Erkunt yeni Kısmet 58 Hindistan malı motoru ile piyasaya çıkıyor.

Ynt: Erkunt yeni Kısmet 58 Hindistan malı motoru ile piyasaya çıkıyor.

TT 55 link=topic=68198.msg775823#msg775823 date=1379498019' Alıntı:
http://www.erkunttraktor.com.tr/resimler/urunler/Kismet58e-Brosur.pdf

bugün erkunt bayisine uğradım.Bu ay sonu gelecek traktörü daha görülmeden 15 tane sattık dedi.

tek çeker 36900 tl
çift çekere 45900 tl.

ilgimi çeken bu erkunt diğerleri gibi ağır değil.çift çekeri 2500 kg. (benim tt 55 2wd 2620 kg)

ve hint malı 2,7 litre motor kullanılmış.
;D ;D amacım marka kotulemek değil ama ben bunu aylar once dıger erkunt kullanıcılarına da soluyordum ınanmıyorlardı bılgın ıcın tesekkur ederım abi Allah razı olsun anlş-*s ben bır seyı soluyorsam mutlaka bır bıldıgım vardır bos konusmam anlş-*s umarım erkunt kullanıcları ne demek ıstedıgımı biraz olsun anlamıstır

Kimse kızmasın ama.. iş Hindistana kaldı mı gider gerçek Hintli Mahindra yada Solis (Solaris) alırım.. At izi İt izine karıştı!

Solis ' i Anadolu getirdi epey de satılıyor.. En azından kafam dinç olur, ne aldığımı bilirim..

Şu an traktör piyasası o kadar karışmış durumdaki yılların motorcuları neye bindiklerini bineceklerini karıştırdı. Bayiler satıcılar dahil kafalar çok karışık.. Küreselleşme, turbo kapitalizm ORJİNALLİĞİ, özgünlüğü bitiriyor...

Yok esas perkins, yok hint perkinsi simpson, yok perkins ama yerli döküm..

İster kızın ister kızmayın %5-10 ' luk orjinal makinalar hariç kalanı 'kes-kopyala-yapıştır' (copy-paste) traktörler!

Ne kalite, ne asalet ne duruş var nede ömürlü olacaklarına da İNANMAM!

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68

Ben bir kaç ay önce bir başlık açmıştım Erkuntuçulara Müjde yeni modeller yolda diye.
Açmaz olaymışım.

Bu nasıl bir mantıktır. Ekonomik traktör istiyoruz diye gidip Hindistandan motor alıp bize itele mi dedik.
Hindistan da bizim dökümde gurur duyduğumuz Erkunta motor satar olmuş.
Herhalde mevcut Perkins motorlu modellerde şikayet çoğalınca böyle bir şey yaptılar.

Sayın Erkunt yöneticileri soruna yanlış çözüm bulmuşsunuz.
Çiftçi kardeşlerim sorunların giderilmesini, traktörlerde iyileştirme yapılmasını istediler. Siz tersini yapmışsınız.

Sanırım Erkuntla bağlantılı olan bir arkadaş demişki başka bir konuda
' erkuntçular kızmayın az sabır edin yakında neler olacak bekleyin..hiç görülmemmiş duyulmamış işler olcak... '

Bu mu iyileştirme. üstelik bu traktör 46.000,00 TL

54C yi almadan önce 70m 4x4 e anlaşmıştık 47.000,00 TL ye (1,5 sene önce). 54C yi almak zorunda kalınca zoruma gitmişti. Demek varmış bir hayır...

Basri abi.. Hintli-Mahindra dünyada yıllardır en çok satan traktör (tabi bu en iyi demek değil), Mahindradan sonra Solaris var..

Eğer Zetor almayacaksan gider onlardan alırım yerinde olsam en azından neye bindiğimi bilirim.

Şimdiki motorların anası-babası birbirine çok karıştı! Motoru bilmem ne, şanzımanı bilmem ne.. markası şu ama şura üretimi ama üzerinde şura malı yazıyor.. o da şuraya fason ürettirmiş.

Bi bize söylenenler var bi de perde arkası.. gider at arabasına binerim hiç bari bilirim ki at arabası, kafam rahat olur :)

Bayiler bile ellerindeki malın ne olduğunu tam bilmiyor o kadar.. olan tüketiciye oluyor. Geçen biriyle konuştuk adam 3-5 yılda 3-5 kere aradığını bulamayıp motor değişti.. zarar 100 bine yakın yazık günah, hala da şimdiki motoruna gönülsüz biniyor.

mustafagursacli link=topic=68198.msg775849#msg775849 date=1379502089' Alıntı:
büyük bir sorun çözülmüş bize 55 az 60 fazla geliyodu şimdi tam erkunt alma zamanı ...:)
;D
hannas link=topic=68198.msg775841#msg775841 date=1379500602' Alıntı:
Ben bir kaç ay önce bir başlık açmıştım Erkuntuçulara Müjde yeni modeller yolda diye.
Açmaz olaymışım.

Bu nasıl bir mantıktır. Ekonomik traktör istiyoruz diye gidip Hindistandan motor alıp bize itele mi dedik.
Hindistan da bizim dökümde gurur duyduğumuz Erkunta motor satar olmuş.
Herhalde mevcut Perkins motorlu modellerde şikayet çoğalınca böyle bir şey yaptılar.

Sayın Erkunt yöneticileri soruna yanlış çözüm bulmuşsunuz.
Çiftçi kardeşlerim sorunların giderilmesini, traktörlerde iyileştirme yapılmasını istediler. Siz tersini yapmışsınız.

Sanırım Erkuntla bağlantılı olan bir arkadaş demişki başka bir konuda
' erkuntçular kızmayın az sabır edin yakında neler olacak bekleyin..hiç görülmemmiş duyulmamış işler olcak... '

Bu mu iyileştirme. üstelik bu traktör 46.000,00 TL

54C yi almadan önce 70m 4x4 e anlaşmıştık 47.000,00 TL ye (1,5 sene önce). 54C yi almak zorunda kalınca zoruma gitmişti. Demek varmış bir hayır...
abi erkunt kullnıcılarıda ovunup dursun UK yazısıyla ıngılız PERKINSI kullanıyoruz dıye :) O UK YAZILI PERKINSTE HINDISTADA URETILIYOR VE UK YAZIYOR anlş-*s

slaj yaparken benim TT55 siloya dolu römorkları çıkarmayınca mahindra 55 hp çift çeker deneme traktörünü kullandım.traktör fena değil yakıtı da az gibi geldi.birde asfalt hızı çok iyi.iki sefer çıkamadım.birinde el freni çekikmiş.ikinci de de tek çekerdeymiş. tek beğenmediğim.sadece pedalların yeri fazla dışta.uzun süre kullandın mı insan 10-15 dk topallıyor.

erkunt böyle bir gelişme yapmaya mecbur du. 55 hp diye sattığı traktör 190 nm (yani gerçekte 50 hp)
diğer 65 70 hp diye sattığı traktör 280 nm. tork üretiyor. yeni kısmet 58 230 nm torkla boşluğa yerleşiyor.

erkuntun kullandığı solanika Türkiyede solis markası ile satılıyor. 75 liği 300 nm torkla 45 000 hemde 4x4.

Hindistan Türkiye ' nin 12 katı büyüklüğünde.Bütün malları kalitesiz demek şaşkınlık olur.

biz kuru fasulye seviyoruz diye onu yapıp gönderiyorlar. Bu onların kebap yapmasını bilmedikleri anlamına gelmez.

Bu ingilizler bi ara Hindistanı sömürüp dururdu.. daha dün kurtuldular.. UK birleşik krallık manasında Hindistanı da icine alabilir, mümkündür..

Mahindraya gelince parasına göre iyi motor, onda da ingiliz-perkins parmağı var gibi.. aslı oralara dayanıyor..

UK yazılı motorlar orjinal ingiliz perkıns resmi işaretidir.dünyada ingilizler UK yi kullnıyorlar türkler TR.vs.
hindistan malı motorlar şuan hiç bir modelde yok arayan bilgiyi alır fabrikadan yetkililerden..
hiç kimse boşuna nefes tüketmesin..

köylü link=topic=68198.msg775877#msg775877 date=1379508813' Alıntı:
UK yazılı motorlar orjinal ingiliz perkıns resmi işaretidir.dünyada ingilizler UK yi kullnıyorlar türkler TR.vs.
hindistan malı motorlar şuan hiç bir modelde yok arayan bilgiyi alır fabrikadan yetkililerden..
YUH be AMMA DA ATIYORSUN HE HİÇ BİR MODELINDE YOKMUS ;D ;D ADAMLAR ORAYA YAZMIS KOCAMAN SONALİKA MOTOR DİYE zuha-*-s zuha-*-s

köylü link=topic=68198.msg775885#msg775885 date=1379509229' Alıntı:
ha di be sen de başakmı tümosan mı bir karar ver karalama da UK ingilizdir.sen erkunt alma zaten alamssında ..
LAFI ÇARPITMA anlş-*s
Şimdi sana soruyorum 58 kısmet ;D ne motoru kullanıyor ? kendı agzınla söle anlş-*s

köylü link=topic=68198.msg775877#msg775877 date=1379508813' Alıntı:
uk birleşik krallık demektir
buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz http://tr.wikipedia.org/wiki/Birle%C5%9Fik_Krall%C4%B1k

hindisdan malı motor eski serilerde yok kısmet 58 yeni bir model ve web sitesindede kullanılan motor açıkca yazılmıştır

hindistan üretimi diye kötü olacak birşey yok istenen kalitede üretim yapılır bu heryerde böyledir

55-46 link=topic=68198.msg775888#msg775888 date=1379509618' Alıntı:
uk birleşik krallık demektir
buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz http://tr.wikipedia.org/wiki/Birle%C5%9Fik_Krall%C4%B1k

hindisdan malı motor eski serilerde yok kısmet 58 yeni bir model ve web sitesindede kullanılan motor açıkca yazılmıştır

hindistan üretimi diye kötü olacak birşey yok istenen kalitede üretim yapılır bu heryerde böyledir
bırlesık kralllıgın anlamı zaten UK ben ona bır sey demıyorum kı yalnız hındıstanda uretılen perkınslerde hındıstan perkınsı yazmıyor ! UK yazıyor ben onu dıyorum bana bir tane Hindistanda üretilen Hındıstan perkıns yazan perkıns gosterın alnınızı opecem ;D

tumosannn link=topic=68198.msg775889#msg775889 date=1379509862' Alıntı:
bırlesık kralllıgın anlamı zaten UK ben ona bır sey demıyorum kı yalnız hındıstanda uretılen perkınslerde hındıstan perkınsı yazmıyor ! UK yazıyor ben onu dıyorum bana bir tane Hındıstan perkıns yazan perkıns gosterın alnınızı opecem ;D
o değilde hindistan üretimi perkins motor kullanıp memnun kalmayan çok mu yani normaliyle fark çokmu onu araştırmak lazım

55-46 link=topic=68198.msg775890#msg775890 date=1379510022' Alıntı:
o değilde hindistan üretimi perkins motor kullanıp memnun kalmayan çok mu yani normaliyle fark çokmu onu araştırmak lazım
bak onu bılemem kardesım ona bır sey dıyemem ama motorlar hındıstan anladın mı memnunluk acısı benı ılgılendırmez ben olanı soluyorum sadece amcımda marka kotulemk falan değildir neysen o olucan demek ıstedıgımı anlamıssındr sanırım anlş-*s

tumosannn link=topic=68198.msg775891#msg775891 date=1379510159' Alıntı:
bak onu bılemem kardesım ona bır sey dıyemem ama motorlar hındıstan anladın mı memnunluk acısı benı ılgılendırmez ben olanı soluyorum sadece amcımda marka kotulemk falan değildir neysen o olucan demek ıstedıgımı anlamıssındr sanırım anlş-*s
ben daha farklı bişey ima etmedimki tamam doğrudur hindistandır belki
ben de diyorumki isterse gelsin merdiven altı üretsin kalite standartı diye bişey vardır ve nu standartı yakalamayan motoru üretici erkunta satamaz önemli olan erkuntun belirlediği standarttır

55-46 link=topic=68198.msg775892#msg775892 date=1379510324' Alıntı:
ben daha farklı bişey ima etmedimki tamam doğrudur hindistandır belki
ben de diyorumki isterse gelsin merdiven altı üretsin kalite standartı diye bişey vardır ve nu standartı yakalamayan motoru üretici erkunta satamaz önemli olan erkuntun belirlediği standarttır
benı kızdıran hındıstan perkıslı olması değil benı kızdıran İNGILTERE de URETILIYOR BU MOTORLAR DIYIP SATMALARI dogruyu solememeleri anlş-*s