Tümosan döküm kalitesi

Tümosanların dökümünü kalitesiz diyenler var ben kaliteli olduğunu düşünüyorum traktörün dökümünde erkunt yazıyor erkunt tümosana kalitesiz döküm yapıyorsa traktör bloklarına ismini niye markalasın erkunt kalitesiz mal üretiyor demez mi insanlar

Ynt: Tümosan döküm kalitesi

ERKUNT MÜŞTERİLERİ
AGCO GROUP CAT GROUP SAME DEUTZ-FAHR GROUP ZF GROUP
Agco Sisu Diesel, Finland CAT, India Same Deutz-Fahr, Italy ZF Fredrichshafen, Germany
Turner Powertrain Systems, UK Same Deutz-Fahr, India ZF Steyr, Austria
Perkins Group,
Perkins Shibaura, UK
YURTDIŞI DİĞER MÜŞTERİLER YURTİÇİ MÜŞTERİLER
Deutz, Germany Steyr Motors, Austria JCB, UK Erkunt Traktör Hema Endüstri
Man, Germany Zetor Tractor, Czech Republic Lister Petter, UK Ford Türkiye Hidromek
Man Trucks, India Cummins Generator, UK Lombardini, Italy New Holland Traktör Tümosan
Lindner, Austria Cummins Engines, UK Carraro, Italy Mercedes-Benz Türk Başak Traktör
Volkswagen

biz traktörü 4 ay önce aldık erkunt dökümü kaya gibi ama ne kadar sağlamdır bilemem Tümosanın fiyatının düşük olması yerli üretim olması olabilir mi birde şöyle bişey var kalitesiz olan bir traktörün çekişi niye bu kadar güçlü olsun

köylü link=topic=68211.msg776152#msg776152 date=1379576460' Alıntı:
bir kısmını erkuntdan alıyordu son modelleri almıyor anlaşma yok galiba...son yıllarda erkuntdan döküm almıyor ...çin veya hatat diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam..
yuh be bir sey bılmıyorsun resmen KARALIYORSUN 2013 model tumosan DA ERKUNT VE DOKTAS DOKUMU kullanılmaktadır bılmeden konusmayalım lutfen noo-*-s noo-*-s anlş-*s
inegöllü link=topic=68211.msg776159#msg776159 date=1379578503' Alıntı:
tümosan yaklaşık 1 yıldır dökümünüde kendisi yapmaya başladı bildğim kadarıyla
evet tumosanda dokum yapıyor ama Az dokumu onemsız yerlerı tumosan dokuyor cekı kancası vs vs
umutmalkoc link=topic=68211.msg776167#msg776167 date=1379581093' Alıntı:
Dün yine komşu köyden bir tümosan klasik serilerinden ciguli çekerken 2ye bölünmüş.motor şuan sanayide tümosan servisi latif ustada.
valla bende ılk defa 2013 model bır tumosanın ve KLASIK kasa nın bolunmesı nı ılk defa duyuyorum :)

Döküme bakıyosun kalın malzemelerden yapılmış kötü traktör yapsalar nasıl satacaklar sakaryada adamlar new hollandları satıyor tümosan alıyor niye acaba

Hakandnz link=topic=68211.msg776190#msg776190 date=1379590313' Alıntı:
Döküme bakıyosun kalın malzemelerden yapılmış kötü traktör yapsalar nasıl satacaklar sakaryada adamlar new hollandları satıyor tümosan alıyor niye acaba
ABİ TUMOSANLARIN SON YENI CIKANLARI IYI AMA BAHCE TIPI OLANLARI daha iyi , KENDI ŞANZIMANI OLANLAR UZUN SURELI KULLANIMDA SIKINTI CIKARIYOR BU BIR GERCEK VE ARKASI HEMA OLANLAR UZUN SUREDE SIKINTI CIKARIYOR AMA BAHCE TIPLERI CARRARO ŞANZIMAN VE ARKASI CARRARO O YUZDEN kalıtelı mal ortaya cıkıyor birde tümosanlar nh den az yakar cok ceker ok-*-s

Hakandnz link=topic=68211.msg776200#msg776200 date=1379591547' Alıntı:
Tümosan çinden döküm alıyormuş yapma be kardeşim ya Tümosanın Dökümü Erkunt bizimki öyle
TÜMOSAN DA ÇİNİN Ç Sİ YOKTUR O MOTORDA ÇİN MALI BIR SEY BULUN GIDIP MOTORU YAKICAM anlş-*s O KADAR DA İDDALİ KONUSUYORUM abi 3 sılındırlıkler Carraro 4 sılındırlıler tumosan uretımı anlş-*s sakaryada nh satıp Tumosan alanlar genelde hangı modelı tercih edıyorlar acaba

New holland satanlar 80-85 80-75 bunları alıyolar klasik seri tutuluyor burda adamlar traktör yetiştiremiyor

Hakandnz link=topic=68211.msg776208#msg776208 date=1379592539' Alıntı:
New holland satanlar 80-85 80-75 bunları alıyolar klasik seri tutuluyor burda adamlar traktör yetiştiremiyor
ama tumosanların yenı cıkanları kalıtelı harbıden de kalıtelı yani :8 ve az yakıyor işte ve cekıyor bırde fiyatı makul eee halıyle satılıyor yanı bundan bır kac gun once çanakkaleye gıttım tarımın en yogun olan yerlerinden gectık yolda gordugum traktorler tümosan nh başak ferguson bunlarla cok karsılastım fiat ama erkuntu sadece 1 tane gordum oda meyveci tıpıydı yolda abi :)