Sizce Hangi bölümü Tercih Etmeliyim?..

Sizce Hangisi ?...

• Kullanılan toplam oy
    146

Yarın Okullar açılıyor. Tercihimi yarın yapacağım. Endüstrii meslek lisesindeyim sizce hangi bölümü tercih etmeliyim ? Gönlüm Bilgisayardan yanaa ama geleceği yok diye korkuyorum....

Harita Tapu Kadostra
Elektrik Elektronik
Bilişim teknolojileri
Motorlu Araçlar bölümü

Ynt: Sizce Hangi bölümü Tercih Etmeliyim?..

Sen hangi bölümü istiyorsun,seçeceğin bölüm ilerideki hayatını etkileyecek seveceğin bir meslek olsun araştır iş olanağı hangisinde daha fazla.. diyeceğim bunlar başarılar :) Benimde bu yıl son büyük bi yarış başladı :D

tümosan 4155 link=topic=68128.msg774865#msg774865 date=1379263884' Alıntı:
Sen hangi bölümü istiyorsun,seçeceğin bölüm ilerideki hayatını etkileyecek seveceğin bir meslek olsun araştır iş olanağı hangisinde daha fazla.. diyeceğim bunlar başarılar :) Benimde bu yıl son büyük bi yarış başladı :D
Hangisinin geleceği iyi onu sormak istedim.Sen nereyi bitirdin ?

Harita- tapu- kadastro derim. Bu ülkede belediyelerde, devletin bayındırlık hizmetlerinde, inşaat firmalarında, tapu kadastroda iş bitmez. Gelecek vaad ediyor ama seninde ilgin yeteneğin olması lazım seçeceğin işte.

öncelikle hakkında hayırlısı neyse o olsun emin.
benim yakın bi arkadaşımın çocukları tapukadostro bölümünden mezunolup her ikiside devamında 2 yıllık bölümüyle ilğili ünvrste bitirip göreve başladılar.hemde yaşıtlarında 2 yıl önce.
bence kadastro güzel bölüm seni işsiz bırakmaz.

Harita- tapu- kadastro derim. Bu ülkede belediyelerde, devletin bayındırlık hizmetlerinde, inşaat firmalarında, tapu kadastroda iş bitmez. Gelecek vaad ediyor ama seninde ilgin yeteneğin olması lazım seçeceğin işte.
tamamen katılıyorum.+bundan 3-4 ay önce tv de izlediğim kadarıyla o bölümü seçen üniversite öğrencilerin sınıfının bir kısmının boş olduğu ve %100 iş bulabildiğinden bahsetmişti.araştır derim. Bir sene daha vaktin olması lazım ikinci sınıfta başka bölüme geçiş olduğunu da bilmelisin ne olursa olsun imkanların sonuna kadar kullanıp oku oku oku.

Bu bölümlerin hepsinin geleceği var, ben de bilgisayar okuyorum ama biraz sıkılabilirsin baştan söyliyeyim, şahsen ben sıkıldım biraz ama çok da zevkli üzerine düşersen, tavsiye ederim merakın varsa Ömer abim daha iyi bilir bilgisayar gidiceksen ingilizce kasmaya bak herşey ingilizce çoğunlukta, bu gün bilgisayarsız hangi iş yürüyor onu düşün ? Diğer mesleklerde olmadan olmuyor elbette ama hepsini yürüten bilişimdir :) + Çalışma koşullarında çok iyi olur kendini geliştirirsen web tasarım okuyupta evinden çalışan akrabam var. Hakkında hayırlısı olsun :)

Ben grafik tasarım okudum emin. Lisede de ünidede. Sevdin mi diye sor hala ısınamadım. İlkokuldayken resim yarışmaları için beni dersten alıp resim yaptırırlardı biraz elim yatkndı. Hal böyle olunca hocalarımın ısrarı ve yönlendirmesiyle bu bölümün olduğu bir liseye yazıldım ve okudum. Lise bitti üni başlayacak bi sıkntı var ama ne. Lisede bu bölüm üzerine 3 yıl eğitim görünce mecburen bu seviyeyi yükseltmek için biyere varmak için tekrar bu bölümü okudum. Memnunmusun diye sorarsan evet çok eğlenceli ve zevkli bir bölüm. Fakat benim işim bu olmamalı. Her ne kadar elin yatkın olsada o işi becerebiliyor olsanda yeteneğinde olsa bu yetmiyo. Önce seveceksin. Sırf zamanında hocalarım o bölüme gitmemi istedi diye hayatım o çizgide devam etti. Pişman mıyım asla.Çünkü çok şeyler Öğreniyosun. Fakat anladım ki bazı şeyler için bunlar yeterli değil. Onu bunu boşver gönlün neyi isterse onu oku. Şunun iş imkanı çok bunun yok deme. Seveceğin bir mesleği seç bence. Yolun açık olsun ;)

FEHİM link=topic=68128.msg774881#msg774881 date=1379266268' Alıntı:
tamamen katılıyorum.+bundan 3-4 ay önce tv de izlediğim kadarıyla o bölümü seçen üniversite öğrencilerin sınıfının bir kısmının boş olduğu ve %100 iş bulabildiğinden bahsetmişti.araştır derim. Bir sene daha vaktin olması lazım ikinci sınıfta başka bölüme geçiş olduğunu da bilmelisin ne olursa olsun imkanların sonuna kadar kullanıp oku oku oku.
aynen abı bencede cunku yogunluk bılgısayardan yana aynen yogunluk fazla olunca iş bulma sıkıntısı olusur ok-*-s