Satılık çeşitli tipte motorlar...

Merhabalar foruma yeni üye oldum, ticari bir maksadım yok ancak elimde olan motorların mini traktörlerde ve çim biçme traktörlerinde kullanıldığını öğrendim forumda işine yarayacak birileri olur düşüncesi ile burada da ilan vermek istedim. (eğer konu yanlış yere ve kural dışı açılmış ise Admin veya Moderatör arkadaşlar uyarsınlar lütfen)

Hovercraft projemizden kalan sıfır motorlarımızı satmaktayım hobi amaçlı olarak ilgilenenler için bu fiyatlara bulunmaz fırsat olarak düşünüyorum.

Tam liste;

KOHLER LH-775 -4 zamanlı Su soğutmalı yatay şaft 31HP (sandık motor) 3350.TL
KOHLER SV-480 -4 zamanlı Hava soğutmalı dikey şaft 16HP (sandık motor) 1050.TL
BRIGGS STRATTON 724 Prof. -4 zamanlı hava soğutmalı dikey şaft 27HP (30saat çalışmış) 1350.TL
HIRTH F23 -2 zamanlı Hava soğutmalı yatay şaft 50HP (kullanılmış motor) 3850.TL
HIRTH F33 -2 zamanlı Hava soğutmalı 25HP (kullanılmış motor) 1750.TL
ROTAX 503 UL-2V (37kW) Gearbox ' ' B ' ' / i = 2.0/2.24/2.58 (kullanılmış motor) 5750.TL
Motorları 1 aydır satmakta olduğum için yeterli indirimleri yaptım aynı fiyatlara sahibinden ' de ilanım var pazarlık sadece temsili bir rakam olarak vardır.

HIRTH marka olanlar genelde microlight & ultralight ve gyrocopter projelerinde racing hovercraftlarda kullanılan motorlardır. (GERMANY)
KOHLER ve BRIGGS ise yüksek torka sahip düşük yakıt tüketimli ile Jeneratör & ATV & UTV & BUGGY & Mini traktörlerde & Çim Biçe Traktörlerinde ve Su Pompalarında kullanılan motorlardır. (USA)

Resimler motorların güncel resimleri olup, orjinaldir.
Motor bayisi veya distribütörü değilim, elimde olan adetler kadardır başka yoktur.
motorlara ait tüm teknik Doküman, elektrik & yakıt & kablolama ve besleme ile ilgili evraklar verilecektir
KENDİ FİYAT TEKLİFİNİZİ SUNABİLİRSİNİZ; teoman.uzel@outlook

Ynt: Satılık çeşitli tipte motorlar...

Hayırlı satışlar, ihtiyacı olan olacaktır muhakkak...

Kohler we Rotax ' ı iyi bilirim. Ama diğer HIRT we Briggs ' i yeni duydum doğrudur...

Rotax ' i sewerim we çok kalitelidir. Özellikle 900 serisi hawacılıkta çok yaygındır. Hawa motorlarının Adana da olması gerek distribütörü ya da serwisi diye anımsıyorum...

Hermiyas link=topic=68155.msg775357#msg775357 date=1379356745' Alıntı:
Hayırlı satışlar, ihtiyacı olan olacaktır muhakkak...

Kohler we Rotax ' ı iyi bilirim. Ama diğer HIRT we Briggs ' i yeni duydum doğrudur...

Rotax ' i sewerim we çok kalitelidir. Özellikle 900 serisi hawacılıkta çok yaygındır. Hawa motorlarının Adana da olması gerek distribütörü ya da serwisi diye anımsıyorum...

Hoşbulduk, Hirth Göbler Motoren 2 zamanlı motor üretiminde çok ciddi bir firma Alman firmasıdır, Rotax ' a ciddi bir alternatif hem daha ucuz hem daha az yakıt harcıyorlar, Briggs&Stratton en az köhler kadar iyi bir markadır zaten modelleri köhler-honda hep aynı sınıflardadır. Hovercraft projesi başarı ile tamamlandı (askeri prototip) uygun bir zamanda resim paylaşımı yaparım.

Arkadaşlar herkese iyi forumlar, sizlerden bir konuda yardım almak istedim, daha önce hovercraft projesinin motorlarını satabilmek için buraya üye olmuştum çok faydası olmuştu, yanlış anlaşılmasın forumu ticari maksatlı kullanmak istemem, ancak ihtiyaç sahipleri için direk alım yapabilecekleri bir ortam sağladığı için forum yöneticilerine teşekkürü borç bilirim...

Konuya gelecek olursam kapanan firmadan zamanında seyyar dizel kompresör yapımı için alınmış TÜRK TRAKTÖR 65HP versiyon motoru paketli halde durmaktadır, forumda birilerinin işine yarayabilir, veya bu motoru satabileceğim yerler konusunda bilgi sahibi olabilirler, TRAKMAK ile defalarca görüşmeye çalıştım dönüş yapan olmadı motor fiyatı ile ilgili olarak...

MOTOR KODU: 8031.25A.406Tx146023
Üretim TARİHİ: 25-05-2007
MOTOR AĞIRLIĞI: 350kg
MOTOR GÜCÜ HP (1500dd) : 52HP (Beygir)
MOTOR GÜCÜ HP (2500dd) : 65HP (Beygir)
Tipi 8031.25A.406T
Maksimum güç (HP) 67
Silindir Sayısı 3
Silindir Düzeni Sıralı
Governör Elektronik
Yağ kapasitesi (lt) 9
Hava emiş sistemi Turbo
Çalışma prensibi 4 Zamanlı
Motor hacmi (cm3) 2931
Yakıt Dizel
Subap sayısı 6
Soğutma Su

volkanuzel link=topic=68155.msg862410#msg862410 date=1394466853' Alıntı:
biz bunu sulama motoru olarak kullanabiliriz fiyatı kaç tl acaba?

Sulama motoru için bence bu motora yazık olur, sıfır paketinde traktör motoru, fiyat konusu netleşmedi, burada üstadlar var onlar yorum yapabilirler... sahibinden.com ' da 13500.TL olarak verildi ancak dediğim gibi Türk Traktör 2014 fiyatını verdiğinde en az %30 altına olacaktır..

TÜRK TRAKTÖR & TRAKMAK fiyatını bekliyorum eğer forumda bu firmalardan birisinde çalışan veyahut bilgi sahibi olan var ise motor fiyatını verebilirler, kendi alanım olmadığı için ben fiyat veremiyorum.. Ancak piyasa fiyatı geldiğinde ona göre belirleyeceğiz..

Teoman UZEL link=topic=68155.msg862417#msg862417 date=1394467454' Alıntı:
Sulama motoru için bence bu motora yazık olur, sıfır paketinde traktör motoru, fiyat konusu netleşmedi, burada üstadlar var onlar yorum yapabilirler... sahibinden.com ' da 13500.TL olarak verildi ancak dediğim gibi Türk Traktör 2014 fiyatını verdiğinde en az %30 altına olacaktır..
o fiyat baya cok gibi bence, Ben sizin ilanınızı görmeden sıfır turbolu 62kw perkins motor görmüştüm fiyatıda 8,750TL ydı
hayırlı satışlar..

Elimde son kalan küçük 2 motor daha var ilgilenen olur ise;

SUBARU EH64-21HP (yatay şaft)-(hava soğutmalı)-(benzinli) - 1800.TL son motor
LOMBARDINI 15LD225 4,8HP (yatay şaft)-(hava soğutmalı)-(diesel) - 1800.TL son motor

Lombardini deneme maksatlı sadece 1 saat çalıştırılmıştır...
Subaru motorda aynı durumdadır, subaru aynı gün paketlendiği için pırıl pırıldır, lombardini ise açık kaldığı için biraz kirlidir resimlerden görüldüğü gibi...

arkadaşlar dediğim gibi motor fiyatı temsili yazılmıştır, fabrika fiyatı bekleniyor, fabrikanın vereceği fiyatın en az %30 altına olacaktır...

kendi fiyat tekliflerinizi mesaj ile direk bildirebilirsiniz, az veya çok fark etmez, uyduğu taktirde satış gerçekleşir..

Merhabalar, bende konuyu yeni gördüm. Hoş geldiniz. Mesleğiniz nedir? Nerede çalışıyorsunuz? Forumun yardımı dolaylı da olsa elbet olacaktır. Teşekkürler.

doganbey1 link=topic=68155.msg862435#msg862435 date=1394468829' Alıntı:
Merhabalar, bende konuyu yeni gördüm. Hoş geldiniz. Mesleğiniz nedir? Nerede çalışıyorsunuz? Forumun yardımı dolaylı da olsa elbet olacaktır. Teşekkürler.

Merhaba, Makine Mühendisiyim, KOMSAN & HAVASAN & KALIP KALIP firmalarında danışmanlık tasarım ve imalat prosesini yönetiyorum, daha önce çalıştığım firmadan alacağıma karşılık denebilecek biçimde aldığım motorları satmak gayesi ile forumla tanışmıştım.. inşallah burada birilerinin işine yarar..