FERİT ŞAHENK’LE ÇİFTLİK KURACAK

FERİT ŞAHENK’LE ÇİFTLİK KURACAK

İşadamı Ethem Sancak, satıştan gelecek kaynağın bir bölümüyle de tarım ve hayvancılık sektörüne girmeyi planlıyor. Türkiye’de et arzındaki sorunlar ve fiyat oynaklığının büyük yatırımlarla çözülebileceğine dikkat çeken Sancak, geleceğin sektörü dediği bu alanda da Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’le görüşmeler yürütüyor.

Ferit Şahenk’in satın aldığı restoranların hammadde tedariği başta olmak üzere tarım ve hayvancılıkla ilgilendiği biliniyor. Ethem Sancak özellikle büyükbaş hayvancılığa yönelik olarak başta Siirt olmak üzere ülkenin farklı kentlerinde ortak çiftlik yatırımları planladıklarını söyledi.
ABD ile özellikle satın alma gücüyle kıyaslandığında Türkiye’de etin 4 kat daha pahalı olduğuna dikkat çeken Sancak bu noktada şu değerlendirmeyi yaptı: “Tarım büyük arazilerde yapılmalı. Yeminizi üretir duruma gelmelisiniz. Aksi taktirde hayvancılık gelişmez, etin fiyatı da düşmez. Gıda alanında da üretim yapacağız. Türkiye’de patates yok mesela. Patates üreteceğiz.

Ynt: FERİT ŞAHENK’LE ÇİFTLİK KURACAK

Zenginin biri et fiyatı düşsün diye hayvancılık yapmayı düşünüyor! Yalanın kuyruklusu... Garibanın ekmeğini nasıl elinden alırım diye planlıyorum demiyor da.

Ynt: FERİT ŞAHENK’LE ÇİFTLİK KURACAK

Zenginin biri et fiyatı düşsün diye hayvancılık yapmayı düşünüyor! Yalanın kuyruklusu... Garibanın ekmeğini nasıl elinden alırım diye planlıyorum demiyor da.

eksik var eksik olanda çiftçiye verilmesi gereken düşük faizli kredi ve hibeleri alıp ödememek.