Meteorolojiden yağış uyarısı
08 Eylül 2013 Pazar 09:14

Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul ' un kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor

ANKARA – Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bartın, Zonguldak ile Kastamonu ve Kırklareli ' nin kıyı kesimleri, Sinop ' un batısı ve İstanbul ' un kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara ' nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bartın, Zonguldak ile Kastamonu ve Kırklareli ' nin kıyı kesimleri, Sinop ' un batısı ve İstanbul ' un kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığı, Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
Rüzgar ise genellikle kuzey, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneybatı kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ' de kuzeyli yönlerden kuvvetli şekilde esecek.

Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bartın, Zonguldak ile Kastamonu ve Kırklareli ' nin kıyı kesimleri, Sinop ' un batısı ve İstanbul ' un kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloj, ani sel, lokal su baskını, kısa süreli kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğin bildirdi.