorları ile uygun yol ve tarla hızları elde ederken yakıttan tasarruf edeceksiniz.

Güçlü ve Uzun Ömürlü
Hattat Traktör Dünya ' nın en büyük motor üreticilerinden Perkins ' i çiftçilerle buluşturuyor. Tasarım harikası Perkins motorlar, uzun ve sorunsuz kullanım ömrü ile motordan beklediğiniz performans ve kaliteyi kullanıcısına sunmakta. Anahtar değmeden binlerce saat çalışabilen Perkins, işinize yardımcı, cebinize dost.

Güçlü ve Ekonomik Motor
Yüksek beygir gücü ve tork değerleri sunan motorlar beklentilerinizin ötesinde performans sunuyor. Mimimum yakıt tüketimi ve maksimum performans Perkins 3 silindirli motorlarında birleşti.

Turbo İntercooler & Euro 3 Turbo
İntercooler sistem mazotunuzun çok daha verimli yanmasını sağlayarak, düşük yakıt tüketimine katkıda bulunuyor. Euro 3 özellikli çevreci motorlarımız düşük yakıt tüketimi ile işinize daha az gaz salınımı ile de geleceğinize yatırım yapıyor.

Geniş Yakıt Hacmi & Hava Filtresi
Geniş hacimli ve ergonomik yakıt deposu ile yakıtınızı ne zaman koyduğunuzu unutacaksınız. Kolay ve çabuk bakım yapılabilen kuru tip hava filtresi ile motorunuzun sesi tozlu ortamlarda bile değişmeden, maksimum performansla çalışacak.

Tam Senkromeçli Yapı
Tam senkromeçli yapısı vites geçişlerini kolaylaştırırken, sarmal dişli (helisel dişli) yapısı şanzımanın sessiz çalışmasını sağlıyor.

Vites Seçenekleri
Sınıfının üzerinde 8 ileri 4 geri ve 12 ileri 12 geri vites seçenekleri ile,tarım ve nakliye işlemleriniz için en uygun tarla ve yol hızlarını sizlere sunuyor.

Shuttle Şanzıman
12 ileri 12 geri vites seçeneklerindeki shuttle (ileri-geri) mekanik kolu tek bir kol ile traktörün hareket yönünü değiştirmenizi sağlıyor. Tarla işçiliklerinde, nakliyede ve yükleme sırasında pratiklik sağlayarak, zamandan ve yakıttan tasarruf etme imkanı sunuyor.

Diferansiyel Kilidi
Sadece A80 modellerimize özel, düğmeli diferansiyel kilidi ile tüm tekerlekler ortak hareket ederek, çekiş gücü arttırılıyor.

Daha Performanslı Frenleme
Çok diskli ve yağlı tip frenler ile mükemmel frenleme ve güvenli sürüşün keyfini çıkarın. 12+12 vites opsiyonuna özgü 4 tekerden frenleme sistemi küçük bir dokunuşla traktörünüzü durdurmayı kolaylaştırıyor.

Ön Aks
Hattat Tarım ' ın kardeş kuruluşu Hema ' nın geliştirdiği ve üretmiş olduğu 3 parçadan oluşan ön aks sistemi sizlere kolay, hızlı ve ekonomik bakım imkanı sunuyor.

LS (Limited slip-Sınırlı kaymalı) Patinaj önleme sistemi traktörün patinaj durumunda ağırlığın eşit ve aynı anda sağ ve sol tekerlekler arasında dağılımını sağlayarak sürücünün hakimiyeti çok daha hızlı bir şekilde yeniden sağlamasına yardımcı oluyor.

Ynt: HATTAT TRAKTÖR... !! [SİZLER ICIN AYRINTILI ACIKLAMALI]

HEMA 60 link=topic=67899.msg771807#msg771807 date=1378493465' Alıntı:
arkadaslar hattat traktöre olan önyargıyı kırmalıyız artık çünkü hattat artık bir cok markadan daha kaliteli makina yapıyor
evet abı sendede hattat bulunuyor bıraz acıkla motoru ve paylasım yap anlş-*s

paylaşım için sağol güzel anlatım...ön yargıyı kıralım kırmasınada bu kadar şikayet varken bu biraz zor olacağa benziyor..dışarı bakmaya gerek yok bizim forumda bile en çok muhabbet teknik bilgiler kısmında şikayet olan marka hattat bu nasıl olacak???bence hattatın bu yargıları yenmek için bi faaliyette bulunmalı...ben uzun yıllar renault truck ssh da çalıştım..mesela ordada buna benzer durumlar başımıza geldi...renault kalktı ne yaptı???adam bi tır donattı simulasyonlarla eğitim animasyonlarıyla tek tek kamyon garajlarını dolaştı iti barı kurtardı ve şu anda 400 hp sınıfında piyasanın en az yakan çekicisi olarak tutturdu satıyor mesela bu örnek ...benim dokunmak istediğim nokta traktör sektöründe daha doğrusu tarım sektöründe hiç böyle faaliyetler yapılmıyor..firmalar zaman zaman hata yapabilir bu normaldir ama durumunu düzelttiği zaman bunu ispatlaması gerekir...bunların böyle bi zahmeti yok..baksanan sitemizde firma yetkilisi var millet şikayetlerden bahsedşyor adam kalkmış vay biz şurdan ödül aldık vay şurda birinci geldik sırf mikrımilliyetçilik...çiftçi yalanmı söylüyorda sen firmanı savunuyorsun??önce hatanı kabul edeceksin dünya devi Mercedes Benz gibi sonra düzelteceksin ve bunu insanlara göstereceksin bizimde göğsümüz kabaracak...ekmek teknesini savıunmak marifet değil..ben özdumanda çalışıyorum sandık kapağı eğik diye ustam iban müşteriyi ikiletmedi taa tunustan 4 mibzer iade aldı ve özür dileyip yenisini iade etti...bu türkiye için örnek bi davranıştır..adam hiçbir zaman kususrsuzum demez hatasını telafi eder..çünkü imkanlar doğrultusunda maaliyetleri düşürmek adına zaman zaman hatalar yapıla bilir..burası türkiye herşeyden önce maliyetler düşünülür ustamda bunu bilir ve kabul eder..sözün özü hatta 2 yıl önce ilk şikayetleri aldığında bunu yapsaydı şimdi gururumuz olurdu...amam yapmadı aksine böyle forumlarda hata inkar etti...bence büyük bir hata..eminim dediğiniz gibi kendini düzeltmiştir ama bunu kabullenip insanlara ispatlamalı yok biraz zor kardeşim.

Bu dedıgın olay traktor olsun fırın olsun buzdolabı olsun bızım Türkıye olarak butun sistemımızde bole :) o yuzden avrupaya gıremıyoruz eger bır mercedes gıbı hatamızı kabullensek suan avrupanın lıder ulkerınden bırıydık anlş-*s

Bence bu ulkede bırıncı motor uretım tesisi tumosan dır ıkıncısı ıse hattat dır tartısma konusu yaratmak ıcın solemıyorum dogrular bunlar dıger markanın urunlerı yurt dısından parca getırılerek fabrıkalarda toplanıyor hatat da bugun motor uretecek kapasıteye sahıp ama bunu yapamadı ama onu acık bır fırma ama en cok onu acık olan tumosan cunku kendı motorunu ve dıfrensıyelını uretmeye basladı yakında şanzıman uretıme ne de gecıceklermıs anlş-*s tabıı onu acık dıyorum hemen herkes kalıte beklemesın yavas yavas gelısecektır boylelıkle ama bır 25-30 sene Tümosan ı hayal edemıyorum :) anlş-*s

• Beğen
Tepkiler: sürücü

kardeş tümosan yıllardı kendi motorunu üretir mesele 1.2. değil meselet memleket meselesi...kalkınmamızlazım..bak elin oğluna iniglizcemiz birazda olsa hepimizin vardır...firmaların wep sitelerinde kendi history lerini okuyun..yawf arladaş yüz yıldan genç firma yok nerdeyse..beğenmediğimi cek son komünist diye dalga geçerler hani ulen kardeşim biz toplu iğne yapamazken adamlar taktör üretiyordu bee...zetor 90 yaşında kardeş 90...biz ise daha kendimizle barışamadık..ben herkesi kucaklamaktan bahsediyorum ama hataları kabullenip ortadan kaldırarak...niye gavur yesin senin parayaa???hattat yesin anasın satayım sonuna kadar yesin hemde..ama kıytırık zetor değil türk malı böbürlensin...elin çekikgözlüsü traktör satıyor şimdi...hani japon makinadan ne anlardı???20yıl önce toyota bu piysaya girdiğinde herkes bunu diyordu şmdi parasıolan ' ' ahbi toyotam ols ' ' der..kubtada yarın öyle olacak..pahalı mahalı amam olacak kardeş..peki niye biliyomusunuz???ben biliyorum eminm bi çoğunuzda biliyor..BİZ ÇALIYORUZ....adım cihad gibi eminim japondan daha iyi malzeme bilgisini bilen yoktur...yaz bunu kenara 10yıl sonra piyasanın en pahalı ve en çok satan traktörü kubota..çünki kibar zarif vekatır gibi sağlam...

Paylaşım İçin Teşekkürler...=) Bence boyutları çok yüksek değilmi bence biraz daha alçak olmalı bu hiç bağ bahçe traktörüne benzemiyo bizim ordan biri aldı sanırım çok yakıyo (65 hp) o yüzden kasayı bile iki remorku bağlayarak çekti...=)

zekhes link=topic=67899.msg771827#msg771827 date=1378496682' Alıntı:
kardeş tümosan yıllardı kendi motorunu üretir mesele 1.2. değil meselet memleket meselesi...kalkınmamızlazım..bak elin oğluna iniglizcemiz birazda olsa hepimizin vardır...firmaların wep sitelerinde kendi history lerini okuyun..yawf arladaş yüz yıldan genç firma yok nerdeyse..beğenmediğimi cek son komünist diye dalga geçerler hani ulen kardeşim biz toplu iğne yapamazken adamlar taktör üretiyordu bee...zetor 90 yaşında kardeş 90...biz ise daha kendimizle barışamadık..ben herkesi kucaklamaktan bahsediyorum ama hataları kabullenip ortadan kaldırarak...niye gavur yesin senin parayaa???hatta yesin anasın satayım sonuna kadar yesin hemde..ama kyytırık zetor değil türk malı böbürlensin...elin çekikgözlüsü traktör satıyor şimdi...hani japon makinadan ne anlardı???20yıl önce toyota bu piysaya girdiğinde herkes bunu diyordu şmdi parasıolan ' ' ahbi toyotam ols ' ' der..kubtada yarın öyle olacak..pahalı mahalı amam olacak kardeş..peki niye biliyomusunuz???ben biliyorum eminm bi çoğunuzda biliyor..BİZ ÇALIYORUZ....adım cihad gibi eminim japondan daha iyi malzeme bilgisini bilen yoktur...yaz bunu kenara 10yıl sonra piyasanın en pahalı ve en çok satan traktörü kubota..çünki kibar zarif vekatır gibi sağlam...
dogru dıyorsun bırde Almanya alamnayayı yabana atma 2. dunya savasında ole bır hazıranmıslar kı adamların gucu yuzde 75 tum dunyanın gucu yuzde 25 ama yanlıs savas polıtıkaları yuzunden yenıldıler adamlar ılk atom bombasını yaptı ama amerıkalı ajanlar caldı almanlardan ılk fuzeyı uretenlerde almanlardır
V1 v2 dıye gecer ıngıltereye atıyorlardı bızde at ve esek vardı o donemde kı en modernlerde zengınlerde vardı oda ;D adamlar girite ucakla tank ındırebılıyor teknolojıyı gorebılıyormusunuz dagların ıcınde elektrık uretım ı ve su tesısatını yaparak dagların ıcınde ucak ımal edıyorlardı o gunun teknolojısı bugun kı turkıyede yok bakıorum ızlıyorum 50 sene oncekı almanyayı adamlarda yuruyen merdıven var bızde sımdı yenı yenı yangınlasıyor yuruyen merdıven 50 sene öncekı yuruyen merdıvenlerı yalnız alısverıs merkesınde deığil sokakda merdıvenın orda yanı bızde 50 sene sonra var hesap edebılıyor musunuz aradakı farkı ;D
yasindemiralay link=topic=67899.msg771830#msg771830 date=1378497090' Alıntı:
Paylaşım İçin Teşekkürler...=) Bence boyutları çok yüksek değilmi bence biraz daha alçak olmalı bu hiç bağ bahçe traktörüne benzemiyo bizim ordan biri aldı sanırım çok yakıyo (65 hp) o yüzden kasayı bile iki remorku bağlayarak çekti...=)
yanında B yazanlar alcak ok-*-s hıc bır sey yazmıyorsa yuksektır anlş-*s

yasindemiralay link=topic=67899.msg771838#msg771838 date=1378498134' Alıntı:
yok onu biliyorum ama bence yinede aşırı yüksek biz 135 le bile ağaçlar meyvelendiğinde zor giriyoruz...=) Sizce?
yukseklıgı normal yuksek falan değil lutfen konuyu kırletme

'tümosann' nickli abi paylaşım için teşekkürler çok güzel emek vermişsin.

Sonrasında 'zekhes' nickli Mustafa Cihad abi, söylediklerin son derece doğru buldum, bakış açın çok güzel, isterimki türk mallarımızın kalitesini yükseltmek yönünde uğraşalım, ama bizim uğraşımız hep aşağıya çekmekte yeri geliyor bende ön yargı ile giriyorum bazı konulara, içimde tutuyorum orası ayrı. Ama öncelikle traktör olarak şu ERKUNT TÜMOSAN sorununu ortadan kaldırsak, bunlar birbirlerini ezmede değil, kendilerini geliştirmede çabalasalar, çok daha iyi. Dediğin gibi biz bisiklet yapamazken adamlar havalı traktör üretiyormuş ama zamanında yapılan uçaklarımızda uçurulmamış buda var. Yalnız firmaların daha çok çaba göstermesi lazım, her şeyden önce bi markanın internet sitesi olması ile olmaması çok farklı oluyor. Bu gün FENDT sitesinde kabinin içini 360 derece inceleyebiliyoruz aynalarına varana kadar. Neden bu tümosan ve ya erkunt ta olmasın, kaan bahçe traktöründe olmasın. Biz senin motur benim motur kavgasını bırakıp birlik olup firmalara mail gibi yollardan toplu mesaj atsak, bu firmalar biraz net sitelerine özen gösterseler, erkunt kimin tümosan kimin kurucusu kim tarihçesi ne bunları bilsek, bizim yazdıklarımızı okuyupta görmezden gelmeseler. Şimdi erkunt-tümo müdürü ve ya sorumlusu hiç mi yazmadı nete erkunt ve ya tümo diye, zaten direk bu site çıkıyor. Hiç mi okumadı ama yok görmezden gelerek nereye kadar gidecekler ? Bu gün bi MF 1800 bilmem kaç yılındaki kurucularını açıklıyor, tarihini belli ediyor biz bu teknolojide paramızın kime gittiğini bilmiyoruz.

işte kardeş kafasında hala postal sesi çınlayan zihniyet yüzünden biz buhaldeyiz..siyaset meydanı değil ama gerçek bu..bizleri yılarca 60bg 70 bg raktörlere mahkum edip traktör pulluk kavgası yaptırdılar..üç kuruşa traktör maal edip çiftçiyi salak yerine koydular...adamlar neler yaptılar..bizde hattamı tümosanmı...bi halt ettiğimizi sanıp hala aynı zihniyetin mandasında traktör kavgası yapıyoruz malesef..ben 2 a önce romanyada bi fuaar görevli gittim patronum gönderdi..kardeeeşş kıytırık romanyabee..len kaç kuruşluk adam onlar..avrupanın en onusuz insanları romayallar..macaristan kıralı bize dokunmasın diye prensesini peşkeş çeken adamlar..4 çiftlik gezdik..seninbenim gibi tümosan hattat kavgası yapmıyolar..adamların altlarında ursus,zetor,kirovest ,blarus bunlar var.amam arkasıa bakıyorsun kullandığı makinayı furlada göremessinadamlar aşmı bu işleri onların derdi MEKANİZASYON..traktör unrunda deği adamın..hangisine tak çeker diyor önemli olan makine...bizde ürkiyede şişmanlara pra saçıyoz anca...onlrdaüç kuruşlu makineyi 50ye satıp sırıtıyolar ardımızdan....yıllar önce bu ülkede bi adam vardı...26 aylık iktidarında bu ülkeye hiç yokta 230 fabrika kazandırdı...türkiyenin ilk motor fabrikasınıkurdu adamı eve hapsettiler...küfür ettiler hakaret ettiler...fabrikasınıda %11 üretimle sınırladılar niye dersi???eee postallardan medet uman amcaların göbeği erimesin diye..ve istediklerin yaptılar yıllarca göbelerini şişirdik..türkiye biranefes alınca ne oldukları meydana çıktı benim çoukuğumda sıfırını gördüğümüz 3 marka vardı tümosan (tekleme)türk fiat(iyisatardı)uzel(alamaya kızyok) şimdi bak etrafına ne markalar geldi..o amcalar gittikten foyaları meydana çıktıkdan sonra:)))

ÇeLişki_37 ktılıyorum kardeşim ben herzaman malımızdan yanayım..ama demek itediğimin özeti bizim yüceltmemiz bi işe yaramaz önce firmalar bii yüceltmeli:))))yawfkardeşim yüceltsinki öviyim yaaa...gece gündüz oturuyum gavurun trım foumlarnda ö ve yiiim :))

zekhes link=topic=67899.msg771848#msg771848 date=1378498871' Alıntı:
işte kardeş kafasında hala postal sesi çınlayan zihniyet yüzünden biz buhaldeyiz..siyaset meydanı değil ama gerçek bu..bizleri yılarca 60bg 70 bg raktörlere mahkum edip traktör pulluk kavgası yaptırdılar..üç kuruşa traktör maal edip çiftçiyi salak yerine koydular...adamlar neler yaptılar..bizde hattamı tümosanmı...bi halt ettiğimizi sanıp hala aynı zihniyetin mandasında traktör kavgası yapıyoruz malesef..ben 2 a önce romanyada bi fuaar görevli gittim patronum gönderdi..kardeeeşş kıytırık romanyabee..len kaç kuruşluk adam onlar..avrupanın en onusuz insanları romayallar..macaristan kıralı bize dokunmasın diye prensesini peşkeş çeken adamlar..4 çiftlik gezdik..seninbenim gibi tümosan hattat kavgası yapmıyolar..adamların altlarında ursus,zetor,kirovest ,blarus bunlar var.amam arkasıa bakıyorsun kullandığı makinayı furlada göremessinadamlar aşmı bu işleri onların derdi MEKAZASYON..traktör unrunda deği adamın..hangisine tan çeker diyor önemli olan makşne...bizde ürkiyede şişmanlara pra saçıyoz anca...onlrdaüç kuruşlu makineyi 50ye satıp sırıtıyolar ardımızdan....yıllar önce bu ülkede bi adam vardı...26 yılık iktidarında bu ülkeye hiç yokta 230 fabrika kazandırdı...türkiyenin ilk motor fabrikasınıkurdu adamı eve hapsettiler...küfür ettiler hakaret ettiler...fabrikasınıda %11 üretimle sınırladılar niye dersi???eee postallardan medet uman amcaların göbeği erimesin diye..ve istediklerin yaptılar yıllarca göbelerini şişirdik..türkiye biranefes alınca ne oldukları meydana çıktı benim çoukuğumda sıfırını gördüğümüz 3 marka vardı tümosan (tekleme)türk fiat(iyisatardı)uzel(alamaya kızyok) şimdi bak etrafına ne markalar geldi..o amcalar gittikten foyaları meydana çıktıkdan sonra:)))
Abi helal olsun 10 numara yazmışsınız..=D

ılk motor fabrıkasını TÜRK MOTOR SANAYİNİ = TÜMOSAN IN kurucusu erbakandır ama bugunku hukumet her seyı ozellestırdıgı gıbı Tümosanı da ozellestırdı Tümosanı dünürüne sattı artık tümosan ılerler mı gerıler mı bılemem ok-*-s
bugunku sahıplerı albayraklar grubu dur.

tı...tümosan daha dünkü çocuk kardeş bu lkenin esas fabrikası gümüştür..gümüş...yazık oldu..hemde çok yazık..ardından başak geldi.steyr gibi dünya devi 150 yıllık fimayla nikah kıydı :))) bir yılda 60 ihtilali..yani o postallar olmasaydı o postallar bizim şmdi 53 yaşında traktörümüz vardı ee...

yazarda kendi dinler...firmalar zaten bu cahil edebiyatmızdan kırıp geçiriyo piyasayı..gülüyolar halimize içlerinden..görüyolar sıkıntılarımızı...ama gülüyolar..burdan çıkmadığı sürece onar için sorun yok kardeş...otlak aynı otlak..koyun aynı koyun..herkese hayırl geceler..