Para lazım ne yapacağız ?

selamlar,

ben izmirden yazıyorum. bu forumu yeni keşfettim. öncelikle forumu kuran herkese teşekkür ederim.

benim bir konuda yardıma ihtiyacım var. bankadan kredi kullanmak istiyorum. malum hasat ve sonrasında yeni sezon için gübre işçi parası filan lazım oluyor. çoğu zaman kendi paramızla çarkı çeviriyoruz ama bazen destek gerekiyor. tarım krediden de para aldık ama yetmiyor. tavsiye edeceğiniz banka var mı ? kimisi sakın alma diyor ama almayan da yok gibi. her taraftan bir sürü şey duyuyoruz kararsız kaldık. önerilerinizi yazabilir misiniz

Ynt: Para lazım ne yapacağız ?

doktorkemal link=topic=67959.msg772485#msg772485 date=1378711326' Alıntı:
selamlar,

ben izmirden yazıyorum. bu forumu yeni keşfettim. öncelikle forumu kuran herkese teşekkür ederim.

benim bir konuda yardıma ihtiyacım var. bankadan kredi kullanmak istiyorum. malum hasat ve sonrasında yeni sezon için gübre işçi parası filan lazım oluyor. çoğu zaman kendi paramızla çarkı çeviriyoruz ama bazen destek gerekiyor. tarım krediden de para aldık ama yetmiyor. tavsiye edeceğiniz banka var mı ? kimisi sakın alma diyor ama almayan da yok gibi. her taraftan bir sürü şey duyuyoruz kararsız kaldık. önerilerinizi yazabilir misiniz

Öncelikle foruma hoşgeldiniz, fakat bildiğiniz gibi hepimiz çarkı zor döndürüyoruz, ama benim tavsiyem de almamanız yönünde, kredi ocak şubat gibi harcama yapılan aylarda büyük yük oluyor.

haklısınız ama mahsül fiyat yapsın diye geç satalım diyoruz. cepteki para yetmeyecek bellii.. kredi alalım dedik. bankalardan mesajda geliyor zaman zaman ucuz kredi filan diye.. dosttan para istenmez oldu artık. illaki kredi kullanan kişiler vardır forumda. deneyimli kişilerden önerilerini bekliyoruz

doktorkemal link=topic=67959.msg772504#msg772504 date=1378718464' Alıntı:
haklısınız ama mahsül fiyat yapsın diye geç satalım diyoruz. cepteki para yetmeyecek bellii.. kredi alalım dedik. bankalardan mesajda geliyor zaman zaman ucuz kredi filan diye.. dosttan para istenmez oldu artık. illaki kredi kullanan kişiler vardır forumda. deneyimli kişilerden önerilerini bekliyoruz

Hani derler ya hatıra bişey gelmesin diye, artık ne para istenebiliyo ne veriliyor, kime güveneceğimiz belli değil, biz vadeli verdik bu sene masraf azalıyor aynı paraya geliyor, mazot işçi nakliye vs. gibi masraflardan kurtulduk.

ÇeLişki_37 link=topic=67959.msg772509#msg772509 date=1378719534' Alıntı:
Biz bu sene temmuz ayında ziraat bankasından 17 bin Tl kredi çektik, Net 15 verdiler, 48 ay taksit 24 bin olarak geri yatacak ödeme planına göre.

ne kredisi bu taksitli ziraat bankasindan normalde senede bir dusuk faizli our

cevaplar için sağolun hangi banka daha az ipotek isterse ona başvuracağız bir de faiz oranı tabi. bu durmda ziraate başvurucağız gibi görünüyor. ama köyde teb bankasından alanlar var daha az evrak ipotek ile alırsın dediler bakalım değerlendircez hayırlısı..

Benim dedem emekli, bankaya gittik direk işleme başladılar, kefil olarak da emekli olan dayı oğlunu gösterdi dedem, aynı gün işlem bitti sonraki gün parayı aldık çok kolay verdi krediyi ziraat bankası.