Erkunt powershıft

abilerim arkadaşlarım Erkunt lüks seri kullananlariniz vitesler hakkında biraz bilgi verir misiniz powersıft, yol vitesi, tarla vitesi Tam olarak sistem nasıl kademeler nasıl şimdiden çok Teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için

Ynt: Erkunt powershıft

adige38 link=topic=67970.msg772583#msg772583 date=1378742879' Alıntı:
abilerim arkadaşlarım Erkunt lüks seri kullananlariniz vitesler hakkında biraz bilgi verir misiniz powersıft, yol vitesi, tarla vitesi Tam olarak sistem nasıl kademeler nasıl şimdiden çok Teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için

16 ileri 16 geri ayriyeten buçuk da var
90 -100-110 larda buçuk düğmeli
vitesler sekromençli

powerşhift mi noo-*-s noo-*-s noo-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s erkunt ve powerşhift o adam iyi gülemiyor dur ben bi gülüm zuhahahahahaahhahahahahahahahahaahhhahahahahaaaaaaaaaa bu da iyi olmadı ama neyse .....

adige38 link=topic=67970.msg772662#msg772662 date=1378752262' Alıntı:
o düğmeli buçuk dediğin şey powersıft değil mi abi ben mi yanlış biliyorum
kardeşim ya daha gülecem yav..erkunt kim powerşift kim.....
yapar aslında yapmasınada bu kezde satamaz zaten normal yerlilerden 5 10 bin yukaı fiyatları birde onu takarsa aaaaa noo-*-s noo-*-s sanki ilk icat eden bunlarmış gibi satarlar ;D ;D ;D ;D ;D

bildiğim kadarı düğmesiz olanlar koltuğun altında bi kol var yol ve tarla olarak yol konumundan 4seri 4takviye tarla konumunda aynı şekilde 8vites yol 8vites tarla ama hızları tabiki farkı. Düğmelilerde sanırım o kol yol

adige38 link=topic=67970.msg772667#msg772667 date=1378752753' Alıntı:
Himm Tamam Anladım :) Peki 16 vites nasıl oluyo düz 4 vites var takviye kısmı nasıl 4 De takviye olması lazım 16 olması için
4 ana vites 4 buçuk etti 8
4 tarla yani kaplumbağının hızlısı 4 te kaplumbağının buçuğu yani her vitesin biraz yavaşı var oda buçuk oluyor birde kaplumbağa geçince aynı öyle mesala bir takviyenin daha yavaşıda var anla işte ;D ;D

şerefli1 link=topic=67970.msg772669#msg772669 date=1378753160' Alıntı:
kardeşim ya daha gülecem yav..erkunt kim powerşift kim.....
yapar aslında yapmasınada bu kezde satamaz zaten normal yerlilerden 5 10 bin yukaı fiyatları birde onu takarsa aaaaa noo-*-s noo-*-s sanki ilk icat eden bunlarmış gibi satarlar ;D ;D ;D ;D ;D
adam adam gibi sormuş cıvıklığın lüzumu yok

Mfmt link=topic=67970.msg772690#msg772690 date=1378754168' Alıntı:
adam adam gibi sormuş cıvıklığın lüzumu yok

şu yorum karşısında susmak daha evla diye düşünüyorum....akşam akşam kardeş git bana bulaşma gözünü seviyim bulaşma.....bunu gideceği yer belli..

ağır abi ..çağrı kardeş ne olur duyun sesimii.....
mahallenin muhtarına bişe diyn..daha geçen gün koca bir kavgadan zor kurtuldum duva*-*0 duva*-*0

adige38 link=topic=67970.msg772704#msg772704 date=1378755003' Alıntı:
tamam abi anladım ben bunun için tatsızlık çıkmasına gerek yok basit bişeymiş teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için....
rica ederim kardeşim.... :)
ama erkunta çok kızgın olduğumdandır alay edişim heralde sadece erkunt değil yerli malı bize teknolojiyi çok gördükleri için 1980 nin teknolojilerini evirip çevirip satıyorlarda

şerefli1 link=topic=67970.msg772609#msg772609 date=1378747385' Alıntı:
16 ileri 16 geri ayriyeten buçuk da var
90 -100-110 larda buçuk düğmeli
vitesler sekromençli

powerşhift mi noo-*-s noo-*-s noo-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s erkunt ve powerşhift o adam iyi gülemiyor dur ben bi gülüm zuhahahahahaahhahahahahahahahahaahhhahahahahaaaaaaaaaa bu da iyi olmadı ama neyse .....

buçugu muçugu toplam 16+8(16 ileri 8geri)olmasın o :D
bildiigmiz steyr ve başak vitesi
daha bugün bizim amca oglunun 70lüksünü detaylı inceleme yaptım sadece viteslerin yeri degişikti yanlış degilsem kuyrugunuda dogrultuverdik biraz egriymiş :D

YAVUZ_13 link=topic=67970.msg772760#msg772760 date=1378759947' Alıntı:
daha bugün bizim amca oglunun 70lüksünü detaylı inceleme yaptım sadece viteslerin yeri degişikti yanlış degilsem kuyrugunuda dogrultuverdik biraz egriymiş :D
onlar eski serilerin ki öyle 90 100 110 luklar düğmeli 16 +16

YAVUZ_13 link=topic=67970.msg772760#msg772760 date=1378759947' Alıntı:
zuha-*-s zuha-*-s abı erkunt basagın kopyası zaten arkası başak zaten ve şanzımanıda başak ;D ;D zuha-*-s arka dedıgım traktorun arka dıfrensiyel gercı arka takımda basak a cok benzıor ;D ;D zuha-*-s

erkuntla başak hiç birbirine benzemiyor çok farklı sistemler kullnılıyor...iyi bir araştırırsanız farkı görebilirsiniz...16 ileri 8 geri ve zf diye bir birine katiyyen benzemeyen iki ayrı sisitem...
newhollant carro şanzuman -tümosan da aynı sistem ve jondere-landini-masseyin bir kısmı- bir çogu birinden farklıdır..öyle olsaydı her parçayı ortak kullanırlardı sizlerde fıat tümosan tümosan jondere parçası takardınız...
erkuntdaki 16-ileri 8 geri janzuman erkunt traktörün zf olarak anlaşmalı geliştirdği bir sistem ve model...
16 ileri 16 geri ise tamamen zf ye ait ithal sistem ..
erkunt kötü bir model ve marka ama nedense hiç ikiye bölünmedi...

köylü link=topic=67970.msg772856#msg772856 date=1378814573' Alıntı:
erkuntla başak hiç birbirine benzemiyor çok farklı sistemler kullnılıyor...iyi bir araştırırsanız farkı görebilirsiniz...16 ileri 8 geri ve zf diye bir birine katiyyen benzemeyen iki ayrı sisitem...
newhollant carro şanzuman -tümosan da aynı sistem ve jondere-landini-masseyin bir kısmı- bir çogu birinden farklıdır..öyle olsaydı her parçayı ortak kullanırlardı sizlerde fıat tümosan tümosan jondere parçası takardınız...
erkuntdaki 16-ileri 8 geri janzuman erkunt traktörün zf olarak anlaşmalı geliştirdği bir sistem ve model...
16 ileri 16 geri ise tamamen zf ye ait ithal sistem ..
erkunt kötü bir model ve marka ama nedense hiç ikiye bölünmedi...
sen gıt bır erkuntu arastır arkayı kıme yaptırıyorlar anlş-*s bolunen gormemıssındr ama bolunen tumosanları da erkunt yaptı :) bende bayırda kaplumbag gıbı gıden erkunt cok gordum anlş-*s