TÜMOSAN 90.80 DT ÖZDUMAN 24'LÜ GOBLE İLE AYÇİÇEK YERİ SÜRÜMÜNDE [2013]...!!!

[size=14pt]TÜMOSAN 90.80 DT ÖZDUMAN 24 ' LÜ GOBLE İLE AYÇİÇEK YERİ SÜRÜMÜNDE [2013]...!!![/size]

İyi Forumlar Ahali, Evvelsi Gün Tümocanla Sürümdeydik :)

Halaoğulları Ayçiçek Yerlerini Çizelle Sürememiş, Ayçiçek Sapları Çizeli Tıkadığı İçin...
Sonra Pulluğu Denemişler, O Da Çok Kesek Çıkarmış...
En Son Bana Geldiler Gobleyi Ödünç Almak İçin...
Tarlaya Beraber Gittik, Goblenin Ayarı Tam Çaprazdaydı...
Tümo Orta 3 İle Zorlanıyordu, Ve Goble Bi Diş Büyük Geldiği İçin Motorun Arkasını Sola Asılıyordu...
Goblenin Çaprazını Bi Tık Kapattık, Orta 4 Le Normal Asıldı, Ama Bu Defa da Hoplamayı Çoğalttı, Hopladığı İçin Yine Traktör Yan Gidiyordu...
Sonunda Orta 3 İle Devam Ettik, Bende Sizler İçin Birkaç Video Ve Biraz Fotoğraf Çektim...

İyi Seyirler..... ;)

Videolar HD 1080 p ;)

http://youtu.be/bNP76zIMiOY
http://youtu.be/XG3Q4j65Q_c

[size=12pt]Tümocan ' la Yan Yan Alayına İsYAN[/size] :D

Ynt: TÜMOSAN 90.80 DT ÖZDUMAN 24'LÜ GOBLE İLE AYÇİÇEK YERİ SÜRÜMÜNDE [2013]...!!!

KamilAydın link=topic=68156.msg775346#msg775346 date=1379355938' Alıntı:
güzel paylaşım, videoları düz izledim galiba
şu goblenin tekerlerini remorkun tekerleri ile değiştirsek olurmu :D
bilal tıraşçı link=topic=68156.msg775348#msg775348 date=1379356119' Alıntı:
Tümosan yakışmamış oraya nh yi soksaydın hiçbişi kalmazdı.... ;D ;D Güzel paylaşım... ok-*-s anlş-*s
Ertuğ Aslan link=topic=68156.msg775352#msg775352 date=1379356500' Alıntı:
güzel paylaşım kolay gelsin
pusat link=topic=68156.msg775354#msg775354 date=1379356592' Alıntı:
güzel paylaşım
o goble tümocana biraz büyük gelmiş ;)

Yorumlar İçin Teşekkürler ;)

ismail_17 link=topic=68156.msg775349#msg775349 date=1379356196' Alıntı:
Ömer hal oğulları gobleyi çekemesin diye çoğaltmışın çaprazı :)
Gobleyi En Son İş Bitiminde Son Çaprazda Bırakmışım Abi, Öylece de Taktık :)
Çoğaltma Durumu Yok :) Goble Büyük Geliyo Biraz, Bariz Belli Bu, O Yüzden Çaprazı Azalttık Ya Sonra :)

Ynt: TÜMOSAN 90.80 DT ÖZDUMAN 24'LÜ GOBLE İLE AYÇİÇEK YERİ SÜRÜMÜNDE [2013]...!!!

güzel görüntüler teşekkürler.
bu uyğulama sonrası nasıl bi işlem yapcaksınız ve ne ekecesiniz yerine .goble cekilsede kökler gıcık gıcık duruyo tarlada ,toprak altında kalmayınca baya bi zmn çürümez bu kökler heralde.
bide ömer senin traktörle ile tümosanın şanzıman yağ aynımı.dönüşlerde pistonla teker kalkma işinde yağ aynı değlse şanzımana zarar vermezmi farklı yağ karışımı.

olsa şimdi böyle kuvvetli bi çift çeker, o goblenin normal şaselisinin 20 lisi var bizde , nasip olursa yakında bizim de goble işimiz olcak, başak ın en çok isyan ettiği iş goble işi :)
emeğine sağlık :)

paylaşım için teşekkürler Ömer özduman gerçekten kaliteli sağlam goble yapmış. tümocana az büyük gelmiş o kadar. ama güzel çekmiştir gene de.

pullugun cıkardıgı keseklerde mubarek taş gibi duruyor onları parcalamasıda mesele o keseklerı goble parcalayabılıyor mu ? :S

paylasım ıcın tşk hala oglu tumosanın yakıtına ne dıyor... :)

paylaşım için teşekkürler ömer yalnız ben begenmedim bu sefer :D

o traktör şuanki kuru hava şartlarında ayçiçegi tarlasında o gobleyi çig çig yer diyrodum videları izleyince şaşırdım açıkçası
birde her tur başında okadar zaman kaybı manevraya ugraşmak tekeri indir kaldır vs çok gereksiz olmuş eski tip goblelerle hiç durmadan gayette seri bir şekilde gidiyoruz
birde saçların arasını kapatamamış bazı yerlerde sanrıım çapını da az vermişsiniz veya var bir sorun ben bişey anlamadım bu işten :D

bu videoyu bir izleyin vaktiniz varsa izleyince nedemek istedigimi daha iyi anlayacaksınız

özdöken 20 li goble - başak 2073sh 1

amacım yarıştırmak değil ancak bizde de TL90A var 28 li goble ile düz 1, ve tavşan ile çekiyordu. ama mazotu da içiyordu. mısır yeri sürdüler bizimkiler.

Tümosan Zorlanmış Ama Çekmiş Bizim Buralardada Allahın Rahmeti Yağmadığından Pullukla Sürüm Yapamıyoruz Kaya Gibi Kesek Kalkıyo İnşallah Yağmur Zamanında Yağar.

tümosan 8095 link=topic=68156.msg775374#msg775374 date=1379358282' Alıntı:
güzel görüntüler teşekkürler.
bu uyğulama sonrası nasıl bi işlem yapcaksınız ve ne ekecesiniz yerine .goble cekilsede kökler gıcık gıcık duruyo tarlada ,toprak altında kalmayınca baya bi zmn çürümez bu kökler heralde.
bide ömer senin traktörle ile tümosanın şanzıman yağ aynımı.dönüşlerde pistonla teker kalkma işinde yağ aynı değlse şanzımana zarar vermezmi farklı yağ karışımı.
Abi Dün Kobra Çektik, Üstüne de Ekilecek Zaten...
Yağ Karışımı Da Sıkıntı Olmadı Daha Ama Sonra Sıkıntı Olacaksa Bilmem...

senol_84 link=topic=68156.msg775381#msg775381 date=1379359735' Alıntı:
olsa şimdi böyle kuvvetli bi çift çeker, o goblenin normal şaselisinin 20 lisi var bizde , nasip olursa yakında bizim de goble işimiz olcak, başak ın en çok isyan ettiği iş goble işi :)
emeğine sağlık :)
Eyvallah, Bekleriz Paylaşımı ;)

GÜRKAN link=topic=68156.msg775393#msg775393 date=1379361604' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler Ömer özduman gerçekten kaliteli sağlam goble yapmış. tümocana az büyük gelmiş o kadar. ama güzel çekmiştir gene de.
Saolasın Gürkan Abi, Bende Beğeniyorum Özdumanın Goblesini... Evet Tümoya Biraz Büyük Geldi Onu da Bi Düşük Vitesle Ayarladık...
Halaoğlunu da Ayarladım, 22 ' lisinden Alıcaklar :)

tahir link=topic=68156.msg775394#msg775394 date=1379361618' Alıntı:
güzel paylasım eline saglık ömer
Saolasın Abi...

tumosannn link=topic=68156.msg775400#msg775400 date=1379362216' Alıntı:
pullugun cıkardıgı keseklerde mubarek taş gibi duruyor onları parcalamasıda mesele o keseklerı goble parcalayabılıyor mu ? :S

paylasım ıcın tşk hala oglu tumosanın yakıtına ne dıyor... :)
O Kesekleri 4 ' e Bölebildi Diyeyim ;) Ama Keseğin İçinde Tümo Olduğu Gibi Patinaja Verdi, Tekerleri Biraz Yere Bastırarak Geçtim O Keseklerden...
Halaoğlu Yakıttan Memnun, Hele Goblede Daha Az Yakmış, Baya Sevdi :)

YAVUZ_13 link=topic=68156.msg775402#msg775402 date=1379362949' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler ömer yalnız ben begenmedim bu sefer :D

o traktör şuanki kuru hava şartlarında ayçiçegi tarlasında o gobleyi çig çig yer diyrodum videları izleyince şaşırdım açıkçası
birde her tur başında okadar zaman kaybı manevraya ugraşmak tekeri indir kaldır vs çok gereksiz olmuş eski tip goblelerle hiç durmadan gayette seri bir şekilde gidiyoruz
birde saçların arasını kapatamamış bazı yerlerde sanrıım çapını da az vermişsiniz veya var bir sorun ben bişey anlamadım bu işten :D

bu videoyu bir izleyin vaktiniz varsa izleyince nedemek istedigimi daha iyi anlayacaksınız
Bu Terste Bi İşlik Var Mı Diyosun Abi :D

Goblenin Ayarları Sondan Bi Açıktaydı, Fotolarda Ayrıyetten Çektim Zaten ;)
Toprak Sert Abi, + Traktöre Goble Büyük Geliyor, Tümo Seri 1 İlede Çekiyor Ama Açıklamada da Dediğim Gibi Traktör YAN ' layarak Gidiyor, Toprak Sert Olduğu İçin Goble Asılıyor Traktörü ;)
Sen Yumuşak Yere Çekmişsin, Yani Hız Farkı Olması Gayet Normal ;)

Bu Video da Geçen Seneden Benim Çizel İle Sürüp Üstüne Goble Çektiğim Yer, Goblenin Önler Tam Açık Arka 1 Diş Kısılı ;)
Burada Aslında 2 Vites Daha Hakkı Vardı Traktörün, 12 Km/H İle Çekebilirdik, Acelemiz Yoktu Bu Vites Uygun Oldu Hem Hoplama Açısından...
NH TL100A ÖZDUMAN 24 ' LÜ GOBLE İLE PANCAR YERİ HAZIRLAMASINDA [Part 1]...!!!

kemalgulden link=topic=68156.msg775477#msg775477 date=1379402619' Alıntı:
amacım yarıştırmak değil ancak bizde de TL90A var 28 li goble ile düz 1, ve tavşan ile çekiyordu. ama mazotu da içiyordu. mısır yeri sürdüler bizimkiler.
Abartmayın Hocam, Videoda Gördüğün Üzre İşlenmiş Yerde Düz 1 Tavşanla Gidiyorum Ben Zaten...
Siz Hem TL90A Hem de 28 ' li Goble Diyorsunuz... Ha Çaprazı Vermemişsinizdir Orası Ayrı...

Sempatiq1 link=topic=68156.msg775556#msg775556 date=1379423356' Alıntı:
Tümosan Zorlanmış Ama Çekmiş Bizim Buralardada Allahın Rahmeti Yağmadığından Pullukla Sürüm Yapamıyoruz Kaya Gibi Kesek Kalkıyo İnşallah Yağmur Zamanında Yağar.
Biz de Sürümleri Zor Yaptık, Kuruda Çizelle Sürdük Üzerine Çok Kesek Olan Yerlere Kobra Çektik...

benim ekledigim videoda göstermeye çalıştıgım nokta tarlanın başında veya sonunda tekerlere dokunmadan sürekli sola dönerek devam etmesiydi yani durmak ileri geri yapmak pistonla ugraşmak vs yok tu onu göstermek istedim :D yoksa video bana ait degil benim goble eski tip 18li
birde goble kuru sert yeri sever sen bir pullukla veya patlatmayla sürülmüş yerde dene birde birde bugday biçidikten sonra direk gobleyle gir yada ayççegi biçilince direk gobleyle gir yada mısır biçilince gir tarlaya sonuçlar çok degişecek kazayagı ile sürülmüş tarlada bile çok rahat gidiyo goble ama derin sürümde yani pulluk veya çizelin derin sürümlerinde traktör girmiyor
tabi pulluk veya patlatma 10cm 15cm derinlikte sürerse çizelin arkasındada merdane olursa ozaman gobleye o tür yerlerde kolay olur :D
goble nin çapı nekadar fazla olursa ve toprak nekadar yumşak olursa iş derinligi okadar artar vede buyüzden traktörü sürekli zorlar ve vites düşürmesine neden olur

omerfarukkoc link=topic=68156.msg775673#msg775673 date=1379441594' Alıntı:
O Kesekleri 4 ' e Bölebildi Diyeyim ;) Ama Keseğin İçinde Tümo Olduğu Gibi Patinaja Verdi, Tekerleri Biraz Yere Bastırarak Geçtim O Keseklerden...
Halaoğlu Yakıttan Memnun, Hele Goblede Daha Az Yakmış, Baya Sevdi :)
karsılastırma yapmak ıstemem ama yakıtı dıer traktorlere gore nasıl sence...
kardesım kesek kesek değil ki taş gibi valla burdan anlasılıyor ne kadar sert oldugu pullukta baya zorlamıstır onları öle cıkarmak :S tümo
patinaja verdi demıssın acaba keseklerın top gıbı donmesınde kaynaklanabılır mı :S
tekerle nasıl gectın oraya anlamadım :S