DEUTZ-FAHR AGROLUX

[glow=red,2,300]DEUTZ-FAHR AGROLUX 80 - 90 TEKNİK ÖZELLİKLERİ::[/glow]
TEKNİK ÖZELLİKLER
Marka DEUTZ-FAHR
Model AGROLUX 80-4WD AGROLUX 90-2WD AGROLUX 90-4WD
Tip Lastik tekerlekli, emniyet çerçeveli, çift çeker (4WD) Lastik tekerlekli, emniyet çerçeveli, tek çeker (2WD) Lastik tekerlekli, emniyet çerçeveli, çift çeker (4WD)
MOTOR
Markası DEUTZ
Model F4L913 F4L913T (Turbo)
Tipi Sıravari, 4 silindirli, hava + yağ soğutmalı, dizel motor
Silindir hacmi (cm3) / sayısı 4086 / 4
Mak. güç (HP/kW-DIN) (ECE/R24.03) 77,5 / 57 87 / 64 87 / 64
Mak. güçte motor devri (dev/dak) 2200 2100 2500
Soğutucu tipi Hava + yağ soğutmalı (yağ soğutma radyatörlü)
Susturucu ve eksoz borusu konumu Dikey eksoz borulu.
Dış gürültü seviyesi, dB(A) 86 84 83
Hava filitresi Çift kartuşlu kuru tip,
Mak. tork (Nm) 270 315
Mak. torkta motor devri (dev/dak) 1300 - 1600 1400
Tork Yükselmesi (%) 25
Yakıt tank kapasitesi (litre) 75
TRANSMİSYON
Kavrama tipi / komutası Tek diskli, kuru tip, hidrolik merkezle komutalı,
Vites sayısı 20 ileri + 20 geri vites (4 ön seçme ve 5 ana vitesli)
Maksimum ilerleme hızı (km/h) 40 30 40
Dişli yağlaması Basınçlı transmisyon yağlama
Arka kuyruk mili kavraması Yağ banyolu hidrolik kavrama
Arka kuyruk mili çıkışı, komutası 540 / 1000 d/d çıkışlı, mekanik komutalı
FRENLER VE DÜMENLEME
Frenler / komutası Dört tekerlekde yağ banyolu diskli tip / hidrolik merkezle komutalı Arka tekerlekde yağ banyolu diskli tip / hidrolik merkezle komutalı Dört tekerlekde yağ banyolu diskli tip / hidrolik merkezle komutalı
Dümenleme Hidrostatik,
Dönme açısı (derece) 50 70 50
ÖN AKS
Diferansiyel kilidi Ön ve arka diferansiyele etkili, mekanik komutalı
HİDROLİK KALDIRMA TERTİBATI
Hidrolik servis (damper) çıkışı 4 Adet (1 adedi kolayca tek etkiliye dönebilen 2 çift etkili çıkış, çabuk bağlantı sağlayan jaklı)
Arka hidrolik kaldırma komutası Mekanik komutalı,
Yük kaldırma kapasitesi-ilave silindirli(kg) 4760
LASTİKLER
Ön 12,4 R24 (12,4 R28) 750 - 18 14,9 R24 (12.4 R28)
Arka 16,9 R30 (13,6 R38) 14,9 R30 16,9 R34 (13,6 R38)
KAPASİTELER
Filitreler dahil motor yağı (litre) 12,5
Dişli kutusu ve hidrolik yağı (litre) 52
Ön diferansiyel (litre) 6 yok 6
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIKLAR 18,4R34 lastiklerle 18,4R34 lastiklerle 18,4R34 lastiklerle
Toplam uzunluk kaldırma kolları İle (mm) 3893 3845 3893
Toplam genişlik, max, (mm) 2060 2060 2060
Toplam yükseklik, emniyet çerçeveli (mm) 2700 2700 2700
Minumum toprak aralığı (mm) 440
İlave ağırlıksız ağırlığı (emn. çerçeveli) kg 3100 2850 3100
Dingiller arası mesafe (mm) 2353 2350 2353
Ön iz genişliği (ayarlanabilir) mm 1500 - 1600 1400 - 1600 1500 - 1600
Arka iz genişligi (ayarlanabilir) mm 1500 - 1600 1500 - 1600 1500 - 1600
STANDARD EKİPMANLARI
Ön ilave ağırlıklar 320 kg (8 adet x 40 kg) çanta ağırlık
Arka ilave ağırlıklar 172 kg. (4 adet x 43 kg.) disk ağırlıklı
Döner tepe lambası Orijinal
Sürücü koltuğu emniyet kemeri Orijinal
Garanti süresi 2 yıl yada ilk 3000 çalışma saatı (hangisi önce tamamlanırsa)

: DEUTZ-FAHR AGROLUX

deutzun türkiye şartları için alınabilecek nadir motorlarından çünkü elektrik aksamı çok az mekaniği daha fazla da deutz almayız bence çünkü her ne olursa olsun deutz bu piyasa motoru değil parçası az ve pahalı

de--*-s
[size=12pt][/size]selam arkadaşlar deutz traktör hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadıgınız belli
piyasa motoru degidiyorsunuzda peki 3 ay içersinde 45 adet satılmasının nedeni nedir
parça sıkıntısı hiç bir şekilde yok bölge bayilerinde eger yokise isteilen parça engeç 1 gün içinde parça ellerinde bandırmada fabrikası kuruldu ve şubat sonu faliyete geçiyor birde şahsuvaroglunu gezici teknisyenleri olup köy köy dolaşıp müşterilerinin arzularını soruyorlar ve herhangibir arızası olma durumunda oldugu yerde onarılıp müşterilerinin memnuniyetini saglıyorlar
yani satıktansonra nabarsan yap demiyorlar
bildiginizgibi degil yani
ikinciellide tutuluyor ve gayette mükemmel motor rakiplerine göre 1 numara bence
egerki herhangi bir şikayetiolan varsa yazı konuşalım
ok*0*-

oziiron link=topic=773.msg5503#msg5503 date=1201034076' Alıntı:
de--*-s
[size=12pt][/size]selam arkadaşlar deutz traktör hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadıgınız belli
piyasa motoru degidiyorsunuzda peki 3 ay içersinde 45 adet satılmasının nedeni nedir
parça sıkıntısı hiç bir şekilde yok bölge bayilerinde eger yokise isteilen parça engeç 1 gün içinde parça ellerinde bandırmada fabrikası kuruldu ve şubat sonu faliyete geçiyor birde şahsuvaroglunu gezici teknisyenleri olup köy köy dolaşıp müşterilerinin arzularını soruyorlar ve herhangibir arızası olma durumunda oldugu yerde onarılıp müşterilerinin memnuniyetini saglıyorlar
ikinciellide tutuluyor ve gayette mükemmel motor rakiplerine göre 1 numara bence
ok*0*-
İYİDE BİZİM POLATLIDA NEW HOLLAND 2 AYDA 45 TANE SATIYOR
3 AYDA 45 TANE ÇOKMU
FIAT FABRİKASI GÜNDE 200 ADET TRAKTÖR ÜRETİYOR BUNUN 120 Sİ YURT DIŞINA 80 TANESİ YURTİÇİNE DAĞITILIYOR

de--*-s
ok*0*-
de--*-s
ok*0*-

Arkadaşım, öncelikle hoşgeldin. 'Tanıtma Bölümü'nde kendini tanıtırsan daha mutlu oluruz...

de--*-s
ok*0*-
de--*-s
ok*0*-
bizim eniştede agrotron 100 vardı bir parçası arıza yaptığında 1 gün içinde geliyo diyosun peki biz enayimiyiz 3 ay bekledik parçasını
gezici servis var diyosun arıza yapınca neden onlar gelmedi de eniştem motoru götürdü gezici servisi sadece ilşk çalıştırırken geliyo
agrotronu satarken adam nerdeyse 30 milyara bize veriyodu alsaydık madem bu kadar ikinci eli tutuluyo niye adam millete yamamaya çalışıyo
burda herkes her bilgiye ulaşabilcek kapasitede kaldı ki kimseyi kandırmaya gerek yok hem dinimizce hem insan ahlakınca tüccar dürüst olmalıdır asla yalan söylememeli açıklarını da söylemelidir malının
deutz gerçekten 1.sınıf bir motor ama arıza yapmaya başlayınca baş olmuyo(elektronikleri için)

alakasıyok dedigin motor birsefer 3 ay nezaman bekledi kaç senesinde onuda yazarsan iyi olur brde nh ile kıyyaslanacak motor birsefer degil benim gözümde neden diye sorarsanız bunları anlatırsam omotorları kötülüyor oluruz ve benim başım arır ve motor bir arıza yapmaya başladıysa birdaha gerisi gelir diyorsunuz hayır eger omotoru söken adam gerçekten usta ise öyle bir problem olmaz ama yaptıgı işten fazlasıyla bara kazanmak istiyorsa okişiler omototr davamlı arıza cıkartır demek istedigimi anlamışsıızdır herhalde gezici servislerde gelmiyordiyorsunuz adamlar marta başlayıp ocak ayına kadar müşterilerini dolaşıyorlar he bu dedigim şahsuvara geçtigi zaman ama siz dersinizki ilk distiribitör olan ankaralıların zamanında ona birşey demem ozaman haklısınız ama şuan öyle birşey yok sonuna kadar adamlar satıgı motorun arkasında ve bunu ileriye dogru görüceksiizki bu motorlar ilerde çok tutulacak çünkü neden derseniz 18 senedenberi bu işin içindeyim neyin ne olucagını kestiriyorum otorlar ortada kimseyide kandırmak istedigim yok ama motorlara çamur atmaya çalışanlarda kendi motorlarına bakarak konuşsunlar deutz-same-lamborghini bunlar tek bence ve üstüne motor tanımam
uyrra*-*-

oziiron link=topic=773.msg5717#msg5717 date=1201121044' Alıntı:
alakasıyok dedigin motor birsefer 3 ay nezaman bekledi kaç senesinde onuda yazarsan iyi olur brde nh ile kıyyaslanacak motor birsefer degil benim gözümde neden diye sorarsanız bunları anlatırsam omotorları kötülüyor oluruz ve benim başım arır ve motor bir arıza yapmaya başladıysa birdaha gerisi gelir diyorsunuz hayır eger omotoru söken adam gerçekten usta ise öyle bir problem olmaz ama yaptıgı işten fazlasıyla bara kazanmak istiyorsa okişiler omototr davamlı arıza cıkartır demek istedigimi anlamışsıızdır herhalde gezici servislerde gelmiyordiyorsunuz adamlar marta başlayıp ocak ayına kadar müşterilerini dolaşıyorlar he bu dedigim şahsuvara geçtigi zaman ama siz dersinizki ilk distiribitör olan ankaralıların zamanında ona birşey demem ozaman haklısınız ama şuan öyle birşey yok sonuna kadar adamlar satıgı motorun arkasında ve bunu ileriye dogru görüceksiizki bu motorlar ilerde çok tutulacak çünkü neden derseniz 18 senedenberi bu işin içindeyim neyin ne olucagını kestiriyorum otorlar ortada kimseyide kandırmak istedigim yok ama motorlara çamur atmaya çalışanlarda kendi motorlarına bakarak konuşsunlar deutz-same-lamborghini bunlar tek bence ve üstüne motor tanımam
uyrra*-*-
söyledğiim tam bir sene önce oldu zaten böyle birşey olunca o traktörü hemen sattı bizim enişte nerdeyse harmana yetişmiyodu ayrıca o traktörün arıza yapması demek sadece motorunun arıza yapması demek değildir zaten motorunda hiçbir sorun yoktu elektronik aksamlarda sorun vardı elektronikleri bir arıza yapmaya başlayınca bir daha baş olmuyo kesinlikle lafımın arkasındayım çünkü kendi gözlerimle gördüm
amaç kötülemek değil yanlış anlaşılma olmasın sadece yeni alıcak arkadaşlar varsa düşünsün tartsın ondan sonra karar versin zatne piyasada sadece nh veya same yok çok farklı markalar var en güzeli araştırıp bulmak

oziiron link=topic=773.msg5721#msg5721 date=1201121313' Alıntı:
birde demeden geçmeyim 2 ayda 45 tane motor satıyor diyen arkadaş kaçtanesi memnunmuş acaba
çok yakıyor hiç çekmiyor bunları demesinler sakın bunlarada dikkat edin
de--*-s
çekmiyor çok yakıyor diyen senin gibileri nh yi çekemeyip çamur atanlar
kimse memnun olmasaydı okadar motor satılmazdı adamlar hala motor satıyor budda nh nin kalitesini ortaya koyuyor motordan anlamadığın meydana çıkıyor türkiyede adı bile duyulmamış bi motoru ileride çok tutulacak diosun eğer ileride tutulacak olan bi marka warsa oda deutz değil FENDT tir
DEUTZLA NEW HOLLAND ARASINDAKİ TORK FARKI
NEW HOLLAND TDD SERİSİ
TD65D TD75D TD85D TD95D
KW/HP 47,8 / 65 55,2 / 75 62,5 / 85 69,9 / 95
TORK (Nm) 255 270 340 345
NEW HOLLAND TLA SERİSİ
TL80A TL90A
HP 75 85
TORK (NM) 320 350
DEUTZ-FAHR AGROLUX SERİSİ
80 90
HP/KW 77,5 / 57 87 / 64
Mak. tork (Nm) 270 315
BENİM BİRADER DİYORKİ MİLLET MEMNUN OLMASA NİYE NH ALSINLAR DİYOR 12 YAŞINDAKİ
BİRİ BÖLE DÜŞÜNÜYOR AMA SENİN KAFAN BASMIYOR

degişken motor diye birşey var bilirmisin yani same de bu regilatör sayesinde oluyor
birde istedigin hertürlü nh yi getir 50.60.70.80.90.100.120.130.140.150.ve dahasını aynı motor gücündeki motorlarla girelim tarlaya bakalım nh nolucak ben nhyi kıyaslamıyorum artık başka motor göster bana yakıtsa yakıt güçse güç çekişse cekiş ve birde alanlar dedigi tekşey allah razı olsun neden biz bunları zamannında almamışık sameyi deutz lamborghiniyi biz çok yanlış bilmişik diyorlar bunları dyenler motorou alanlar bir örnek vereyim birde bundan 4bilemedin 5 ay önce hasan diye bi abimize tla100 verdik ama ondan öncede 95t verelimdedik aynı seningibi dedi ben nh nin üstüne motor tanımam ama 100 koştu 2 ay biz de ona zorla denemk için 95t same verdik yok almam malma dedi kulandı 2 hafta adam zararına bize tl yi verdi geldi 95t yi aldı yaptıgı zara nekadar bili yormusun 22 milyar ama abimzin dedigi ne bili yorm usun ben bunu mazot parasından cıkarırım yani fazla söze gerek yok diyorum egerki ben bu motordan memnun degilim diyen varsa omotoru kullanmasını bilmiyor derim cevrenizdeki same deutz lamborgini var ise ve çek miyor diyorsa ben onları bir ayarlayayım bak o motorlar ne oluyor bu motorlar usta seçer herkes yapamaz bunları herkes yapsaydı nediye ben 1 yıl kursunu göreyim

oziiron link=topic=773.msg8254#msg8254 date=1202591018' Alıntı:
degişken motor diye birşey var bilirmisin yani same de bu regilatör sayesinde oluyor
birde istedigin hertürlü nh yi getir 50.60.70.80.90.100.120.130.140.150.ve dahasını aynı motor gücündeki motorlarla girelim tarlaya bakalım nh nolucak ben nhyi kıyaslamıyorum artık başka motor göster bana yakıtsa yakıt güçse güç çekişse cekiş ve birde alanlar dedigi tekşey allah razı olsun neden biz bunları zamannında almamışık sameyi deutz lamborghiniyi biz çok yanlış bilmişik diyorlar bunları dyenler motorou alanlar bir örnek vereyim birde bundan 4bilemedin 5 ay önce hasan diye bi abimize tla100 verdik ama ondan öncede 95t verelimdedik aynı seningibi dedi ben nh nin üstüne motor tanımam ama 100 koştu 2 ay biz de ona zorla denemk için 95t same verdik yok almam malma dedi kulandı 2 hafta adam zararına bize tl yi verdi geldi 95t yi aldı yaptıgı zara nekadar bili yormusun 22 milyar ama abimzin dedigi ne bili yorm usun ben bunu mazot parasından cıkarırım yani fazla söze gerek yok diyorum egerki ben bu motordan memnun degilim diyen varsa omotoru kullanmasını bilmiyor derim cevrenizdeki same deutz lamborgini var ise ve çek miyor diyorsa ben onları bir ayarlayayım bak o motorlar ne oluyor bu motorlar usta seçer herkes yapamaz bunları herkes yapsaydı nediye ben 1 yıl kursunu göreyim

Kardeş burda ayar cekmekten bahsettiğin ney tam olarak anlayamadım...Madem bi ayar çekilcek neden bunu fabrikası daha motoru satışa sürmeden önce yapmıyo?