mibzer hakk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: mibzer hakk.

ÇeLişki_37 link=topic=68025.msg773616#msg773616 date=1378977587' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun, sizden ricam şu, eğimli arazilerde çalışabilecek, küçük çiftçi için teknolojik mibzerler üretmeniz. Biz şuanki FİLİZ 14 Boru Mibzerimi hidrolik kollarına takıyoruz, arazimiz eğimli traktörümüzün önü kalkıyor bu sebeple 3/1 kapasitede çalıştırıyoruz makinayı, ben çekilir olarak takmayı düşündüm fakat arazi eğimli olduğu için gene traktörü zorlayacağını düşündüm buradan fikir edindim tecrübeli abilerim hidrolik kollarından ekim yapamıyorsan çekilir olarak daha da zorlanırsın dediler. mibzer hem çekilir hem asılır güzel düşünülmüş mesela mibzerlerinizi böyle üretmeniz bence olumlu olur, sonrasında mesela 24 lü bir mibzer de ne teknoloji kullanılıyorsa, aynısını 14 Lü ve ya 12 Li olarak yaparsanız bizim gibi küçük çiftçiler de rahat eder düşüncesindeyim. Ekim sezonu pek sık köyde duramıyorum genelde dedem ekimleri yapıyor ama benim bulunduğum süreçte edindiklerim bunlar.

sıkıntınız hepimizle ortak..bizim mibzerimiz emsallerinden biraz ağır olacak..ancak ekim tertibatı ve sandık kısmı mafsallı olduğu için ve ortadan tek dingil ile asılı olacağı için o sorun ortaan kalkacak..niyetimizde bu zaten küçük mibzer ama yüksek kapasite...bu sorun birazda türk mibzeri denilen standart mibzerlerimizin tasarımından kaynaklanıyor..yana uzantılı ..bizimki daha ziyade alman stili kareyi andıracak...şasemiz kareye yakın bi şekilde olacak...+türk mibzerleri standart 13 yada 14 cm ara ile yapılıyor...yabancı menşeyliler ise 7,5 yada 9 cm ara oluyor..bu toprak işlemede biraz daha ince pahtlı işleme gerektirir amam mahsüldeki kardeşleme maliyetinizi çok çok hafifletecek...amazone yada lemken de olduğu kibi bizimde iddamız onlara paralel dekara 100 kg civarı verim artışı olacak..bunun için çalışıyorum..işallah olur..dediğim gibi ekim arası 7,5 veya 9 cmmye düştüğünde zaten sizin ihtiyacınız olan 14-12-16 mibzerler 20 dizklik iş yapmaya başlıcak...

atılgan aysul link=topic=68025.msg773677#msg773677 date=1379006219' Alıntı:
allah yardımcın olsun taşlı yerler için mibzer arkasına ufak bir silindir olsa 3 tane sandık olsa 2 tane gübrelilik çünkü gübre pahalı olduğu için bizim bölgede 10 kilo dap 10 kilo 33lük yada21lik atılıyor oda sandıkda iyi karışmıyor ekin dalgalı oluyor birde dediğiniz gibi ekin 8 santim olması bizim gibi kumsal yerlerde çok iyi olur kumsal ve kepir yerlerde kardeşleme az oluyor mibzer fotolarını sabırsızlık bekliyoz

karışım sorunu kalmıcak..dediğim gibi biraz pahalıya patlar(1500-2000tl fark edecek)ama ne yük sorunu nede karışım sorunu yaşamıcaksınız çünkü bizim tasarımımızda klasik gibre tohum gözü olmıca tamamen dağıtım ve karışımı her ekim tertibatına ayrı yollardan pnomatik distribitör yapacak...gübreyi dekar/kg bazında tohumdan bağımsız olarak ayarlama için çalışıyorum...ben iş tek distribitörle bitsin diye uğraşıyorum işallah olu eğer tutarsa istediğiniz kadar gübreyi kısma imkanınız olacak..foto konusuna gelince :) şu anda doğru olmaz piyasada aç kurt çok onlarım imkanları benden geniş bir hafta sonra bi bakmışsın kapında biterler bira daha bekleyin broşürleri gönderirim artık saygılar :)

gokhanozkan link=topic=68025.msg773740#msg773740 date=1379015818' Alıntı:
Satilik 2012 model 24 lu ekermak.pnomatik mibzerden 1 tane bana yazin

:))) bekleyen çokmuş kardeşim onu anladım...1933de massey harris bi mibzer getirdi memklekete hala onu yapıyoruz..dışarıda dalga geçiyolar bizle TÜRK MİBZERİ diyolar...e bunu yapan gavurdu bizdeğil ama öyle oldu..bizden başka yapan yok şimdi..

GÜRKAN link=topic=68025.msg773723#msg773723 date=1379013561' Alıntı:
ticari hayatınızda başarılar. hayırlı işler. konuyu okudum. benim tek dikkat çekmek istediğim nokta sıra araları 12-13 cm de az olmasın. gerisi teferruat ihtiyaç doğrultusunda. amazone de 12,5 cm standart diye biliyorum ki bu bizi ilgilendirmez o iklim başka bizim iklim başka. ayrıca adamlar 5 kez buğday ilaçlaması yaparken anadoluda adam sadece ot ilacıyla sezonu atlatıyor. hangi alman ürünü 7.5 cm merak ettim. paylaşırsanız sevinirim.
buyrun bu da link
http://info.amazone.de/DisplayImage.aspx?x=1200&y=1600&id=22281&format=&vergroessern=&thumb=1&page=last

ben bu eleştirinin geleceğini biliyordum :) ben 7,5- 9 cm standart demiyorum bı ölçülere kadar ekim imkanı sunuyor diyorum...çünkü bizdede ihtiyaç olan yerler var ban az önce bi arkadaş istedi kumsaldan bahsediyor..dediğim gibi kardeşleme zayıf oluyor diyor ben yapimde sen ister 35 cm yap istersen 7,5 kaptınmı kardeş??ayrıca linkini gönderdiğin makina standart TÜRK MİBZERİ :) amazone bizim gibi ülkelere yapıyor..yani pnomatik değil 9 serisi...sen biraz sabırlı ol şimdi idda uğruna benim projemi mahfetme sana ben resim atarım burdan ya piyasada kemik bekleyen çok kanere var..doymadınızmı siz soyulmaktan???sabır..

ticari hayatınızda başarılar. hayırlı işler. konuyu okudum. benim tek dikkat çekmek istediğim nokta sıra araları 12-13 cm de az olmasın. gerisi teferruat ihtiyaç doğrultusunda. amazone de 12,5 cm standart diye biliyorum ki bu bizi ilgilendirmez o iklim başka bizim iklim başka. ayrıca adamlar 5 kez buğday ilaçlaması yaparken anadoluda adam sadece ot ilacıyla sezonu atlatıyor. hangi alman ürünü 7.5 cm merak ettim. paylaşırsanız sevinirim.
buyrun bu da link
http://info.amazone.de/DisplayImage.aspx?x=1200&y=1600&id=22281&format=&vergroessern=&thumb=1&page=last

Gürkan abi artık bi yerlerden gelişmemiz lazım, bizim ilçe genelinde ot ilacı kullanılmıyor gördüğüm merkezde kullanılıyor oda şahsa ait değil ortak ilaç makinaları genelde, daha bizim köylerde ot ilacı ile mücadele bile yok sen hesap et artık, bende holder diye birşey bilmiyordum forumda öğrendim.

zekhes link=topic=68025.msg773745#msg773745 date=1379016431' Alıntı:
ben bu eleştirinin geleceğini biliyordum :) ben 7,5- 9 cm standart demiyorum bı ölçülere kadar ekim imkanı sunuyor diyorum...çünkü bizdede ihtiyaç olan yerler var ban az önce bi arkadaş istedi kumsaldan bahsediyor..dediğim gibi kardeşleme zayıf oluyor diyor ben yapimde sen ister 35 cm yap istersen 7,5 kaptınmı kardeş??ayrıca linkini gönderdiğin makina standart TÜRK MİBZERİ :) amazone bizim gibi ülkelere yapıyor..yani pnomatik değil 9 serisi...sen biraz sabırlı ol şimdi idda uğruna benim projemi mahfetme sana ben resim atarım burdan ya piyasada kemik bekleyen çok kanere var..doymadınızmı siz soyulmaktan???sabır..
Gurkan hoca foruma bilgi ve tecrubesiyle taninir.bilmedigi bir konuda iddia etmez.zamanla forumu ve forumdaki insanlari tanirsiniz.ovyuzden uretici olmayi planlayan biri olarak dusunce ve fikirlere daha yapici davranmanizi tavsiye ederim.zaten sizin bu konuyu acma amacinizda o.sizi bu konuda aklim erdigince uyarmak istedim.

gokhanozkan link=topic=68025.msg773749#msg773749 date=1379017335' Alıntı:
Gurkan hoca foruma bilgi ve tecrubesiyle taninir.bilmedigi bir konuda iddia etmez.zamanla forumu ve forumdaki insanlari tanirsiniz.ovyuzden uretici olmayi planlayan biri olarak dusunce ve fikirlere daha yapici davranmanizi tavsiye ederim.zaten sizin bu konuyu acma amacinizda o.sizi bu konuda aklim erdigince uyarmak istedim.

Katılmamak ne mümkün...

Klasik yurdum girişimcisi...Nedir? Bakınız: AlphanManas....

Çıkış güzel, Fikir güzel, Zikir güzel, lakin tarz we yöntem acaip....

gokhanozkan link=topic=68025.msg773749#msg773749 date=1379017335' Alıntı:

fazla cevap verip konuyu mahfetmicem size tek bi sorum var demirin tonu kaçpara???? ve en yakınzamanda mibzer alan bi arkadaşta aldığı fiyatı söylesin???Gürkan Hocamızda bize mibzer fiyatlarındaki fahiş %800karı tecrübelerine dayanarak izah etsin ama konu uzamansın güzel bişeyler yapmaya çalışıyorum...yazdığım mesajdada uyarılacak bir nokta olduğunu sanmıyorum...

zekhes link=topic=68025.msg773758#msg773758 date=1379018341' Alıntı:
fazla cevap verip konuyu mahfetmicem size tek bi sorum var demirin tonu kaçpara???? ve en yakınzamanda mibzer alan bi arkadaşta aldığı fiyatı söylesin???Gürkan Hocamızda bize mibzer fiyatlarındaki fahiş %800karı tecrübelerine dayanarak izah etsin ama konu uzamansın güzel bişeyler yapmaya çalışıyorum...yazdığım mesajdada uyarılacak bir nokta olduğunu sanmıyorum...
sizin düşüncenize biz saygı gösteririz.konunuz kirlenmesin.üretin bakalım.

zekhes link=topic=68025.msg773758#msg773758 date=1379018341' Alıntı:
iyi de madem imalatçısınız, burada üreticilerin ihtiyaçlarını, fikirlerini, düşüncelerini duymak istiyorsunuz, o zaman istediğiniz yoruma cevap istediğinize aa bak bu gereksiz, luzumsuz diyerek çöpe atamazsınız. burada herkes düşüncesini belirtmekten özgürdür ki , ben sizin söylediklerinize istinaden bir yanıt verdim, ayrıca konuyla bağlantılı alakasız yanıt değil. mibzer fiyatı mı istiyorsunuz? daha 2 gün önce sordum, 3 yani metre yani 23 sıra önden tekerlikli, gübre, tohum, çift şanzıman, hidrolik iz bırakma, hidrolik markör, bağımsız yaylı tırmık, uçtan yaylı balta ayaklı mibzer 7000 lira. öyle aman aman bir karları yok. şimdi burda kalem kalem hesap yapıp konuyu dağıtmayalım. madem açmışsınız bir konu, amacı doğrultusunda ilerlesin. yani üreteceğiniz ve var olmayan mibzerlerde neler olsun, neler olmasın.

GÜRKAN link=topic=68025.msg773764#msg773764 date=1379018900' Alıntı:
iyi de madem imalatçısınız, burada üreticilerin ihtiyaçlarını, fikirlerini, düşüncelerini duymak istiyorsunuz, o zaman istediğiniz yoruma cevap istediğinize aa bak bu gereksiz, luzumsuz diyerek çöpe atamazsınız. burada herkes düşüncesini belirtmekten özgürdür ki , ben sizin söylediklerinize istinaden bir yanıt verdim, ayrıca konuyla bağlantılı alakasız yanıt değil. mibzer fiyatı mı istiyorsunuz? daha 2 gün önce sordum, 3 yani metre yani 23 sıra önden tekerlikli, gübre, tohum, çift şanzıman, hidrolik iz bırakma, hidrolik markör, bağımsız yaylı tırmık, uçtan yaylı balta ayaklı mibzer 7000 lira. öyle aman aman bir karları yok. şimdi burda kalem kalem hesap yapıp konuyu dağıtmayalım. madem açmışsınız bir konu, amacı doğrultusunda ilerlesin. yani üreteceğiniz ve var olmayan mibzerlerde neler olsun, neler olmasın.

e yani..hocam demirin tonu 1500tl..şimdi fahiş kar yokmu diyorsun???yazdığınız mesajı ancak bir imalatcı yada bayi yazar..ben fabrikasında çalışıyorum yakında kendi imalatımı yapacam ve saydığın özelliklerde o fiyata mibzer :) bak hocam bir mibzerin maliyeti demir ton fiyatıyla ölçülür..gerisi teferruattır ve para tutan bişeyde yok başka...bozmayın güzel bişey olacak diyorum bana link gönderiyosun..sen benim mesajlarımı iyi oku ben işim gereği son iki yıldır 8 fuara katıldım yurtdışı..ve hususi austuryaya gittim iki firmanın fabrikasına..sende gezmiş biri gibisin çek ' den öte 8 üstü mibzer yok..iklime gelince iklimlede ilgisi yok onlar sadece bizden biraz daha fazla toprak işliyor aramızdaki fark bu ..kaldıki ben senin şahsına diyorumki (büyük yazim anlayın artık) BEN YAPAYIMDA SEN İSTER 7,5 AEK İSTER 35 E daha fazla bilgi verilmez artık.....adam okuyo şu anda iki gündür model çıkarıyo kafasından..

başarılar diyorum mibzer konusunda yerli üretimler çok eksik ithallere baksak iki kat daha pahalı sizde yerlilerden biraz pahalı ithal kalitesine ve teknolojisine yakın bir mibzer yaparsanız tutulacaktır bence
buyrun bu da link
gürkan abi bende hep onu merak ediyorum ne amaçlı atıyolar yabancı otmu yoksa kardeşleme tane için faydalı şeyler mi?

İsmail Pelit link=topic=68025.msg773794#msg773794 date=1379021167' Alıntı:
başarılar diyorum mibzer konusunda yerli üretimler çok eksik ithallere baksak iki kat daha pahalı sizde yerlilerden biraz pahalı ithal kalitesine ve teknolojisine yakın bir mibzer yaparsanız tutulacaktır bencegürkan abi bende hep onu merak ediyorum ne amaçlı atıyolar yabancı otmu yoksa kardeşleme tane için faydalı şeyler mi?

valla kardeşim gönül öyle istiyor ama biraz zor sanırım mesajlara bi baksana :) beklemiyordum açıkçası..ithal mibser getiren adamların sadece distribitörü 10000 eur maliyeti var diye iddia ettikleri distribitörü ben 3500tl civarına yaptıracam ama yinede MASSEY HARRİS diyenler var..hayırlısı..

ben olsam hiç başlama derim konyada ve diğer şehirlerde o kadar mibzer yapan var konyada özdöken özduman şakalak tarım iş tarım öz hatunsaraylı güneşler bulgurcu ve bilmediğim kaç tane piyasaya bi mibzerle gireceksen olmaz

zaten her mibzerci bölgesini tutmuş kayseriye gidiyon özdöken özduman eşkişehir tarım öz ankara ekermak antep şakalak zaten konya daha öztenlerin mibzerini eskitememiş..

arobat link=topic=68025.msg774330#msg774330 date=1379153141' Alıntı:
ben olsam hiç başlama derim konyada ve diğer şehirlerde o kadar mibzer yapan var konyada özdöken özduman şakalak tarım iş tarım öz hatunsaraylı güneşler bulgurcu ve bilmediğim kaç tane piyasaya bi mibzerle gireceksen olmaz

aynı modelleri yapacak olsam tabiki kalkmam bu işe kardeş...biraz farklı düşünüyorum..şase sandık distribitör tamam bakalım...bundan sonrası biraz daha uğraştırır...ben bu knuda genel şikayetleri aldım...aynı hataları yapmayalım diye...tasarım tamamen farklı biçok sıkıntı otomatikman zaten ortadan kalkıyor..ha ben onlar gibi satamıcam bunu biliyorum..22bizde şuanda 7000tl benim tasarımım 11000e varıyor..bu mibzeri verimden amorti ederim diyen kişiler alır ancak sezonluk düşünenler almaz...bizim niyetimiz kardeşlemeyi güçlendirmek...birazda teknik gelişsin geri kalmayalım..bizim mibzerimizi avrupa terkedeli 50 yıl oldu..bizim mibzerimizin adı türk mibzeri oldu :)...bakarsın tutar üretim artar maliyet düşer takliteri çoğalır artık herkes pnomatik mizer kullanır...kısmet..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...