ERKUNT TRAKTÖR VE DÖKÜMÜN SAHİBİ MÜMİN ERKUNT ALLAHIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR..

Ynt: ERKUNT TRAKTÖR VE DÖKÜMÜN SAHİBİ MÜMİN ERKUNT ALLAHIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR..

Ankara Sanayi Odası ' nın 1963 yılında kurucu meclis üyesi ve ilk yönetim kurulu üyelerinden Mümin Erkunt, 1982-1985 yılları arasında Meclis Başkanlığı, 1985-1989 yılları arasında da 4 yıl süreyle Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürüttü. Ankara sanayisinin gelişmesinde önemli katkıları olan Mümin Erkunt, Erkunt döküm Sanayi AŞ ve Erkunt Traktör ' ün kurucusuydu. ASO yaptığı yazılı açıklama ile merhumun yakınlarına başsağlığı diledi. MÜMİN ERKUNT KİMDİR? 1923 ' te Konya ' da doğdu. İlk ve ortaokulu Konya ' da, liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi ' nde okudu. Devlet Demiryolları ' nın Avrupa ' da yüksek mühendis tahsili yaptırmak üzere açtığı sınavı kazanarak 1942 ' de Almanya ' ya gitti. Dresden Yüksek Mühendis Okulu Elektrik Mühendisliği bölümüne kaydoldu, savaş koşullarından dolayı İsviçre ' ye geçerek 1949 ' da Zürih Yüksek Mühendis Okulu ' ndan Elektrik Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Yurda dönüşte TCDD Hava Meydanları İnşaat Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Et Balık Kurumu ' nda kısa sürelerde çalıştıktan sonra 1955 ' te Erkunt Kollektif Şirketi Y.Mühendis Mümin Erkunt ve Ortakları adlı şirketi kurdu. Ankara Sanayi Odası ' nın kuruluşunu gerçekleştiren müteşebbis heyette yer alan Erkunt, 1963-1969 yılları arasında Oda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve sonrasında Oda Meclisi üyesi olarak görev yaptı. 1982-1985 yılları arasında Ankara Sanayi Odası Oda Meclisi Başkanlığı ve 1985-1989 yılları arasında Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Oda başkanlığı döneminde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyeliğinde de bulundu. CİHAN

Ynt: ERKUNT TRAKTÖR VE DÖKÜMÜN SAHİBİ MÜMİN ERKUNT ALLAHIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR..

KMS DİZAYN link=topic=68066.msg774303#msg774303 date=1379145695' Alıntı:
Bu ülkeye katkısı büyük,Allah rahmet eylesin toprağı bol olsun

evet doğru bu ülkeye millete hizmeti dokunanlara bu millet sahip çıkar..ALLAH rahmet eylesin..
sanayinin temel taşlarından biri..

Ynt: ERKUNT TRAKTÖR VE DÖKÜMÜN SAHİBİ MÜMİN ERKUNT ALLAHIN RAHMETİNE R

ALLAH ım dolu dolu rahmet eylesin tahsilatını affetsin...
onun ürettiği ürünleri kullanıyoz şimdi insanlığa faydası dokunana ne mutlu :(