Slajlık mısırlarda hüsran

Ynt: Slajlık mısırlarda hüsran

Seneye de silaj para eder.Tarım bakanlığı üretim planlaması yapmadığı sürece bir sene herkes mağdur olacak,diğer sene ürünü eken iyi paraya satacak.

çokta güzelll yaptıya havza bazzzlı ekim sizin haberiniz yok. kamu kuruluşlarına kapağı attıktan sonra o masanın başında kim uyuklayacak + araziye inip ne ekilebilir çiftçiye yön verecek eleman olacak sizde çok şey istiyorsunuz canım.

1 ton sılaj 65 tl mi oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s

uğraşılacak iş değilmiş :( :(

Üretici kardeşlerimize geçmiş olsun ne diyeyim, bu sene dedeme teklif ettim merkeze yakın köyden tarla kiralıyalım bide şu silaj işine bakalım diye, bizde alet edevat ta yok, mısır tecrübesi de yok, zaten dediğiniz gibi fiyatlar da böyle olunca hiç bulaşmadık. Zarar acı gerçekten geçmiş olsun.

Bölgemizde tarla teslim hasat nakliye alıcıya ait 105 tl den sözleşmeli silajlık mısır ektiler bazıları hasat edildi ama sözleşmesiz ekenler sıkıntıda 90 tl lere kadar düştüğünü söylüyorlar,sözleşmeli mısır ekilirsede sözleşme 2 tarafıda bağlayacak genelde sözleşme çifçiyi bağlıyormuş bazı sözleşmeli anlaşan tüccarlar caymış diye duyuyorum buda büyük sıkıntı sözleşmeyi iyi yapmak lazım.

hacimmet link=topic=68020.msg774170#msg774170 date=1379096280' Alıntı:
Bölgemizde tarla teslim hasat nakliye alıcıya ait 105 tl den sözleşmeli silajlık mısır ektiler bazıları hasat edildi ama sözleşmesiz ekenler sıkıntıda 90 tl lere kadar düştüğünü söylüyorlar,sözleşmeli mısır ekilirsede sözleşme 2 tarafıda bağlayacak genelde sözleşme çifçiyi bağlıyormuş bazı sözleşmeli anlaşan tüccarlar caymış diye duyuyorum buda büyük sıkıntı sözleşmeyi iyi yapmak lazım.
katılıyorum hacı sözleşmeleri iyi takip etmek gerekir hep çifçiye geciriyolar

Bu yıl Trakya ' da; Edirne ' de 130 TL yerinden teslim ile başladı, Kırklareli kavaklı da 125 TL ye oturdu fiyat 1. ürünlerde. Ara ürün ve 2. ürünlerde fiyatın 100-120 aralığına düştüğü ifade ediliyor. Bazı üreticiler paketleme makinaları ile ürünlerini paketlemeye çalışıyorlar. Genel bir şaşkınlık hakim şu an piyasada. Önümüzdeki yıl ekimlerinde çeşit seçimi yaparken slajlık/tanelik çeşitleri seçmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

hep aynı şey 1 sene para eden şey ertesi sene çok ucuz oluyo. şöyle bakıyorum kuraklık oldugu seneler daha çok para kazanıyoruz. bolluk oldugu zaman çiftçi verimi fazla aldıgı zaman elindeki mal para etmiyo.

burda paketli slaj adrese teslim 220 tl civarında tonu. ben tanesiz slajı 100 tl ton sattım. tatlı mısır slajını.