Römork Seçimi Sizce Nasıl Olmalı?

Siz olsanız genel amaçlı tarım ürünleri nakliyelerinde tarladan, depolama sahasına taşımalarda kullanılmak üzere hangi tip römorku seçerdiniz?

Tüm modeller çift hatlı hawalı frenli, 3 yana dewirmeli, standart 40km/h hız, 65km/h seçeneği daha başka özelliklerini sorarsanız yazarım...

2 AKS
T680
Taşıma Kapasitesi : 18.000Kg
Boş ağırlığı : 4.100Kg
Kasa Ölçüleri(UXGXY): 5.25*2.42*1.4 mt
Komple Uzunluk : 7.5mt

http://youtu.be/ChOHmc5Txdo Wideonun 1.53 saniyesinden sonra görünen model

Burada iş başında iken görüyorsunuz?

http://youtu.be/bepka27GscI

3 AKS
T780
Taşıma Kapasitesi : 24.000Kg
Boş ağırlığı : 7.700Kg
Kasa Ölçüleri(UXGXY): 7.7*2.42*1.4 mt
Komple Uzunluk : 10mt

http://youtu.be/HxFGhKqUs-U

Ynt: Römork Seçimi Sizce Nasıl Olmalı?

benim için römork secimi
bizim işimiz havuç işi olduğu için
havuz tipi olması
uzunluğu 5 veya 6 metre olması lazım daha büyüğü kış şartlarında çıkarması sorun olur genişliği 2.10 cm olması
tekerler kesinlikle büyük tip dupleks olması en az 25 30 km yol dan havuç geldiği için
geriye damper olması gerekir

abi remork tarımın bel kemiğidir o olmadan hiç bir işi yapamayız....
eğer ki büyük çiftçisyenki tam olarak bilmiyom abi şimdi durmunu ama eğerki içini doldurabilirim dersen 24 tonluk çok ideal neden dersen arka dingil yan yana çif dingil olduğu için çamurlu sahada batmazsın...bir nakliye işinde tarladaki ürünü tek seferde getirmen daha kolaylaşır

kısacası 24 lük derim .....çif dingil hesabıda düşünürsek traktöre ağırlık binmeyeceğinden dolayı tonajı çok olsada traktörün arka dingile zarar vermez yokuşta traktörü sürükleme olayıda olmaz sonuçta onda daa fren varmış bastımmı durur

ramazanpullu link=topic=68277.msg777334#msg777334 date=1379875170' Alıntı:
benim için römork secimi
bizim işimiz havuç işi olduğu için
havuz tipi olması
uzunluğu 5 veya 6 metre olması lazım daha büyüğü kış şartlarında çıkarması sorun olur genişliği 2.10 cm olması
tekerler kesinlikle büyük tip dupleks olması en az 25 30 km yol dan havuç geldiği için
geriye damper olması gerekir

Ramazan usta, T680 modeli 5.25metre uzunluk ok anladım. Sen bu modele yoğunlaş diyorsun:)

Kasa iç eninde 2.10metre ise Awrupa ' da pek kullanılmıyor illaki kullanan wardır ama buradaki 2.42 deki maksat yanyana 2 EUROPALET yüklenmesidir, genelde bu 2.42 kasa iç eni ölçüsü bütün üreticiler tarafından tercih edilmeye başlamış.

Geriye damper zaten war, sağ solda....3 yana dewirmeli sistem de Awrupa ' da standart olma yolunda gidiyor, damper sistemli boşaltmalarda...ü

Lastikler zaten dublex.

Ramazan usta, T680 modeli 5.25metre uzunluk ok anladım. Sen bu modele yoğunlaş diyorsun:)

Kasa iç eninde 2.10metre ise Awrupa ' da pek kullanılmıyor illaki kullanan wardır ama buradaki 2.42 deki maksat yanyana 2 EUROPALET yüklenmesidir, genelde bu 2.42 kasa iç eni ölçüsü bütün üreticiler tarafından tercih edilmeye başlamış.

Geriye damper zaten war, sağ solda....3 yana dewirmeli sistem de Awrupa ' da standart olma yolunda gidiyor, damper sistemli boşaltmalarda...ü

Lastikler zaten dublex.
benim dediğim zaten havuz tipi yani römorkta hiç kapak ilave olmayacak onun için palet yükleme vs olmaz zaten sadece bu römorku damper işinde kullanırsın

ramazanpullu link=topic=68277.msg777363#msg777363 date=1379875940' Alıntı:
benim dediğim zaten havuz tipi yani römorkta hiç kapak ilave olmayacak onun için palet yükleme vs olmaz zaten sadece bu römorku damper işinde kullanırsın

Ya Ramazan Usta sende kafamı karıştırdın bak yine:) Kimi diyor Hawuz olmaz, sadece hafriyat işine yarar, bunları düşünme diyor.

Sen diyorsun illa hawuz olmalı bunlar gibimi yoksa tandem normal tır tipi hawuz mu?

şerefli1 link=topic=68277.msg777338#msg777338 date=1379875316' Alıntı:
abi remork tarımın bel kemiğidir o olmadan hiç bir işi yapamayız....
eğer ki büyük çiftçisyenki tam olarak bilmiyom abi şimdi durmunu ama eğerki içini doldurabilirim dersen 24 tonluk çok ideal neden dersen arka dingil yan yana çif dingil olduğu için çamurlu sahada batmazsın...bir nakliye işinde tarladaki ürünü tek seferde getirmen daha kolaylaşır

kısacası 24 lük derim .....çif dingil hesabıda düşünürsek traktöre ağırlık binmeyeceğinden dolayı tonajı çok olsada traktörün arka dingile zarar vermez yokuşta traktörü sürükleme olayıda olmaz sonuçta onda daa fren varmış bastımmı durur

Sewgili Muzaffer bende senin düşündüğün gibi bakıyorum nakliyeye çok para weriyorum bu yüzden tek seferde büyük nakiller daha mantıklı gibi...Yok Muzaffer estağfurulah bizler neyiz ki ALLAH BÜYÜK....Hedefleri olan biriyim denilebilir:)

Ya Ramazan Usta sende kafamı karıştırdın bak yine:) Kimi diyor Hawuz olmaz, sadece hafriyat işine yarar, bunları düşünme diyor.

Sen diyorsun illa hawuz olmalı bunlar gibimi yoksa tandem normal tır tipi hawuz mu?
ben kendi işim için havuz tipi diyorum tır tiği havuz
sen hangi amaçla kullanacaksın palet vs yükleme işinde kullanacaksan havuz tipi olmaz

ramazanpullu link=topic=68277.msg777375#msg777375 date=1379876444' Alıntı:
ben kendi işim için havuz tipi diyorum tır tiği havuz
sen hangi amaçla kullanacaksın palet vs yükleme işinde kullanacaksan havuz tipi olmaz

Ramazan usta bunu diyorsan sana da bundan alalım... :)

15Ton Taşıma kapasitesi

Ya da bundan...
33Ton Taşıma kapasitesi

UÖZKAN.77 link=topic=68277.msg777390#msg777390 date=1379877081' Alıntı:
Şu 3 dingil 24 ton harika ama ona bi de Forterra 135 lazım, başka motor hakkından zor gelir :)

Umut usta, açıkcası benimde niyetim ondan yana, 2 akslı yerli bir şekilde tedarik edilebilir yaptırılabilir ama önemli olan memlekette olmayanı tercih etmek.

Hidrolik we pomba basınçları yönünden Valtra 100hp üzeri yeterli ama 135lik Forterra ' nın pomba debisine we basıncına bakayım bi dakika ewet yeterli ama Proximalar bu 24lüğü kaldıramıyorlar....

24 tonluğu al derim abi.....

babam derdi eskiden 135 liğimiz vardı 2.5 ton buğday yükleyince bizim engebeli arazilerde gidip gelmesi güç olurdu biçer dövere yetişemezdi

öküzün büyük olsunda çifte gitmesin şimidi erkunt varda sesi çıkmıyor bilm-*s

Abi proxima power 120 bg ' de bitiyor..

Ama konu zetorsa 100 ' den sonra kesinlikle Forterra derim.. olay sadece bg değil şase en-boy ağırlık ve diğer donanım olarak Fortarra çok faklı..

Almışken ya arkada 3 dingil yada arka 2 ön tek dingil al.. ama motorda uygunsa 20 ton ve üzeri olsun derim..