erkuntun eksiklerini ve sorunlarını fabrikayı arayıp söyledim

1 - fabrika yetkilisine erkuntun 70 ve 80 lik traktörlerinde frene basıldıqında 4x4 e otomatik qeçmediğini arkasında yük varken durmak istediğimiz noktanın çok çok ilersinde durduğumuzu yetersiz qeldiğini belirttim
2- rampalarda boş traktörün h 4 ile bayıldıqını l 4 te bile bazı yerlerde gaz yemediğini traktörün kendini toplayamadığını belirttim
3- 70 - 80 hp lik traktörlerinde kabin içinin elektronikliğinin 90-100-110 luklardaki gibi olmasını istedim
4- tavşan-kaplumbağa vitesinin yeni masseydeki qibi direksiyonun yanında olmasını istedim

başarılarının devamını diledim.10. yıllarını kutlayıp görüşmeyi sonlandırdım :) :)

Ynt: erkuntun eksiklerini ve sorunlarını fabrikayı arayıp söyledim

şerefli1 link=topic=68268.msg777132#msg777132 date=1379845587' Alıntı:
kesin düzeltirler ;D

çok vaadde bulunuyorlar ama arkası yok

yetkililere söyliycez kayıt altına aldık verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederiz dediler kapattılar ;D ;D ama dediklerimde olsa fena olmaz hany ;D

Erkunt ' un rampada bayılmamısı için Tork üretiminin artırılması gerekli.Buda Erkunt ' un elinde değil,perkins ' in elinde.
Onun için elinden bir şey gelmez bence.

Emin Ünal link=topic=68268.msg777242#msg777242 date=1379864628' Alıntı:
Erkunt ' un rampada bayılmamısı için Tork üretiminin artırılması gerekli.Buda Erkunt ' un elinde değil,perkins ' in elinde.
Kardesım erkuntun BAYIRDA BAYILMASI ŞAnzumanla alakası var torkla alakası yok tork u iyi YALNIZ MOTOR LAR HADDINDEN FAZLA AGIR VE O SANZUMAN O AGIRLIGI CEKMIYOR carraro sanzumanlar o agırlıga ragmen yınede ıyı performansları :)

tumosannn link=topic=68268.msg777248#msg777248 date=1379865627' Alıntı:
Kardesım erkuntun BAYIRDA BAYILMASI ŞAnzumanla alakası var torkla alakası yok tork u iyi YALNIZ MOTOR LAR HADDINDEN FAZLA AGIR VE O SANZUMAN O AGIRLIGI CEKMIYOR carraro sanzumanlar o agırlıga ragmen yınede ıyı performansları :)
tümo ya katılıyorum

tumosannn link=topic=68268.msg777248#msg777248 date=1379865627' Alıntı:
Tam olarak öyle değil aslında hem şanzıman hem motor kaynaklı bi Durum zf şanzıman dışlı yapısı ve sayısı yönünden oldukça geniş ve karmaşık bi mekaniğe sahip ve oldukça seri yani Yolda süratli bir yapıya sahip. 40 45 km hız bi traktör için oldukça iyi ( ülkemizde ki genel traktör yapısina göre) bu yüzden yani Yolda süratli olmasından kaynaklanan bir durum rampada çabuk boğulmasi. Carraro şanzıman olayına gelince max. Hızı 30 km zaten Erkunt un kullandığı Carraro nun bu şanzıman lar biraz daha rahattır diye düşünüyorum. Ve zf li modellerin tork yükselti mi mutlaka bu boğulma işine fayda sağlar ve traktör rahatlar düşüncesindeyim.

Emin Ünal link=topic=68268.msg777242#msg777242 date=1379864628' Alıntı:

bende bunun için kızıyorum geççe deutz motora filan yokuşta bayılma filan kalmaz bizde kullandığımız motoru kötüleyip durmayız anlş-*s

Yahu herşeyden önce şu traktörleri sağlam yapsınlar.Erkunt 80.3s Motor 900 saatte şanzıman 2 kez açıldı senkromeç dağıttığı için ve burda yazamayacağım onlarca sorun oldu.Vallahi çifçilikten soğuttu bu traktör beni paraya yazık.performans güzel yakıt fena değil ama dediğim gibi arızadan başımızı kaldıramıyoruz...

Herkes arasa sorsa işin peşini bırakmasa belki bişeyler olur...

Temelinde teknoloji üretememe var! Orjinal, özgün kendine has bişeyler üretebilsek çözüm elimizde olur...