PANCAR MOTORUNDA KULLANILAN MAZOTA YAĞ KARIŞTIRIYOR MUSUNUZ?

:S S.a. arkadaşlar sulama yaparken pancar motorunda bazen euro dızel de kullandığımız oluyor.ancak bazıları mazot çok ince ve fazla yakıyor diye 10 numara yağ ile karıştırıp kullanıyormuş... uyy-*s sizce bu ne kadar mantıklı.?Bu arada pancar motoruma yeni rektefiye yaptırdım.Sulama yaparkende 3 saat çalıştırıp yarım saat dinlendiriyorum.Motorun yakıtı konusunda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.hayırlı işler.. anlş-*s

Ynt: PANCAR MOTORUNDA KULLANILAN MAZOTA YAĞ KARIŞTIRIYOR MUSUNUZ?

kesanlı22 link=topic=68249.msg776756#msg776756 date=1379750328' Alıntı:
:S S.a. arkadaşlar sulama yaparken pancar motorunda bazen euro dızel de kullandığımız oluyor.ancak bazıları mazot çok ince ve fazla yakıyor diye 10 numara yağ ile karıştırıp kullanıyormuş... uyy-*s sizce bu ne kadar mantıklı.?Bu arada pancar motoruma yeni rektefiye yaptırdım.Sulama yaparkende 3 saat çalıştırıp yarım saat dinlendiriyorum.Motorun yakıtı konusunda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.hayırlı işler.. anlş-*s

s.a. abi direk yağ yakanda var :) temiz yağ bulabiliyorsan karıştır..ama 10 numara yağ ben işin içindeyim karıştırmaya kıyamazsın gerçek on numara yağın litresi 7-8 hatta ithal yağlar 10 lira civarı 18 kg lik teneke mals yağ (en iyisi)96 lira o yüzden kimse 10 numara yağ koymaz kıyamaz :)) o koydukları rafineri artığı...ayak yağı..pamuk yağı..kızartma atığı..yol kenarlarında satılan adi yağlar...SAKIN KOYMAAA :)))) ama dediğim gibi yağına kefil gerçekten 10 numara olupta fiyatı 5-6 lira civarı bulabilirsen koyduğuna değer..benim şahsi tercihim benim traktör eski kömür seçmez :))) ben mazot yerine komple yağ yakıyorum 75 litre depo var 10 litre mazot 60-65 litre yağ koyuyorum sıkıntı yok...

Ben denemedim, çevremde yağ karıştıranlar , hatta sadece yağ yakanlar, ve lokantalardan fritöz lerden çıkan kızartma yağlarını karıştırıp yakanlar var kızartma yağı yakanlar yanından geçerken kızartma kokuyor. :) Ama ne derece ekonomik olur bilemem kaş yapalım derken göz çıkarmak gibi olmasın

pancarsa sıkıntı olmaz ya ben cayir cayir sıcaklarda gece günduz çalıştırdigim günler oldu ne ucuzsa onu koy yaktığı sürece önemsiz pancarda:)))

kesanlı22 link=topic=68249.msg778251#msg778251 date=1380135369' Alıntı:
:S ne yani kullanılmış kızartma yağınımı kullanıcam hiç denemedik buralarda :S cöö-*s peki euro dizele 20,50 yağ karıştıranlarda varmış :S :(

doğrudur abi karıştırmassan zaten o eski düzen motorlar su gibi içer uroyu..sen abi en iyisi denenmiş tavsiyeleri dinle..ben gümüş 12ye tam iki seson 100lt rafine mazota 250lt şu otobüzcülerin kamyoncuların aldığı teneke yağlar varya(10numara diye satıyolarda değil adi yağ onlar)karıştırıp kullandım bi sıkıntı olmadı...tercih senin...aynı karışımı traktörede koydum amam benim yaratık 66 model..kömür seçmez :)

lamborghini yani (lombardin) pancar motorunda tecrübe etmiş arkadaşlardan görüş ve önerilerini alabilir miyim? mazot ve 10 numara yağ karısımı ya da mazot soya yağı vss..saygılar.

mrtblgnr link=topic=68249.msg872999#msg872999 date=1396052122' Alıntı:
lamborghini yani (lombardin) pancar motorunda tecrübe etmiş arkadaşlardan görüş ve önerilerini alabilir miyim? mazot ve 10 numara yağ karısımı ya da mazot soya yağı vss..saygılar.
Mazotla 10 numara yağı yarı yarıya karıştırıp atıyoruz ama 10 numara iyi olmalı yan sanayi olursa zararı olabilir.Tamamen 10 numara kullanılacaksa gaz yağıyla inceltilip kullanılıyor.10 numara yağ hem motoru mazota göre fazla çalıştırıyor hemde pompa enjektör gibi yerleri temizliyor.Bizim motor 4 sene evvel pompa arızası yapmıştı usta 10 numara kullan pompayı temiz tutar dedi o zamandan beri kullanıyoruz.