285 s debriyaj bilyası ve balata değişimi

Ynt: 285 s debriyaj bilyası ve balata değişimi

geçmiş olsun. bizim 265 te de aynı sorunla karşılaşmıştık daha önce zannedersem sizde bizim gibi debrijayın üzerinde sürekli ayagınızı tutuyorsunuz buda balatayı etkiliyormuş ufak tefek zıplamlarda veyahut arada hafif basışlarla debrijay balatsına sıkıntı verebiliyor. tekrardan geçmiş olsun.

geçmiş olsun kardeş, yaklaşık 10 sene önce bizde değiştirdik bilyayla balatayı değiştirdikten sonra taş gibi oldu debriyaj, usta sordum bilya değişti ondan sert alışır dedi hala sert, 2 yıl önce rektefe yaptırırken yine değiştirttim, debriyaj yumuşak olsun parası önemli değil dedim ustaya yine yapamadı, hala sert, seninkinde böyle bir sorun yoktur inşallah.

kışlalı link=topic=68206.msg776335#msg776335 date=1379607058' Alıntı:
geçmiş olsun kardeş, yaklaşık 10 sene önce bizde değiştirdik bilyayla balatayı değiştirdikten sonra taş gibi oldu debriyaj, usta sordum bilya değişti ondan sert alışır dedi hala sert, 2 yıl önce rektefe yaptırırken yine değiştirttim, debriyaj yumuşak olsun parası önemli değil dedim ustaya yine yapamadı, hala sert, seninkinde böyle bir sorun yoktur inşallah.
Debriyajınız yumuşak olsun istiyorsanız, baskıdaki yayların 3 tanesini çıkartıp öyle takın.
sertackrbck link=topic=68206.msg776331#msg776331 date=1379606651' Alıntı:
500 tl parca+ 250 de iscilik hepsi 750
Valeo marka balata 110 TL, kuyruk mili balatsını trakdisk aldık 35 TL baskı ayak pimleri v.s. 30 TLtornacı her iki baskıyıda tornaladı 50 TL, 125 TL de işçilik verdim.